Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miert ajanljak annyian a Xiaomit?

Miert ajanljak annyian a Xiaomit?

Figyelt kérdés
Elhiszem, hogy jo ar/ertek aranyban, de nem tudom. Nem menozni akarok a telefonnal, es nem is vaganykodva mutogatom haveroknak, de azert annak ellenere, hogy pl nem vagyok sznob, adok annyira magamra, es a barati tarsasagombol is mindenki ad annyira magara, hogy az iPhone es a Samsung keszulekeit hasznalja mindenki, esetleg Sony. Elhiszem, hogy ar/ertek aranyban jok, de sok mas dologba is a markara torekszenek sokan, meg azert jo ha van neve, akkor teloba ilyen Vernee Thor, Meizu meg Xiaomit hogy tudnak hasznalni? Semmi premium kinezet, nincs meg a minoseg erzet stb. Es azt sem hiszem el, hogy csak a marketing sporolas miatt olcsok. Biztos, hogy kijon valami hiba idovel, meg nem mind b20-as lte, vagy van aprobb illesztesi, vagy hardveres hiba. Meg nem hiszem, hogy hozzak a neves gyarto szintjet. Ezt nem nagyzolasbol kerdezem, csak egyszeruen nem ertem ki hasznal ilyet, amikor sokkal jobb keszulekeket kapni. Meg azert aksrki akarmit mond, nem ettol tobb valaki, de azert megiscsak jobb erzes markas csucskeszuleket hasznalnimint kevesbe ismertet. Meg haveromnak is mutattam a xiaomit egybol kinevette a nevet. Tenyleg nem megszolas, csak nem ertem.

2016. nov. 7. 16:56
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
96%

Komoly kisebbségi komplexusod van barátom, amit a márkás cuccokkal akarsz kompenzálni. Frusztrálna, hogyha egy Dacia-d lenne? LOL

És azt állítod magadról, hogy nem vagy sznob, de audi, meg bmw meg merci? LOL Hát főleg az utolsóról tudnék mesélni pláne, hogy itt rakják össze őket nálunk. Ugye tudod, hogy van egy gyáruk Kecskeméten? Vagy még erről sem hallottál? Na azt én nem hívom minőségnek. :(


A xiaomiról meg annyit, hogy a világ harmadik legnagyobb gyártója volt 2014-ben az általad annyira istenített két márka után.

Azóta lezajlott pár cégfelvásárlás meg egyesülés és most ha jól tudom "csak" a negyedikek vagy ötödikek. Szóval ennyire sz:r. A Sony messze elmaradt ráadásul a minőségét meg inkább hagyjuk a xiaomihoz képest.

Az a baj, hogy az ilyen kis sznob pisiseket csak a márka érdekli és még a sz:rt is megvennék, hogyha alma logó lenne rajta. Mert az csak jó lehet. :D :D

Félreértés ne essék Macet használok, de nem menőzésből. Főleg, hogy szinte csak itthon. Szóval tudom, hogy mit jelent az, hogy apple, van több termékem is.

Viszont az biztos, hogy az iphone-t messze elkerülöm, mert rohadtul túlárazott készülék, ellenben egy xiaomival amit az ismeretségi körömben többen is nagy megelégedettséggel használnak én is már több, mint két és fél éve. Nagy valószínűséggel a következő telefonom is az lesz. Esetleg Meizu vagy még az oppo jöhet szóba.

2016. nov. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Olvasgass!!

[link]


"Na oszinten. Ha korlatlan mennyisegu penzetek lenne akkor is xiaomit vennetek?"

Nem kell korlátlan pénz, de ha drága Mac-re telik, akkor erre is. Viszont nem vagyok egyrészt a saját pénzem ellensége (tudod van olyan, hogy pénzügyi intelligencia), másrészt az iOS iszonyatos zártsága nekem nem pálya.


Az meg egyértelmű, hogy te is a buta fogyasztó társadalom részese vagy, akit ilyen könnyű befolyásolni az mind ebbe a kategóriába tartozik. PONT

2016. nov. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mit jelent az, hogy a "jó bornak nem kell cégér"?

Na pont azt amit a xiaomi képvisel. No comment! :)

2016. nov. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy amit mostanában az apple művel, attól meg agyf:szt kapok.

Ez az USB C a Macekben vicc. Miközben az iphone-nak meg sima USB csatlakozója van. Ráadásul még a nyomtatót sem lehet rákötni átalakító nélkül szinte mindenhez az kell. Ezzel jól tökönszúrta magát. Arról már ne is beszéljünk, hogy a Macben benne hagyta a jack-et de az iphoneban meg nem. LOL Szegény Steve forog a sírjában. Hiányzik és ezt nagyon őszintén írom, jó lenne, hogyha valahogy odaátról segíteni tudna.

Komolyan nem tudom, hogy mi lesz így a következő gépem. :( Lehet, hogy egy régebbi használt Macem lesz, ami jobb, mint a mostani.

Ennyit a jó marketingről. Az egész csak arról szól, hogy eladják neked, hogy az jó és azt hiszed, hogy jó.

De aki érzelmileg rendben van, azt nem lehet így manipulálni csak az alacsony érzelmi intelligenciájú és kisebbségi komplexusos embereket. Azokból meg van bőven.

2016. nov. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
En pont, hogy tudom rola, hogy miben sz.r es mivel hulyiti a nepet, ahogy pl sok blogger is, mint Magyarosi Csaba is tudja, de megis veszi. Mert azert tenyleg vannak elonyei, pl a hardvereket maximalisan ki tudja hasznalni a rendszer. Artol, hogy az apple, a Merci, Audi, BMW kategoriaval jonnttem elmondhatnam ezt barmire pl Samsung, Lg, HTC stb. Az csak egy pelda volt, hogy pl vasarlaskor az erzelmeink is befolyasolnak, valamilyen szinten mindenkit. Nekem, hogy oszinte legyek, caak nem akarok nagyon megoszto es megdobbento dolgokat felhozni, meg nehogy az legyen, hogy rasszista, meg mit tudom en micsoda, de nekem magaval a kinaiakkal van foleg bajom nagyreszt, azzal, hogy elterjesztettek a hulladekokat vilagszerte. Hogy ezelott evekkel normalis cuccokat tudtam venni magyar termekekbol, most meg sz.r kinait arulnak minden utcasarkon. Egyszeruen nem tamogatom, hogy egy tulszaporodott selejtet gyarto nepet gazdagitsak. A HTC pl feleannyira sem hires, mint a xiaomi de nem kinai. A Huawei bar kinai, de az az egy, amit meg birok erteni valahogy, ebben mar kozre jatszik a marketing is nyilvan. De valahogy a tobbi kinait elvbol elitelem. Amugy amerikai identitasaim vannak sok teruleten. Autoba bar felhoztam a nemet premiumkategoriat, igazabol a Ford a kedvenc markam, mert a csaladba ilyen volt. Szoval egyaltalan nem menozes, es ha volna penzem biztos Fordot vennek. Ahogy masbol is szeretem az amerikai termeket. Nike cipom evek ota kitart, ellenben az olcso kinaival, csak hogy peldat emlitsek, de ez mar tenyleg nem ide valo, nem akarok elterni a targytol. Nekem az a bajom ezekkel a keszulekekkel, hogy kinai, ez fokent bajom, az mar csak kis reszben bajom, hogy nem akkora marka, mint pl a Samsung vagy az Apple. 70-30% aranyban kb. Mert azert nezzen mar ki valahogy, es azert megiscsak jo erzes a marka. Kisebbaegi komplexusnak meg nem hiszem, hogy az. Ezen az alapon Cristiano Ronaldonak es az osszes sztarnak kisebbsegi komplexusa van, hogy luxusautokat vesznek? Egyszeruen csak megtehetik, es aki megteheti, nyilvan meg is teszi. Barmekkora onbizalma is van barkinek, azert erzelmi leny, es ontudatan kivul is igyekszik magat minel nagyobb statuszba helyezni. Mast kulonben csodbe menne a BMW, a Merci es mindenbol a premiummarka. Akik nem ismerik el, azokban is van ilyen tulajdonsag, biztos, hogy valahol megnyilvanul.
2016. nov. 8. 07:48
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Most tényleg nem rosszból, de azért megsúgom, hogy például a 55ezres Samsung Galaxy J3 telefon 2016-os, Magyarországon kapható modelljában SpreadTrum proci van, ami tipikusan azt a sztereotíp, ótvar silány kínai minőséget képviseli.

A hasonló árkategóriájú Xiaomikban már MTK van, ami tényleg nem egy hűde nagy teljesítményű cucc, de azért tényleg nem olyan rossz teljesítményt nyújt mint egyesk mondják.

A felsőkategóriás (100k+) Xiaomikban már Snapdragon van, a Samsungok nagy része is ezt használja.

2016. nov. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit hozzátennék, hogy én sem vennék meg akármilyen überkínai B-kategóriás telefont, de egy Xiaomi, Vernee, Huawei telefon teljesen megbízható.

Hasonlatnak meg annyit, hogy kínai akciókamerám van, (Gitup Git 2), mivel feleslegesnek gondoltam egy Gopro hero 4 megvételét (Hero 5 ilyenkor sehol sem volt), de egy hero 3 generációjú kamera meg már nem felelt meg az igényeimnek, ezért néztem ki ezt a fajtát.

Support kiváló (mind a magyar, mind a kínai), semmi baj nem volt vele ezalatt a 9 hónap alatt.

(jó, gyenge hasonlat volt, de a kocsikhoz baromira nem értek)

2016. nov. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Akkor a jovoben nem szidom a markat, ha mar tenyleg ennyire jok az adatai, de azert kell hozza ido, hogy megszokjam. Fura, hogy igy atalakult a mobilpiac, de minden masra is elmondhato. A regi nagy mobilmarkak, mint a Nokia es a Blackberry, talan a ket legnagyobb ikon volt a kategoriaban, mara mind megszunt. A Nokia igaz ismet elindul nehany regi alkalmazott vezetesevel, de mar nem ok gyartanak, csak terveznek. Azert erdekel mit dobnak a piacra, es hogy milyen aron.
2016. nov. 8. 09:23
 19/31 anonim ***** válasza:

A klasszikus telefonból a Nokia 1100 név fog újra életre kelni a márka első Androidos telefonjában, most decemberre ígérték, kíváncsi vagyok, hogy mi lesz belőle.

Amúgy ha kocsiban is előhoztad a márkát, igaz, hogy az Audi prémium, a Suzuki átlagos, de a Dacia viszont olyan sz#r, nem is értem, hogy biztonság szempontjából hogyan engedhették sorozatgyártásba, és ki a közútra! :/

2016. nov. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
90%

"nem vagyok sznob, adok annyira magamra, es a barati tarsasagombol is mindenki ad annyira magara, hogy az iPhone es a Samsung keszulekeit hasznalja mindenki, esetleg Sony"


Ha benne van a mondatban, hogy "adok annyit magamra, hogy csak ezt vagy azt használok"


akkor KU RVA NAGY SZNOB VAGY.

2016. nov. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!