Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik éri meg jobban: az ÚJ...

Melyik éri meg jobban: az ÚJ Nexus 7 vagy egy iPad mini?

Figyelt kérdés
Azzal tisztában vagyok, hogy hardveresen mennyire erős a két készülék, de hogy melyiket érné meg jobban kényelem és támogatottság szempontjából azt nem tudom. Egy kis probléma, hogy a Nexus 7 még nem kapható itthon, de remélem lesznek így is hasznos vélemények.

2013. aug. 20. 16:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/106 Osynho ***** válasza:
77%

Az a baj, a hozzád hasonló Apple userekkel, hogy elvakultak. Egyszerűen képtelenek vagytok befogadni az olyan infókat, amik nem a szeretett gyártótok istenítését fejezi ki. Van ám élet Apple-n kívül is. És nem hülye aki nem iPhonnal és iPaddel rohangál. Tényleg nem! :)


Nem is azzal van gond, hogy neked mi tetszik, meg hogy mit mennyiért vetted, az a te dolgod, a gond azzal van, hogy foggal körömmel ragaszkodsz nem valós dolgokhoz és próbálod butaságokkal bizonygatni. Kb rokonnak tekinted a sz@ros Apple termékeket, úgy tűnik a te védelmedre szorulnak. Pedig nem. Hidd el. Mert jók ezek a cuccok.


A másik, hogy te kijelented, hogy egy telefon csak telefonálásra, sms-ezésre való, az már önmagában vicc. Pont az Apple reformálta meg a telefonokról kialakított képet, gyökeresen megváltoztatva a felhasználási területet és egy új piacot teremtett. Ezért kár ilyeneket hangoztatnod, mint Apple fan és mint iPhone tulaj.

2013. aug. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/106 Osynho ***** válasza:
74%

"Újabb ok az ANDROIDOSOKNAK!!!! olvassátok csak!:) "


Windows-ra is van sok vírus. Mégis használjuk. Te most nem Win alól gépelsz? :D


"A másik kérdés, hogyha annyira baromira sok droid tábla meg eszköz van, akkor vajon azokat miért nem használják a userek? Ha annyira király cuccok? "


Használják is.


"A mininek 36%-al nagyobb a kijelzője, ráadásul az embereknek is jobban bejön és használhatóbb a 8". "


Valóban jó kompromisszum a 8", csak nem ilyen vicc felbontással. ;-)


"A Nexus 7 nem az kaka, de nem is ezekből adják el a legtöbbet"


Mert az USA a legnagyobb iPad piac, és ott mindenkinek Apple cucca van. És? Attól még jó a Nexus 7. :)


"De ha neked az a lényeg, hogy állandóan mókoljál, akkor vegyél droidot, viszont ott eleve jóval kisebb lesz a kijelző, ami a használhatóságot igencsak korlátozza."


Nem kötelező mókolni a droidot, de adott a lehetőség. Ami ugye az ios-nél nincs meg. A kijelzőméret meg egyéni preferencia kérdése. Ott a nagyobb Nexus 10, ha kicsi a 7".

2013. aug. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/106 anonim ***** válasza:
13%

"A másik kérdés, hogyha annyira baromira sok droid tábla meg eszköz van, akkor vajon azokat miért nem használják a userek? Ha annyira király cuccok? " Használják is. "


Ha használják, akkor miért nem jelenik meg sehol a statokban?


"A mininek 36%-al nagyobb a kijelzője, ráadásul az embereknek is jobban bejön és használhatóbb a 8". "

Valóban jó kompromisszum a 8", csak nem ilyen vicc felbontással. ;-)"


Jó a nagyobb felbontás csak nem ilyen vicc méretben :))).


"A Nexus 7 nem az kaka, de nem is ezekből adják el a legtöbbet"

Mert az USA a legnagyobb iPad piac, és ott mindenkinek Apple cucca van. És? Attól még jó a Nexus 7. :)"


Írtam én, hogy nem jó? Nem az USA-ból indultam ki!


"De ha neked az a lényeg, hogy állandóan mókoljál, akkor vegyél droidot, viszont ott eleve jóval kisebb lesz a kijelző, ami a használhatóságot igencsak korlátozza."


Nem kötelező mókolni a droidot, de adott a lehetőség. Ami ugye az ios-nél nincs meg. A kijelzőméret meg egyéni preferencia kérdése. Ott a nagyobb Nexus 10, ha kicsi a 7".


Csak épp a pont legideálisabb a 8" nincs. Persze aki beéri ezzel a kicsi kijelzővel annak megfelel.


Nem kötelező mókolni. Nem hát, de tele vannak a fórumok, hogy ilyen-olyan romot telepített, meg rootolta meg stb. Vajon miért, hogyha annyira űberfasza? Miért kell új romot telepíteni és miért kell vele szórakozni? Vajon az én telefonjaim miért nem működtek gördülékenyen droiddal?

2013. aug. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/106 Osynho ***** válasza:
74%

"Ha használják, akkor miért nem jelenik meg sehol a statokban? "


Belinkeltél egy valamit, ami miatt azt gondolod, hogy nem használják? :D Király. :P


"Jó a nagyobb felbontás csak nem ilyen vicc méretben :))). "


Nem. A nagy felbontás (pontosabban a pixelsűrűség) mérettől függetlenül fontos. Úgyhogy a mondatom kiforgatása nem állja meg a helyét. :) A kijelző 1"-al nagyobb az ipad mini esetében, viszont a felbontás 2,3mpixel vs 0,8mpixel. Ez talán jelentős különbség. ;-)


Akinek meg vicc ez a képátló, az vehet Nexus 10-et 2560x1600-as felbontással, ami ugye 4mpixel. :) Persze nem csak a felbontás számít, csak érzékeltetni szerettem volna, hogy miért elavult a mini kijelzője.


Egyébként, ha vicc a 7", akkor vicc lehet a 8" is. Van aki igényli a 9,7-10,1-et. ÉS létezik 8"-os androidos tablet is.


"Írtam én, hogy nem jó? Nem az USA-ból indultam ki! "


Nem, az eladásokkal érveltél, arra utalva, hogy jobb az ipad. Ez nem jó megközelítés.


"Csak épp a pont legideálisabb a 8" nincs. Persze aki beéri ezzel a kicsi kijelzővel annak megfelel. "


De van. Igaz nem Nexus. Hogy mi a legideálisabb, azt meg mindenki döntse el maga.


"Nem kötelező mókolni. Nem hát, de tele vannak a fórumok, hogy ilyen-olyan romot telepített, meg rootolta meg stb. Vajon miért, hogyha annyira űberfasza? Miért kell új romot telepíteni és miért kell vele szórakozni? Vajon az én telefonjaim miért nem működtek gördülékenyen droiddal?"


Semmit se kell, főleg nem egy Nexus-on. De lehetőség van testre szabni, egyedivé tenni, más szolgáltatásokhoz jutni egy másik rommal. Lehetőség. Adott. Mármint androidon. :) És miért jailbreak-elik az apple termékeket? Ha már a rootolás gáz... :D

2013. aug. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/106 Osynho ***** válasza:
74%

" Vajon az én telefonjaim miért nem működtek gördülékenyen droiddal?"


Mert nem jó készülékeket próbáltál.

2013. aug. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/106 anonim ***** válasza:
10%

ma 15:01

Igen nem voltak jó készülékeim. HTC csúcsmodellek SGS2, végül SGS3. Ott lett elegem belőle. És én nem rootoltam, meg raktam tele minden kakával.

2013. aug. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/106 anonim ***** válasza:
11%

"Belinkeltél egy valamit, ami miatt azt gondolod, hogy nem használják? :D Király. :P"


Igen király, mert nem vagy képes felfogni, hogy az ilyen kütyüket leginkább netezésre használják. Már ha használják. Ezzel lehet a legjobban mérni a használatot. És nagyon jól látszik a statokból, hogy a droid mennyire nincs használatban.


Vehet 10"-ost ami szintén jóval kisebb kijelző, mint az iPad4-nek van.


"De van. Igaz nem Nexus. Hogy mi a legideálisabb, azt meg mindenki döntse el maga. "

Ugye nem ismeretlen fogalom, hogy az a ideális a legtöbb ember számára? Ettől lehet egyedileg eltérni, de attól még a legtöbb embernek a 8" a legjobb.


"És miért jailbreak-elik az apple termékeket? Ha már a rootolás gáz... :D"

Az androidot kb azért rootlják, hogy hátha a custom rommal használhatóbb lesz a telefon, mert a gyári fos.

Mo-on elsők között volt androidos telefonom, root és rom csere nélkül egy rakás kaka volt.

Az iOS-t meg azért JB-kelték főleg, hogy extra szolgáltatásokhoz juthassanak. Pl a notibar, meg a power contol, ami már az iOS7-ben benne van.

2013. aug. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/106 anonim ***** válasza:
65%
Neked még nem volt androidod,vagy ha igen akkor valami alsó kategóriás lehetet,mert túl nagy baromságokat irsz.
2013. aug. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/106 anonim ***** válasza:
10%
Leírtam milyen telefonjaim voltak. Innentől No comment kategória vagy!
2013. aug. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/106 Osynho ***** válasza:
74%

"Igen király, mert nem vagy képes felfogni, hogy az ilyen kütyüket leginkább netezésre használják. Már ha használják. Ezzel lehet a legjobban mérni a használatot. És nagyon jól látszik a statokból, hogy a droid mennyire nincs használatban. "


Belinkeltél egy kitudja milyen statisztikát. Ez nem mond semmit. Igen, netezésre valók. Főleg egy Nexus, amiben pont azért nincs micro sd bővítési lehetőség, hogy a cloud szolgáltatást használják. Ami ugye net. Eleve a Google által létrehozott oprendszert és referenciamodellt, szerinted mire használják? :)


"Vehet 10"-ost ami szintén jóval kisebb kijelző, mint az iPad4-nek van. "


Mivan? XD Leggalább az alap specifikációkkal lennél tisztában, ha már így kardoskodsz valami mellett... :D


"Ugye nem ismeretlen fogalom, hogy az a ideális a legtöbb ember számára? Ettől lehet egyedileg eltérni, de attól még a legtöbb embernek a 8" a legjobb. "


De ismeretlen fogalom, mert nem létezik ilyen. Bár az Apple ezt próbálja sulykolni, mondván az az ideális, amit ők csinálnak Ezt hallottuk éveken keresztül a telefonok estében. A 3,5" a legjobb, ami ennél nagyobb (tehát androidos) az mind kényelmetlen és nem ideális. Erre mekkora az iPhone 5 kijelzője? 4". Hmm, de érdekes. Aztán hallgattuk, hogy a 9,7" az istenkirály, minden más szar. Erre kijött a mini. Mekkora a kijelzője? 8" Hmm, ez is érdekes.


"az androidot kb azért rootlják, hogy hátha a custom rommal használhatóbb lesz a telefon, mert a gyári fos. "


Ez még mindig nem igaz, hiába írod le 100x. ;-)


"Mo-on elsők között volt androidos telefonom, root és rom csere nélkül egy rakás kaka volt. "


Na erről beszélek! :D Ne egy sok éves telefon alapján ítélj meg egy rendszert. És ne egy 30 ezres androidos telefont mérj egy iphone-hoz. :)


"Az iOS-t meg azért JB-kelték főleg, hogy extra szolgáltatásokhoz juthassanak."


Magyarul monyákolni kell, hogy rendesen lehessen használni. Zsír. :D

2013. aug. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!