Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit lehet kezdeni a mostani...

Mit lehet kezdeni a mostani életemmel?

Figyelt kérdés

Egy kis lelki segítségért jöttem..


na szóval. 17 éves fiú vagyok, introvertált, aki meg se tud szólalni lányok előtt.. Mindenhol cikiznek, keresik rajtam a hibákat tudván, hogy úgyse szólok vissza...



Kezdem az elején.. Egy elég jó általános iskolába bekerültem. 4. osztályban elmentem magántanulónak* és 9. ben pedig visszaváltottam nappalisra és gimiben folytattam a tanulmányaimat. Most 10.-es vagyok.


4. osztályig abban az általános iskolában ÉN és egy MÁSIK SRÁC voltunk a LEGJOBBAK, LEGERŐSEBBEK az osztályban. MINDEN lány oda volt értünk. Akkor még barátként tekintettem a lányokra (is) és csak most veszem észre, hogy ez mégis mekkora nagy szám volt..


4. osztályban elmentem magántanulónak, mert anyámnak megesett rajtam a szíve, mert sokat sírtam, hogy nem akartam iskolába járni.. Azt mondta, hogy ez olyan iskola, ahol nem kell bemenni, és csak otthon tanulsz..


Én belementem, mert számomra az osztálytársak nem jelentettek olyan nagy dolgot.. Hát ez a másik 4 és fél év alatt anynira visszamaradtak a szociális képességeim, hogy mostanra már egy közösség kerülő "hülyegyerek" lettem. Aki nem jár el bulizni, aki nem beszélget egyszerre 20 gyerekkel. Lányokhoz nem emr szólni, stb..


Az elmúlt napokban találtam rá azokra az általános iskolás osztálytársaim bulizós képeikre. Olyan jó volt látni, hogy mennyit változtak. alsós kisgyerekből kész felnőttek. ÉS!! ahogy látom, hogy mennyire boldogok, beszélnek egymással. Semmi akadályát nem érzik ,hogy hozzászóljanak egy lányhoz..



És ez szomorít el a leginkább!!! Ha maradtam olna 8. ig én is olyan lettem volna, mint ők!!!!


Mostanra kissé meghíztam, eltűnt a kockahasam, zsíros "táskáim" vannak az oldalamon. Minden 3. este sírok, mint egy kislány ,hogy mennyire egy elcseszett életem lett!!!!



És ezt (ha jól érzem) a magántanulás hozta létre! És az, hogy anyám nem tartott ott, mint más anyák! Mert mások azt mondták, hogy pedig most felkelsz és bemegyünk az iskolába!!! És ot maradtak. Értelmes, aktív részei a közösségnek, jól érzik magukat, bárhol bárkivel szóbaállnak. És én hol vagyok? Sehol.



Nagyon elszomorít ez, egyszerűen nem tudok mit csinálni. Legszívesebben meghalnék. Már csak arra tudok gondolni!!!!!!!!!!!!!! Vagy visszamennék az időben 4. osztályba!


Mert ők voltak az utolsó olyan emberek, akik osztálytársaim és ebéd közben MINDENKIVEL!! beszélgettek! Mindenki mindenkit tisztelt, elfogadott és bizony szerelmek is fűződtek miattam és az a másik srác miatt!!!


És ez most elveszett. Azért, mert magántanuló lettem és visszamaradtam...


2020. febr. 24. 18:59
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Jó, akkor nem lesz, csak duguljál már el végre! :D
2020. febr. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Próbál neked az ember segíteni és normálisan válaszolni, de nem lehet! Csak nyomod tovább ugyanazt!
2020. febr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

El nem tudom képzelni hogy mennyire sírhatott a pofád, hogy anyukádnak elege lett és magántanuló lettél.

Ezt nem anyukád, ezt te cseszted el. IGEN, TE!

Nincs olyan gyerek a Földön, aki szeret suliba járni. Már szeptember elején számolgattuk a napokat, hogy mennyi maradt. Mi is nagyokat szimuláltunk egy-egy kisebb megbetegedés esetén, hogy 1 hétre, legalább pár napra írjon ki a gyermekorvos.

De 1 hét után nem kezdtünk el sírni, hogy menni kell.


Nálad nem a “lemaradással” van a gond, hanem az önbizalommal. De azzal nagyon.

2020. febr. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Én csesztem el? Naa.. Mesélj.. Hallgatlak. Mégis mivel csesztem el? Azzal, hogy naiv voltam és engedtem anyámnak a magántanulásos dumájával? Ebben igazad van, én csesztem el, de csak azért, mert egy 4. es kisgyerek még nem tud dönteni a tanulmányaival kapcsolatban. 4.ben azt sem tudtam, hogy mi jön a 8. után ...



De persze. Én csesztem el.. Vagy szerinted én álltam oda anyám elé 11 évesen, hogy na, anya életmódot változtatok, a magántanulás lehetőségét választom, holnap el is megyek beadni a kérvényt. Persze, emg még a kocsiját is kölcsön kértem..

2020. febr. 24. 19:39
 15/28 A kérdező kommentje:

Egy embernek gondjai vannak, de muszáj ellenségeskedni. Nem bírjátok ki, hogy ne csesztessetek! persze, hogy sírt a pofám amikor a tanárnéni kiabált velem és másnap nem akartam iskolába menni...


Egy normálsi anyának nem lesz elege. Egy ERŐS anya ráparancsol a gyerekére, hogy most igenis bemegyünk..

2020. febr. 24. 19:41
 16/28 A kérdező kommentje:

és rohadtul nem lett elege. Anyám túlzottan elkényeztetős típus és mindent megtesz, hogy nekem jó legyen. így felajánlotta, hogy elvisz egy olyan iskolába, ahol nem kell bemenni soha... Én túl naiv voltam és belementem...


Ez nem elég mentség? egész felső tagozatban otthon ültem, szóba se álltam senkivel!!! Annyi szociális képesség elsajátításáról, kipróbálásáról maradtam le, hogy egy kis nyomorék lettem!!!

2020. febr. 24. 19:44
 17/28 A kérdező kommentje:
Nem értitek, hogy bajom van?????? Már hónapok óta öngyilkos akarok lenni, mert ennyire elcseszték ez életem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NEM AKAROK TOVÁBB ÉLNI!!! VOLTAK BARÁTAIM, MINDENKI SZERETETT, DE MOST MÁR NEM!!!!!! Fel se tudjátok ezt fogni!!!!
2020. febr. 24. 19:47
 18/28 anonim ***** válasza:

16 válasz, amiből 11 a tiéd.

Szerinted ez így normális? Szerinted ez így rendben van?

Nem lehet, hogy ezért nincsenek barátaid? Csak nyomod, nyomod és nyomod, mint egy ijedt kis makákómajom a fán! Kapaszkodsz bele az emberekbe!

Legyél már férfi!

2020. febr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Ez a gyakori kérdések.. Mi köze van a barátokhoz?


Fogalmad sincs, hogy miről beszélsz.. Leírtam. Csöndes gyerek lettem, aki FÉL!!! megszólalni sok ember előtt, feszült, ha beszélni kell valakivel...


És még én vagyok akiből dől a szó? Itt kiontom magamból, hogy mi a bajom!!!

2020. febr. 24. 19:50
 20/28 A kérdező kommentje:
Egyáltalán felfogjátok amiket leírtam? az általános felét OTTHON töltöttem, nem találkoztam SENKIVEL!!! Amikor először beléptem a 9. osztályba, ott tapasztaltam, hogy valami baj van! Ami eddig nem volt! és ez csak a magántanulásnak köszönhető..
2020. febr. 24. 19:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!