Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Alcatel OT-995 megéri? Hmm?

>_< kérdése:

Alcatel OT-995 megéri? Hmm?

Figyelt kérdés

Eredetileg 50-80 ezer körül terveztem venni valami jó kis telefont, de valaki ajánlására megnéztem ezt is. A Mobilarena tesztje alapján bőven megérné az árát, és jön rá hamarosan az ICS is.


Vélemények ? (lehetőleg olyan írjon, aki már látta élőben is...)



2012. máj. 9. 16:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/85 anonim ***** válasza:

Konkrétan telefonra való optimalizálásnál pl. az Xperia play, ahol a fizikai gombok miatt át kell írni ezt-azt.

Aztán ott a hardveres optimalizáció.A legtöbb mai 3D-s játéknak bőven elég egy 1GHz-es Armv7-es processzor egy adreno 205-ös GPU-val, de ezeket a játékokat általában ügyes emberkék feltörik, és Armv6-os architektúrájú processzorokra optimalizálják(általában 600-800 MHz környékén van a legtöbb), illetve kisebb kijelző felbontásra.Ezeket utána ingyen és bérmentve össze lehet halászni az internetről bárhonnan, anélkül, hogy fizetne érte valaki a marketen.Bár így lőttek a frissítéseknek(ez is baj lehet), legalább ingyen van.

Apropó, frissítés: a játékokra is érkeznek frissítések, ugyanúgy, mint az android rendszernél, ezek javítják a bugokat, akadásokat, satöbbi.

Viszont ha a játék eleve bugos volt, mikor törték, akkor bugos is marad, hisz nem érkezik update hozzá.

Emiatt is lehet.


A launcher általános sebességéről.Az SPB Shell 3D durva egy launcher.Durván giccses, de nagyon ütős.Minden egyes oldalán a Homescreennek, minden egyes nagyobb widgetnek baromi látványos 3D-s animációja van, viszont ez annak a rovására megy, hogy minél többet pakolsz ki belőle, annál jobban lerohasztja a rendszert.Bár ez is optimalizáció kérdése, az SPB-nek nem kéne meghalnia 6-8 kipakolt oldalnál sem, butter smooth-nak kellene lennie, de ez a mérnökökön múlik, akik a szoftvert kókányolják az Alcatel háza táján.


http://www.youtube.com/watch?v=A47m-4Ypp7E


Go Launcher EX-szel már látványosan jobb a helyzet, és annyira smooth minden, mint amennyire az ember elvárja egy 1.4 GHz-es processzortól.

2012. máj. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/85 A kérdező kommentje:
Lehet hogy a Go EX-et is felrakom majd (sőt, biztos), de azért érdekes elnézegetni ezeked a 3D-s animációkat :D Az általad küldött felvételt már láttam párszor, és észrevettem benne valamit: amikor a PSB Shell 3D menüjében nagy sebességgel görget, akkor nagyon furán "csinálnak" az ikonok. Ez nem elmosódás, hanem valami arrébb menés szerű akadás. Ez ugye a felvétel bénasága miatt van így ? Más videókon még sosem láttam ilyesmit... (ezt az 55. másodperctől tudod megnézni).
2012. máj. 16. 20:52
 33/85 anonim ***** válasza:

1:03-nál ott is van valami gikszer, de a telefon mellett a háttérrel is, szóval csak valami videós marhaság lehet.

Egyébként tényleg látványos, nem egyszer volt már SPB Shell 3D a telefonomon, de nekem túlságosan csicsás volt. :D

2012. máj. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/85 A kérdező kommentje:

Nekem csak a fehér ablakok nem tetszenek, mert így ha berakok valami fekete hátteret attól még az ablakok fehérek lesznek, és nem fog passzolni a fekete háttérhez. Remélem tudod mire gondolok... Itt egy link, az alcatelnél nem ilyen átlátszó fekete: [link]


Vagy ezt be lehet állítani, hogy fekete legyen és minél átlátszóbb ?

2012. máj. 16. 21:04
 35/85 anonim ***** válasza:
76%

Hali!


Én ma vettem meg a One Touch 995-öt! Nekem iszonyatosan bejön! Nagyon baráti kis készülék, egy barom nagy kijelzővel. Akadásnak semmi nyoma, a kamerája is nagyon kúltúrált képeket készít (a videoi is jók). A kijelző szép képet ad, viszont már alapból annyi alkalmazás van benne, hogy egy "átlagos" felhasználó ezek között simán el tud veszni. Egyébként járt hozzá egy 4GBos microcard is! A fülese nagyon jó, kényelmes és szép hangokat ad vissza. Nekem a próba alatt teljesen jól viselkedett, semmi nem akasztotta meg! Úgy, hogy bátran ajánlom a készüléket! : ) Üdv.

2012. máj. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/85 A kérdező kommentje:

Köszi, a vélaszt, én ilyen válaszokat vártam, ahol személyes tapasztalatokat mondanak el :)


,,Én ma vettem meg a..."

Hű de jól esne ha egyszer én írhatnék ugyan ilyet erről a telefonról :D


Köszönöm a kis kiigazítást 91621-nek, amiket én eddíg "starter" név alatt emlegettem, azt "launtcher"-nek hívják, csak valahol vagy téves infót olvastam, vagy a fejemben keveredett össze a két név...

2012. máj. 17. 14:23
 37/85 anonim válasza:

Nem tudjátok hol lehet függetleníteni ezt a telót? vagy hülye kérdés, de ugye biztosan ki lehet függetleníteni? csak nem akarok úgy járni, hogy megveszem t-mobilenál és mivel 70es vagyok ezért ne tudjam használni.


köszi

2012. máj. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/85 A kérdező kommentje:
Új kérdés nyitása... Nem szeretem ha az én kérdéseimben tesznek fel kérdéseket :)
2012. máj. 21. 19:25
 39/85 anonim válasza:
Azért ide írtam, mert gondoltam akik olvassák ezt a kérdését és a válaszokat tudhatják erre is a választ. de nem fogok ezért új topikot nyitni, úgyh mind1. azért köszi
2012. máj. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/85 peti831214 ***** válasza:
100%

Na leírnék én is pár dolgot, hátha segít valakinek!


Két hónapig voltam napi használója egy Galaxy S Plus-nak! Jelenleg pedig egy Alcatel ot-995 Ultra a mindennapi társam! Szal remélem elég hiteles leszek ebben az összehasonlításban!:)


Mindkét telefont a rózsaszín T szolgáltatónál vásároltam kártyás számmal! Samsung ára akkor majd 90 ezer volt, pedig már majdnem kifutó termék volt, sőt asszem már nem is árulja a cég! Az Ultra evvel szembe már 55 ezerért haza vihető nyitó áron! Akár hogy is nézem ez két teli tank benzin ár külömbség az Ultra javára!:)Hardverezettség szempontjából szinte ugyan azt kapjuk az Alcatelnél, mint a Samsungnál, csak jóval kevesebbért!

Kinézetre mindkét telefon szép és igényes! Bár a Galaxy S+ kicsit ropogós és mindenhol fényes burkolat fedi, ami valljuk be nagyon csúszós és újlenyomat faló! Evvel szemben az ot-995 nagyon príma kis matt felületet kapott a hátlapon, ami se nem csúszós, se nem újlenyomat gyüjtő! És ha jól meg szorongatjuk sem hallunk ropogást, mint a másik, de jóval drágább alanyunknál! Sőt az egész elrendezés igényesebb is, mint a Samsung esetében! Szal ebben a tekintetben nálam az Ultra a nyerő!

Előlap tekintetében a nagy különbség a kijelző! S+ 4,0 coll 800*480, míg az ot-995 4,3 coll 800*480! Ebben a tekintetben döntetlen a helyzet nálam! Bár a Galaxy esetében kisebb a kijelző, azért mégis csak egy Super AMOLED cuccról beszélhetünk! Élénk, már-már szinte kicsit túlszaturált színekkel találkozunk! Az biztos,h gyönyörű képet ad! Az Ultra esetében igaz nem olyan élénkek a színek, de azért így sem érheti panasz! És nagyobb is, mint a Samsung! Az,h ebben a 0,3 col különbségben található pixelsűrűség eltérés milyen? Csak annyit mondok,h szinte észrevehetetlen (A Galaxy Ace 3,5 coll 480*320-as kijelzője szinte már már csúnya az Alcatelhez képest)! Betekintési szög szempontjából elég jó mindkettő, szal ebben is döntetlen a helyzet! S+ -nál viszont érdemes megemlíteni a Gorilla Glass üveget, ami brutál strapabíró egy kijelzőt ad nekünk!

Használat szempontjából egy kicsit a Galaxy felé billen a mérleg! Szerintem a Samsung jobban tudta optimalizálni a dolgokat! Soha nem akadt meg és soha nem fagyott meg! Alcatel már viszont produkált akadást és fagyást is! Ez persze nem minden napos, de azért mégis említést érdemel!

Kamera szempontjából szerintem nincs nagy különbség! 5 megapixes autófókuszos mindkettő! Monitoron nézve talán egy picurit jobb az S+, de legalább az Ultra esetében van segédfény, ami ugye zseblámpaként is használható akár! Videók 720 HD-sek 30 képkocka/másodpercel! Nincs különbség szerintem!

Lényeges megemlíteni a memória kérdést! Igaz,h a Samsung 8 gigát ígér belső memóriának! Ez korán sem igaz, ugyanis pakolni csak 4,9-et ismer fel a masina! Ebből 1,3 giga az amire telepíthetünk! Alcatel esetében kerek 1 giga amire telepíthetünk és egy 4 gigás kártyát adtak hozzá az értékesítési csomagban, szal lényegében döntetlen a helyzet itt is!

Adatátvitelben a S+ viszont erősebb! Mobilinternet tekintetében az sokkal kevesebbszer dobja el a kanalat, mint az OT-995-ös! Persze ez sem minden esetben igaz, mert a WCDMA hálózaton hasít ez is, de viszont a karcsú EDGE-n már közben akadás észlelhető!

Üzemidőben elméletileg a Samsung a jobb a 150 mAh-val nagyobb aksi miatt! Igazából mindkettőt etetni kell naponta, ha nyúzza az ember! Szal ez sem igazi előny!

Érdemes megemlíteni,h mindkét telefont GO Launcherrel használtam! Egyik sem volt se buherálva, se rootolva! Samsung 2.3.3, míg Alcatel 2.3.6-al dolgozott a kezembe! Jah és utóbira érkezik nyáron az 4.0-ás jégkrém szendvics is!:)

Összegezve!

Egyszerűen nem lehet elmenni az ár/érték arány megemlítése mellett! Ha a ZTE Skate az első helyezett, akkor az Alcatel ot-995 Ultra biztosan a második! Sokkal olcsóbb, mint a Samsung Galaxy S Plus (ha még egyáltalán lehet kapni), de mégis ugyanolyan hardvert kapunk érte! Külcsínre is az Ultra a szebb az én szememben! A csodaszép matt hátlapot öröm megérinteni! Szal így utólag nézve az Ultra a jobb vétel! Vannak apróbb lemaradási, de ennyi pénzért egy kiváló kis masinát kap az ember! És ne feledjük,h a Sony Ericsson Arc S szinte pontosan azokkal a paraméterekkel van megáldva, mint az OT-995! Ára viszont?:) Inkább hagyjuk! Ha valakinek meg nem számít a pénz annak ott az új Samsung Galaxy SIII!:)

Hát nagyjábó ennyit tudok írni a két telefonról! Remélem segítettem valakinek!

2012. máj. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!