Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Alcatel OT-995 megéri? Hmm?

>_< kérdése:

Alcatel OT-995 megéri? Hmm?

Figyelt kérdés

Eredetileg 50-80 ezer körül terveztem venni valami jó kis telefont, de valaki ajánlására megnéztem ezt is. A Mobilarena tesztje alapján bőven megérné az árát, és jön rá hamarosan az ICS is.


Vélemények ? (lehetőleg olyan írjon, aki már látta élőben is...)



2012. máj. 9. 16:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/85 A kérdező kommentje:

Húú :) Köszi a válaszodat, Peti :D

Elég részletesen leírtál mindent, és volt benne jópár dolog, ami új volt számomra. Most lenne pár kérdésem, vagy éppen mondanivalóm:

-Alcatelen nincsen Gorilla Glass ?

-Leírom a "rózsaszín T betű" Dominó kártyás árait (tuti ogy inen fogok mobilt vennni!) OT-995: 49 491 Ft? SGS+: 67 491 Ft (most már nem 90000 :D)

-Miért lassabb az Alcatel adatátvitelben ? Én falun élek, tehát a pár pont kivételévem mindenhol 2G hálózat fogható, max térerőn. Néha találkozok csak 3G-vel, de minimális az ereje... Otthoni Wi-Fi adóm van, ez is sokat számít az adatátvitelnél.


Egyenlőre ennyi jutott eszembe, majd írok ha valami még beugrik.

2012. máj. 25. 15:09
 42/85 anonim válasza:
Uhh köszi ezt a részletes leírást:) én pont tegnap rendeltem meg a telót:) és alig várom, hogy átvegyem. Tesómnak galaxy Ace van és azt mondja hogy akadozik, úgyh örülök h az ace és az alcatel ot 995 közül az utóbbit választottam:)
2012. máj. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/85 A kérdező kommentje:

Ha megkérhetlek, akkor majd légszi írj róla :D

Pl. ilyeneket, hogy első benyomás, sebesség... nem tudom, hogy mennyire vagy "kezdő" az érintőképernyőknél, pl. én képtelen vagyok néhány műveletet elvégezni (eddíg kb. 15percen keresztül fogdostam ilyesmit EGÉSZ életemben :D). Ezt azért írtam le, mert ha te sem használtál még sokat hasonló készülékeket, azt is leírhatnéd, hogy mennyire knnyű kezelni (nem csak ezt, hanem úgy általában az érintőkijelzőket...).

2012. máj. 25. 15:40
 44/85 sz_sz válasza:
Sziasztok, kb. 5 napja használom ezt a készüléket. Csak internetezésre vettem, tehát egy mini táblagépként funkcionál nálam, telefonálni nem akarok vele. Döntésemet a méret befolyásolta, egy minél nagyobb zsebben hordható készüléket kerestem max. 100e Ft-ig kártyafüggetlenül. Amik szóba jöttek:HTC Desire HD, ZTE Skate, SE Arc S,. Nem tudtam dönteni, mindegyik mellett és ellen is voltak érveim. Egy hete megláttam az Alcatel OT 995-öt és azt gondoltam, ez a nekem való készülék. Alcatellel nem voltak előítéleteim, egy jó pár tesztet elolvastam erről is, és ez segített dönteni. Vodafonos net kártyát vettem hozzá, azóta az asztali gépemet szinte be sem kapcsolom, eddig meg vagyok vele elégedve. Gyors, jól olvasható, egyfolytában ha használom az aksi 8,5 órát bír ki. Ez folyamatos 3G használat. WIFI gyorsan talál jelet. GPS is remekül működik. Egy problémám van, hogy az Opera mini mindig lefagy, emiatt mindig a gyárilag telepített böngészőt használom, annak jó a sebessége. Eddig nem használtam sem androidot, sem érintőképernyőt, ez utóbbit kb. 2 perc alatt meg lehet szokni. Amúgy pedig vettem hozzá egy kapacitív kijelzőhöz használható tollat, ezzel pontosabban, akár ugye kesztyűben is lehet használni az érintőkijelzőt. Remélem segítettem a döntésben. üdv: szsz
2012. máj. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/85 A kérdező kommentje:

Köszi, egyre több pozitív vélemény jön róla, és semmi negatív. Viszont itt egy hír:

Ma reggel T-mobil Dominó kártyával MEGRENDELTEM webshopon keresztül :D Elméletileg szerdára várható, akkor azonnal fogok írni róla 1-2 dolgot azoknak, akik szintén egy kis bemutatóra várnak :)

2012. máj. 28. 21:41
 46/85 sz_sz válasza:
A kijelzőről még annyit, hogy ha összehasonlítod egy Galaxy S II-vel, lehet, hogy látszik a különbség, de ne felejtsük el, hogy csak 1 telefont használunk önmagában és emiatt nem érdemes összehasonlítgatni őket. Önmagában nagyon jó a kijelzője. Amikor a Vodafonnál voltam a net sim kártyát venni, az ügyfélszolgálatos kérdezte, hogy micro vagy normál simre van szükségem, persze nem tudtam, a telefon még bontatlanul volt a táskámban, elővettem, megnéztük (normál sim) és ő is megerősítette, hogy jó vásárt csináltam (70 e-ért vettem az e-digitálnál). Vodafonnál nincs ilyen készülék amúgy.
2012. máj. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/85 sz_sz válasza:
Valaki kérdezte az alkalmazások görgetését: a megjelenése olyan, mintha egy nagy futószalagon tekeredne,(lehet, hogy ez nem elég szemléletes megfogalmazás, aki megrendelte, majd meglátja :-), ha megpörgeted simán leszalad a legaljára, ebben biztos nem fogsz csalódni.
2012. máj. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/85 A kérdező kommentje:
Én is gondolkoztam már ezen, és én is arra jutottam, hogy "futószalag" kinézete van :DD
2012. máj. 28. 21:55
 49/85 sz_sz válasza:
Majd írd meg, ha megkaptad, hogy hogy tetszik, én naponta töltöm, mert annyit lógok rajta. Bármi eszembe jut előkapom, megnézem. A zsebemben a világ! ( majd ez a kezdeti lelkesedés biztos alábbhagy, ha már jobban hozzászoktam, mivel eddig csak hagyományos telefont használtam, illetve telefonálásra továbbra is csak azt fogok...)
2012. máj. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/85 A kérdező kommentje:

Biztosan én is így leszek vele napokig. Interneteztem már telefonon Klikk! szolgáltatással (Nokia N73-ason), de nem voltam nagyon ellszálva tőle, mert a telefon lassú volt a nethez képest...


,,A zsebemben a világ!" - igen, telán ezzel lehetne legjobban összefoglalni azt, amikor Androidos telefonon van internet hozzáférésed :D

2012. máj. 29. 14:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!