Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miert ajanljak annyian a Xiaomit?

Miert ajanljak annyian a Xiaomit?

Figyelt kérdés
Elhiszem, hogy jo ar/ertek aranyban, de nem tudom. Nem menozni akarok a telefonnal, es nem is vaganykodva mutogatom haveroknak, de azert annak ellenere, hogy pl nem vagyok sznob, adok annyira magamra, es a barati tarsasagombol is mindenki ad annyira magara, hogy az iPhone es a Samsung keszulekeit hasznalja mindenki, esetleg Sony. Elhiszem, hogy ar/ertek aranyban jok, de sok mas dologba is a markara torekszenek sokan, meg azert jo ha van neve, akkor teloba ilyen Vernee Thor, Meizu meg Xiaomit hogy tudnak hasznalni? Semmi premium kinezet, nincs meg a minoseg erzet stb. Es azt sem hiszem el, hogy csak a marketing sporolas miatt olcsok. Biztos, hogy kijon valami hiba idovel, meg nem mind b20-as lte, vagy van aprobb illesztesi, vagy hardveres hiba. Meg nem hiszem, hogy hozzak a neves gyarto szintjet. Ezt nem nagyzolasbol kerdezem, csak egyszeruen nem ertem ki hasznal ilyet, amikor sokkal jobb keszulekeket kapni. Meg azert aksrki akarmit mond, nem ettol tobb valaki, de azert megiscsak jobb erzes markas csucskeszuleket hasznalnimint kevesbe ismertet. Meg haveromnak is mutattam a xiaomit egybol kinevette a nevet. Tenyleg nem megszolas, csak nem ertem.

2016. nov. 7. 16:56
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

#16/20

Egy jó ideje a Xiaomi alsóbb kategóriában is snapdragont használ.


[link]

2016. nov. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Alex Fly ***** válasza:
100%
A Xiaomi semmivel nem rosszabb, mint az ismertebb gyártók hasonló termékei. Ugyanazon alkatrészekből, technológiával és ugyanazon minőségi követelmények alapján készül -akár ugyanazokon a gépsorokon. El kellene felejteni a "kínai az szar" sztereotípiát. A kínaiak bármit legyártanak, bármilyen minőségben, a konkurenciánál kedvezőbb áron. Ha azt mondod nekik, hogy 130000 forintból gyártsanak telefont, akkor annyiért megkapod azt, amit az általad említett gyártók 200000 felett adnak (pl. One+ 3). Ha azt, hogy van rá 10000 forintod, akkor gyártanak neked abból az összegből -hogy ez mennyire lesz használható, az más kérdés. Attól, hogy Magyarországon a kereskedők számára az a legfontosabb, hogy minden a lehető legolcsóbb legyen és ezért tömegével rendelik a bóvlit, még nem kell azt hinni, hogy Kína nem képes csúcskategóriás és -minőségű termékek előállítására. És mivel a legtöbb márka termékeit is ott gyártják, ezért a technológia és a tapasztalat is megvan nekik ahhoz, hogy a legjobb készülékekkel ők lássák el a világot.
2016. nov. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Az iphone előállítási költsége kb 55-60e Ft, és ezt adják el 5x ennyiért.

Nyugi a többi felsőkategóriás teló is kb ennyibe kerül csak ott nincs meg a hype, meg a hipster, meg a sznob tömeg aki megveszi 5x annyiért.

Ha meg már iphone minőség. A biliműanyag mióta az? Lásd a C sorozatot.

Ja és samsung, köszi de kihagyom a lakásomat leégető telefont is.

Az is "minőség"?

2016. nov. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Akkor én is felsorolom most ismét hogy milyen hibákat követtek el az SE-nél is. Amiket az 5Snél is elkövettek.

Sárguló kijelző, kissé ferde némítógomb, rossz kijelzőragasztás ami elég sok esetben elenged és ebből adódóan alapból kattog a kijelző ha benyomod a bal felső sarokban... ja és zörög a power gomb.

Számomra elég lehangoló apróságok ezek.

2016. nov. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
3%

Az 5s-ben nem a bekapcsoló gomb zörög :-) Mindegy.


A kínai olcsóságnak pedig alapvetően az az oka, hogy copy+paste gyártják a saját márkás termékeiket. Minden fejlesztés, gyártástechnológia, design mástól jön, nekik ezt már nem kell kifizetni. És ez egyébként marha sokba kerül. Tehát semmiképpen nem az, hogy ők úgy gondolják, hogy tisztességesebb haszonnal is beérik. Amit el lehet adni 10x-es áron, azt bizony el is adják. Kínában is. A sz@rt azt nem lehet, hacsak nem teszel rá valami értékes logót.

2016. nov. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

"Ha benne van a mondatban, hogy "adok annyit magamra, hogy csak ezt vagy azt használok"


akkor KU RVA NAGY SZNOB VAGY."


Nem, ez csak igényesség, nem mennék bele komolyabban, és ezt konkréktan elvonatkoztatva értem ettől a témàtól. Ha ezt sznobsàgnak nevezed az a te bajod. Nekem jó a Nike cipő, a minőségi méretre szabott farmer és ing. Ez nem sznobsàg. Olvasd el Trump könyvét. Ő is ezt vallotta benne, és épp reggel nyerte meg az elnöki címet. :)

2016. nov. 9. 13:37
 27/31 anonim ***** válasza:
#22 Teljes mértékben igazad van, de én úgy gondolom, hogy egy elcseszett telefon miatt nem kellene szidni a Samsungot. Már úgy értem, hogy nem minden Samsung robban fel. A Note 7 botrány teljesen jogos volt. Nem tudom, hogy miért robbant fel. Mondjuk elsőként arra tippelnék, hogy az akkumulátor miatt. Csak rá kell nézni a telefonra, és már tudja az ember, hogy ebben nem egy kis teljesítményű akkumulátor van. Csúcskategóriás telefont biztos, hogy nem vennék. Az lenne az igazi botrány, ha a középkategóriás Samsung-ok kigyulladnának. Én is meglepődtem a híren, hogy a Samsung ekkorát hibázott, de attól még nem nem mondtam azt, hogy Samsung-ot biztos nem veszek.
2016. nov. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Elvakult alma fanok megint lepontoztak. Szánalmasak vagytok komolyan :D Már én érzem magam kellemetlenül lassan miattatok. Nembaj, több iphonet már úgysem veszek.
2016. nov. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Azért érdemes különbséget tenni a kínai gyártók,és a Xiaomi között.

Teljesen más világ egy Doogee,Blackview,LeEco mint egy Xiaomi.

Hiába ugyanaz a lapka fekszik bennük,a gyártási minőség,és a szoftveres háttér összehasonlíthatatlan a Xiaomi-val.


Én most fogok telefont venni,125 ezer körül húztam meg a határt,ennyiből pont kapok Xiaomi Mi5s-t.Sok Sony után Z5 Premium-ot terveztem,de végül lebeszéltem magam róla,mert nem akarok ugyanannyi pénzért minden szempontból gagyibb telefont venni.Mi5s-be Snapdragon 821,4gb+128GB,ujjlenyomatolvasó,nyomásérzékeny kijelző,Sony IMX378-as szenzor,120FPS 1080p videoval és 240FPS 720p-vel,Quick Charge 3.0 és USB Type-C.

Mit ad ennyiért a Sony?Elavult Snapdragon 810-t ami csak melegedni tud,a jó szenzor ellenére meg pocsék képeket csinálnak.A vízállóság az egyetlen pozitívum,de az X szériával az is repült,ahogy a fém keret,továbbá se Quick Charge 3.0,se USB C,se 4GB RAM,és a Snapi 820 a csúcs,200 ezerért.


Igen,inkább veszek egy premium Xiaomi-t 125 ezerért,mint ugyanezt a tudást 200-300 ezerért Samsungból,Sonyból vagy Iphoneból.Samsungot és Apple-t sose vennék,a Sony meg elindult lefele a lejtőn a Z1 Compact és az M4 Aqua után.

Nem mellesleg a Xiaomi-tól korrekt szoftvert kapok,és korrekt supportot,ha bármi problémám van.


Egyébként ne zavarjon hogy ugyanúgy Kínában készülnek a nagy híres gyártók termékei is,kínai mérnökök tervezik,felügyelik,ellenőrzik a gyártást,mint a kínai székhelyű gyártók.

2016. nov. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
Hát személy szerint, én is samsungot meg Sonyt akartam venni, de egy barátom ajánlotta a Xiaomi redmi note 3 pro prime-ot. Megvettem 46.800 forintért, és sokkal jobban megvagyok elégedve vele mint bármely más telefonommal. A kamerája nagyon jó képet csinál. A testvéremnek iPhone 5S van és nagyon sokat panaszkodott rá, de szerinte ez jó mert iPhone :D én ezt a telefont 6 évig tervezem használni, nem volt sok pénz de amit tud azért bőven megéri és még az ujjlenyomat olvasó is működik 360°-ban...nem mint a Samsung-é.
2016. dec. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!