Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Alcatel OT-995 megéri? Hmm?

>_< kérdése:

Alcatel OT-995 megéri? Hmm?

Figyelt kérdés

Eredetileg 50-80 ezer körül terveztem venni valami jó kis telefont, de valaki ajánlására megnéztem ezt is. A Mobilarena tesztje alapján bőven megérné az árát, és jön rá hamarosan az ICS is.


Vélemények ? (lehetőleg olyan írjon, aki már látta élőben is...)



2012. máj. 9. 16:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/85 anonim válasza:
Hát nekem semmi gondom nem volt az OT995-el. Sztem nagyon jó vétel volt, és a samsung azért nem egy akkora márka szerintem, vagyis inkább úgy mondom, hogy nem fényévekkel jobb az alcatelnél, mint mondjuk egy sony, ami azért tény, hogy más kvalitás ha a kezedbe veszed. Minden esetre szerintem az a 20.000 forint difi sok, nekem pl egy havi lakbérem, 2 tankönyvem, vagy még jó pár cuccba átszámolhatnám, szóval én most se vennék másik telót, 40 rongyért nekem nagyon megérte az árát, ami nekem kellett azt mindent tud, még többet is. Ez persze csak privát véleményem OT995 userként :). Ja az egyetlen negatívum, hogy értsd nem ellened irányult a bejegyzésem, az az, hogy az ICS frissítéssel vicc, amit csinálnak, nyár közepére ígérték de még mindig nincs hivatalos frissítés a T-mobilenál... Sokan emiatt ellenzik igazából ezt a telót, de őszintén szólva engem nem annyira zavar, én a GB-vel is tök jól elvagyok, szerintem teljesen jól megy vele a teló, inkább csak az zavaró, hogy hülyének nézik az embert, de ez nem a telefon hibája, hanem a szolgáltatóké, akiknek nyilván jobban megéri, hogy te mindig új mobilt vegyél ha újabb szoftvert akarsz, ne pedig (számodra)költséghatékony módon frissítgessék neked ingyen pénzért :).
2012. nov. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/85 gygera válasza:
Én nem ajánlom, legalábbis én nem jártam jól vele : akad vagy le fagy és ujrainditja a telefont, hamar lemerül. De ami a legidegesitöbb hogy harmadjára vittem vissza szervizbe és még mindig akad és ugy kaptam vissza hogy a képernyő felső 3 centije nem érzékel, holott azért vittem vissza mert a kijelző ki jött a helyéröl és csak a vezeték tartotta a helyére az elött pedig ugykaptam meg hogy rossz volt a bluetooth.
2013. máj. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/85 anonim válasza:
én kb decemberben vettem ezt a telefont akkor nagyon meg voltam vele elégedve ráraktam egy tisztított romos francia ICS-t ami alapból rootolt volt hát úgy mondanám hogy használható szóval nem egy csúcs mobil de használható vannak néhol akadások meg fagyások sajnos de egy még is anno 45-ért vettem és szerintem annyit megért ha valaki ért hozzá ajánlóm a rootolást mert tényleg szépen belehet állítania telefont
2013. aug. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/85 Deraul válasza:

Sziasztok!


Majdnem 1 éve használom ezt a típust és bár korántsem hibátlan én mindig is megvoltam vele elégedve.

Akad, laggol? Ha nem 1000 programot futtatok egyszerre akkor nekem sose akad. Azt javaslom ne pakoljátok tele widgetekkel a főképernyőt és zárjatok be mindent amit nem használtok.

Gyorsan merül? Így van. Sajnos a gyártók nem voltak kíméletesek az akkumulátorral így masszív használat mellett könnyen felmelegszik, de ehhez az is hozzátartozik hogy ahhoz le kell terhelni majdnem teljesen például igényes játékokkal (nekem csak játéknál melegszik, még filmnézés közben sem). Egyéb esetben nem mondható el hogy gyorsan merülne. Én például 10 órát hallgattam zenét és még volt benne szufla, megnéztem egy filmet és mertül kb. 30%ot, neteztem rajta 1 órát az 10%ot se húzott le róla. Tehát ha ezt más telefonokhoz viszonyítjuk akkor általános használat mellett helytálló.

Fényképezőnek használható? Közelről viszonylag jó képeket csinál, de távolról a képzaj maitt elmosódik a kép. A vakuja erősnek mondható, 2-3 méterre hatásos.

Gyors? Böngészésre kimondottan alkalmas, az oldalakat behozza gyorsan, a képeket is gyorsan letölti->megnyitja.

Őszintén szólva ha okosan használjuk nem fog akadozni vagy ilyesmi, de mint már említettem jó ha zárva vannak az alkalmazások amikor nem haszbáljuk őket.



Összességében 40ezerért kifejezetten ajánlom ezt a telefont. Gyorsfotózásra jó, de nem fényképező

Böngészésre jó, de nem tablet

Játékra jó, de nem ez az elsődleges funkciója

Akkumulátora átlagos.

Kijelző: (ez igen csak szubjektív) kiváló színeket ad, elég monstrum kényelmes olvasáshoz és meg kell hagyni jól bírja a gyűrődést. Nem egyszer volt kulcscsomók között, valamint nem egyszer esett már le de még csak karc sincs rajta.

Burkolat: jól van összerakva, a tenyerünk nem izzad bele.

2013. aug. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/85 anonim válasza:
Hát örülök annak, hogy vannak itt olyanok, akik meg vannak elégedve ezzel. Én újonnan vettem és egy évig használtam ezt a telót és kifejezetten megútáltam a végére. Elsőnek a kamera romlott el rajta, aztán az amúgy sem túl jó hangszóró adta meg magát, később a töltő bemeneti csatlakozóját is javítani kellett. Az akkumulátora katasztrofálisan gyorsan merül és olyan Játékot pedig gyakorlatilag nem találtam rá, amit nagyjából is vitt volna, szóval én nem ajánlom senkinek, mint ahogy alapból az egész Alkatel márkát.
2014. okt. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!