Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miert ajanljak annyian a Xiaomit?

Miert ajanljak annyian a Xiaomit?

Figyelt kérdés
Elhiszem, hogy jo ar/ertek aranyban, de nem tudom. Nem menozni akarok a telefonnal, es nem is vaganykodva mutogatom haveroknak, de azert annak ellenere, hogy pl nem vagyok sznob, adok annyira magamra, es a barati tarsasagombol is mindenki ad annyira magara, hogy az iPhone es a Samsung keszulekeit hasznalja mindenki, esetleg Sony. Elhiszem, hogy ar/ertek aranyban jok, de sok mas dologba is a markara torekszenek sokan, meg azert jo ha van neve, akkor teloba ilyen Vernee Thor, Meizu meg Xiaomit hogy tudnak hasznalni? Semmi premium kinezet, nincs meg a minoseg erzet stb. Es azt sem hiszem el, hogy csak a marketing sporolas miatt olcsok. Biztos, hogy kijon valami hiba idovel, meg nem mind b20-as lte, vagy van aprobb illesztesi, vagy hardveres hiba. Meg nem hiszem, hogy hozzak a neves gyarto szintjet. Ezt nem nagyzolasbol kerdezem, csak egyszeruen nem ertem ki hasznal ilyet, amikor sokkal jobb keszulekeket kapni. Meg azert aksrki akarmit mond, nem ettol tobb valaki, de azert megiscsak jobb erzes markas csucskeszuleket hasznalnimint kevesbe ismertet. Meg haveromnak is mutattam a xiaomit egybol kinevette a nevet. Tenyleg nem megszolas, csak nem ertem.

2016. nov. 7. 16:56
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ar ertek aranyba jo lehet es inkabb vennek egy felsokategorias kinait mint kozepkategorias samut / sonyt ismertebb markat
2016. nov. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
50%
En kiprobalnam a xiaomit, csak kivancsisagbol. iPhonom van, de sokan dicserik a redmiket meg vernem thorokat.
2016. nov. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
86%

Attól hogy valaminek van neve, nem jelenti azt hogy jó is. Most iphone SE-t használok, de a minőségéről tudnék mesélni... maradjunk annyiban h ha ezt nevezik premiumnak akkor elég rossz a helyzet. :D

Tapasztalatból mondom, hogy egyáltalán nem rossz minőségűek az említett telefonok. Össze lehet hasonlítani az egy árban lévő samsungot és xiaomit minőségre... és az utóbbi fog kijönni győztesen a dologból.

De áh.. nem is írok többet. Az a baj hogy egy percig sem használtál még olyan telefont amit most látatlanba fikázol.

2016. nov. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Az én baráti társaságom nem igazán foglalkozik azzal, hogy mivel telefonál. Ferdítve a fényképezőgépes "bölcsességet", az a legjobb telefon, ami éppen használható állapotban nálad van.


Megnéztem egy ilyen "sziamiau" telefont, és hát a fém házas pl. egyáltalán nem csúnya, fényképen legalább is, élőben nem tudom. Eléggé ordít róla, hogy azokat célozgatja, akik valami iPhone-hoz hasonló cuccot szeretnének maguknak, de Androidos platformon. Hogy miért, az megint más kérdés, szerintem a sokat hangoztatott nyitottsága az iOS "zártságával" szemben sokszor inkább hátrány, mint előny, és a rendszer kompatibilitása - legalább is azokon a területeken, ahol én használom - messze nem olyan jó Android esetében, mint iOS-en. Mindegy is. Lényeg, hogy akik mindezekről az előnyökről meg vannak győződve, és használják is még 2016-ban (pl. az infrát), azoknak egy elég jó választás ez a platform, ráadásul egy prémium gyártó ár töredékéért. Poénból 60e az mondjuk sok, szóval nem fogom megvenni, csak hogy játszadozzak vele, de ha most váltani akarnék iPhone-ról, lehet, hogy jobban megnézném, ugyanis sem a Sony, sem a Samsung nem vonzó még egy kicsit sem, nem is volt soha az (Nokiáim voltak előtte, na ők tudtak valamit - vagy csak nosztalgiázok :-) ).


Az átszabott felüete (miui?) az eléggé katyvaszos, de majd biztos alakítanak rajta, meg gondolom, ha nem tetszik, lehet rajta mást használni. Szóval nehéz lenne megszokni, de semmi sem lehetetlen.


Ráadásul ha jól látom, ez nem billeg az asztalon, mint az i6-ostól fölfelé az összes iPhone (5s-em van). ;-) Persze lehet, hogy sz..r képeket is csinál, nem tudom...

2016. nov. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Annyit hozzátennék, hogy a Vernee számomra kicsit ismeretlen, arról nem tudok nyilatkozni. Viszont Xiaomit használtam és van még mindig a családban egy Redmi Note 3 Pro és a 18 éves hölgy a legnagyobb megelégedettséggel használja már egy jópár hónapja.
2016. nov. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Redmi 2 pro van, ennyièrt nem kaptam volna ilyen tudású telefont. A premium márkák ennyièrt a teljesen alap kèszülèkeiket adják.
2016. nov. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érted, hogy miért olyan jók, mint az ismert márkák, kétségbevonod a minőségüket, akkor itt mégiscsak a márkával való menőzésről van szó!

Volt már párszor a kezemben húgom iPhone-ja, nemcsak a használatában nincs semmi extra különlegesség, de minőségre sem éreztem jobbnak más telefonoknál, mindenki csak a márkától van elvakulva. Ugyanez a helyzet a kínai telefonokkal is, csak fordítva: attól hogy kézzel nem érzed, attól még ugyanolyan jó minőségűek, mindössze a kevésbé ismert márka miatt állsz negatívan a dologhoz, pedig semmi okod rá, biztos lehetsz benne, hogy hosszabb távon is jól működő telefonról van szó, legyen az akármelyik nagyobb kínai márka, mindegy hogy Huawei, Xiaomi, Vernee, Doogee, vagy Meizu.

Az Apple amerikai, a Samsung dél-kóreai, a Sony pedig japán, a kínaiak pedig nemcsak hogy mindig is ismertek voltak olcsóságukról, mert nemcsak hogy olcsón tudnak előállítani bármit (ráadásul jó minőségben), de az említett nemzetekkel ellentétben nem viszik túlzásba, még olcsón adva a dolgaikat is szép tisztességes, reális hasznuk van rajta, ők így gondolkodnak! Szóval attól, hogy a kínai telefonok ár-érték arányban verhetetlenek, még nem kell mindenáron buktatót keresni az ilyen telefonokban!

Haverod is eléggé sznob (már bocsi), ha csak a kevesebb ismeretség miatt kiröhögi a márkát, mindössze azért nem ismerik őket annyira, mert a többi márkával szemben nincs 50-100 éves múltjuk, hiszen a Xiaomi-t csak 2010-ben alapították, de például a Huawei is 1987-es! Attól hogy valamilyen márka "fiatal", az az ismeretlenségre és bizalmatlanságra persze hogy okot ad, de a rosszabb minőségre nem, és ha valaki kipróbálja a gyakorlatban, tudni fogja mivel áll szemben, és így már nem csak a papírforma árulja el a telefon tudását, hanem az ár-érték arány mellett a tapasztalat is felerősíti azt!

2016. nov. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
9%

Hú...hát elég meglepő, az, hogy a Xiaomi-nak ilyen jók az adatai. Én is pontosan így vagyok ezzel, ahogy te. Nem egy választ olvastam ezen az oldalon a "milyen telefont ajánlotok?" kérdések alatt. Rengeteg olyan volt, aki Xiaomi-t ajánlott. Mondom én, mi a franc az? Rákerestem, és fogtam a fejemet. A kérdésed alatt a sokadik Xiaomi-ajánlásra rákerestem egy kb. 80.000 forint értékű Xiaomi-ra, és azt kell, hogy mondjam, hogy nagyon meglepő. Sőt, hihetetlen. Régóta kiszemeltem magamnak egy 100.000 forint értékű Samsung telefont, és azt vettem észre, hogy ez a jóval olcsóbb telefon jóval többet tud. Inkább azt mondanám, hogy jobbak az adatai. Nagyon meglepődtem... Mint már említettem, én is ugyanúgy állok ehhez, mint te, és én sem bízok ezekben a cicumicu telefonokban.

Az iPhone-ról annyit, hogy ár-érték arányban nagyon rossz. Megmondom őszintén, nagyon sok ideig fikáztam, és egyszer csak egy véletlen folytán a kezembe került egy iPhone. Úgy egy pillanatra rám tört a felismerés, hogy ez nem is olyan rossz. Viszont az, hogy egy iPhone 6s kétszer annyiba kerül, mint egy vele egy szinten és egy kategóriában lévő Samsung...na azt már ne! Megvenném én az iPhone-t, csak azért elég sokba kerül. Lehet, hogy a Samusng 3 évig bírja, az iPhone meg 5 évig, de én úgy gondolom, hogy ez akkor is túlzás.

Visszatérve a Xiaomi-hoz, lehet, hogy jók az adottságai, de én sem mernék belevágni. Innentől én sem fogom "fikázni" a Xiaomi-t, de nem is lesz a szívem csücske. És igen! Nevezzenek engem is sznobnak, de szerintem is jobban áll az ember kezében egy prémium kinézetű, a világ legismertebb nevű telefonja...

2016. nov. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Egyebkent regen en szidtam az iphonet, hogy sznobtelefon, es semmi kulonoset nem tud a tobbihez kepest, de amikor eloszor a kezembe vettem, fura erzes fogott el, ez nem mania vagy fanatizmus, mert azota sem volt iphonem, de olyan kulonleges minosegerzetem tamadt, hogy egy igazi modern premium telefon van a kezembe, amit hollywoodi producerek, szineszek es popsztarok hasznalnak. Mintha Amerikat tartottam volna a kezembe, nem tudom elethubben korulirni. Annyira fura volt, azelott sose volt ilyen minosegu keszulek nalam. Kulonos erzes volt, teljesen mas volt, mint a muanyag elolapu kocka kinai telefonok. Azota persze valtozott a helyzet, kinaiak kozott is sokan adnak a minosegre. A Huaweit en nem kezelem kinaikent, igaz, hogy az, de valahogy az is masabb, meggyozobb. A kinaival igazabol az a bajom, hogy sok termekuk van silany minosegben a ruhatol kezdve a haztartasi eszkozokig.
2016. nov. 7. 20:36
 10/31 A kérdező kommentje:
Egyebkent tudom, hogy nem feltetlen logikus ez a gondolkodas, de erzelmi lenyek vagyunk, sokszor nem az esz ervek vezerelnek sok ilyen termeknel. Ha igy lenne senki nem venne Mercedest, Audit vagy BMW-t, mert a Suzuki es a Dacia is elvisz A-bol B-be, de annyira belevertek ezt a szoveget az elmenkbe, hogy a Dacia nem auto, hogy hiaba sokkal olcsobb es van olyan megbizhato, mint egy nemet, egyszeruen frusztralna, ha olyanom lenne. Igy van ez valahogy a telefonoknal is. A Samsung es az iPhone verseng egymassal. Ket nagy rivalis, ezert is valahogy sokkal jobb hasznalni ezeket, mert ezekrol folyik a vita minden tesztoldalon. Meg azert a hollywoodi sztarok esete is stb. Tudom, hogy ez marketing, de erzelmi lenykent pont ez tud hatni, hiaba jonnek szamokkal a tobbi gyarto a kinai oldalrol, valahogy megse kelti azt a hatast, hogy azt kell venni. Egyebkent igy gazdasagi vegzettseggel belegondolva az Apple talan a legjobb marketinggel rendelkezo vallalat jelenleg, annyira jol es premcizen kidolgozott arpolitikaja van, hogy ennel tobbet nem hozhatna ki a termekeibol. Nagyon mocskosnak tunhet, de valahol ertheto, mert vallalatkent ez a dolga, hogy mi imalis fejlesztesekkel minel nagyobb profitot erjen el. Ezert allitotta pl valaszut ele a felhasznalokat, hogy 16 es 64 gb-s tarhelyet csinal, hogy az egyik nagyon keves, a masik meg draga, nem csinalt kozteset, 32 gb-set. Ezzel is nagy bevetelt szerzett. Ezt vegulis a kritikak miatt vegul kenytelen volt megszuntetni. De ha belegondolunk, az apple az a vallalat, amelyik allandoan botranyt kavar a szakertok koreben, sok kritikat kap, de megis fogy. Miert? Mert egyedi, elkulonul az androidtol. Sajat rendszert hasznal, direkt nem kompatibilis semmivel, sztarok hasznaljak, jo marketingpolitikaja van. Ezzel szemben a xiaomi es a tobbi marka csak ugy van, es nincs marketingje. Na oszinten. Ha korlatlan mennyisegu penzetek lenne akkor is xiaomit vennetek? Ezzel nem a nagyzolasra celzok, hanem hogy az ilyen telefonok egyedul az aruk miatt erik meg, de megsincs meg az a kulonleges erzes. Nincs felepitve, elultetve a koztudatba.
2016. nov. 7. 21:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!