Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit lehet kezdeni a mostani...

Mit lehet kezdeni a mostani életemmel?

Figyelt kérdés

Egy kis lelki segítségért jöttem..


na szóval. 17 éves fiú vagyok, introvertált, aki meg se tud szólalni lányok előtt.. Mindenhol cikiznek, keresik rajtam a hibákat tudván, hogy úgyse szólok vissza...



Kezdem az elején.. Egy elég jó általános iskolába bekerültem. 4. osztályban elmentem magántanulónak* és 9. ben pedig visszaváltottam nappalisra és gimiben folytattam a tanulmányaimat. Most 10.-es vagyok.


4. osztályig abban az általános iskolában ÉN és egy MÁSIK SRÁC voltunk a LEGJOBBAK, LEGERŐSEBBEK az osztályban. MINDEN lány oda volt értünk. Akkor még barátként tekintettem a lányokra (is) és csak most veszem észre, hogy ez mégis mekkora nagy szám volt..


4. osztályban elmentem magántanulónak, mert anyámnak megesett rajtam a szíve, mert sokat sírtam, hogy nem akartam iskolába járni.. Azt mondta, hogy ez olyan iskola, ahol nem kell bemenni, és csak otthon tanulsz..


Én belementem, mert számomra az osztálytársak nem jelentettek olyan nagy dolgot.. Hát ez a másik 4 és fél év alatt anynira visszamaradtak a szociális képességeim, hogy mostanra már egy közösség kerülő "hülyegyerek" lettem. Aki nem jár el bulizni, aki nem beszélget egyszerre 20 gyerekkel. Lányokhoz nem emr szólni, stb..


Az elmúlt napokban találtam rá azokra az általános iskolás osztálytársaim bulizós képeikre. Olyan jó volt látni, hogy mennyit változtak. alsós kisgyerekből kész felnőttek. ÉS!! ahogy látom, hogy mennyire boldogok, beszélnek egymással. Semmi akadályát nem érzik ,hogy hozzászóljanak egy lányhoz..



És ez szomorít el a leginkább!!! Ha maradtam olna 8. ig én is olyan lettem volna, mint ők!!!!


Mostanra kissé meghíztam, eltűnt a kockahasam, zsíros "táskáim" vannak az oldalamon. Minden 3. este sírok, mint egy kislány ,hogy mennyire egy elcseszett életem lett!!!!



És ezt (ha jól érzem) a magántanulás hozta létre! És az, hogy anyám nem tartott ott, mint más anyák! Mert mások azt mondták, hogy pedig most felkelsz és bemegyünk az iskolába!!! És ot maradtak. Értelmes, aktív részei a közösségnek, jól érzik magukat, bárhol bárkivel szóbaállnak. És én hol vagyok? Sehol.



Nagyon elszomorít ez, egyszerűen nem tudok mit csinálni. Legszívesebben meghalnék. Már csak arra tudok gondolni!!!!!!!!!!!!!! Vagy visszamennék az időben 4. osztályba!


Mert ők voltak az utolsó olyan emberek, akik osztálytársaim és ebéd közben MINDENKIVEL!! beszélgettek! Mindenki mindenkit tisztelt, elfogadott és bizony szerelmek is fűződtek miattam és az a másik srác miatt!!!


És ez most elveszett. Azért, mert magántanuló lettem és visszamaradtam...


2020. febr. 24. 18:59
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
61%
Papagáj🦜
2020. febr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
41%
Kérdező rajtad már csak az segít, ha elkezdesz valami küzdősportot és azt komolyan veszed. Ott majd szépen felépítenek.
2020. febr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Itt se fogadnak el. Nem támogatnak. Nem ismerik el, hogy ember vagyok. Úgy, ahogy azt a többi ember is teszi.


Tényleg nem vagyok való erre a világra. Ha így alakult az életem, annak biztos van valami oka. És szerintem ez az.


Utolsó reményem volt, hogy itt meghallgatnak. Életem elején még nem gondoltam volna, hogy mennyire jó volt veletek lenni, régi osztálytársaim. És most pedig, a végén már tudom, hogy nem lett volna szabad váltani! Küzdeni kellett volna! De már úgyis mindegy.

2020. febr. 24. 20:09
 24/28 anonim ***** válasza:
Hogy csináltál ilyen papagájt? 🦜
2020. febr. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Telefonon van. 📲
2020. febr. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
🙈 Ez meg egy cuki kis majom. ❤️ ❤️ ❤️
2020. febr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


:)


Nagyon fiatal vagy és annyira sötéten látsz mindent - mint anno én!:)


De hidd el, hogy az életed nem csesződött el és lesz családod, boldog életed!


Pontosan úgy történt minden, ahogy lennie kell.


Anyukádat ne hibáztasd, akkor ez tűnt a jó megoldásnak és nem tudhatod, hogy mi lett volna, ha akkor nem leszel magántanuló.


Lehet, hogy a sok haverral, a kockahasaddal buli-buli hátánnal olyan szituációba keveredtél volna, ami valóban örökre elcseszte volna az életed, ez lehet egy baleset, alkoholfüggőség, barátnő felcsinálása stb. stb


Most úgy érzed, hogy jobb lett volna, ha, de lehet hogy sokkal jobb lesz így!


Először is az önbecsülésedet kell növelned, önmagadon kell változtatnod és ehhez az kell, hogy össze szedd magad, iratkozz be téged érdeklő sport vagy hobbi körbe, regizz neten, csetelj, beszélgess, építsd fel újra az életed és egyáltalán nem vagy lekésve semmiről!


Lesznek új élményeid, új barátaid és ha teszel érte, akkor lesz új tested! Fel fogod építeni magad és KÉPES VAGY RÁ!


Édesanyád a legjobbat akarta neked, ne hibáztasd.

Te is belementél, így döntöttél. A te döntésed is volt, nem csak az övé, de még ha csak az övé is lett volna, akkor sem akart vele neked rosszat és egyébként is, ami volt már elmúlt!


Most ez van!


Koncentrálj a megoldandó feladataidra, tűzz ki elérhető részcélokat és tudatosítsd magadban, hogy bármire képes vagy, amit igazán akarsz!


Ha kell, kérd meg anyukádat, hogy vigyen el téged egy pszichológushoz, de szerintem neked bármilyen sikerélmény segítene, ezért írtam, hogy keress magadnak közösségeket, hozzád hasonló embereket.


17 évesen tragédiaként éled meg a dolgokat, de hidd el, hogy pár év múlva másképp fogod látni, csak ne merülj bele ebbe az önsajnálatba.


Vagy tudod mit? Merülj bele! Sírjál, tomboljál, toporzékoljál, vegyél egy boxzsákot és püföld szét, ha az segít.


Aztán ha lenyugodtál, akkor állj fel a földről, zárd le a múltat és indulj el előre! Csak a most számít és ez alapozza meg a jövődet.


Csak rajtad áll, hogy meddig élsz még a múltban, ami egy időpocsékolás.


Én is panaszkodhatnék neked és sorolhatnám, hogy miért halnék meg, de én már öreg vagyok és TUDOM, hogy neked még van lehetőséged, még minden sikerülhet és tényleg jól esik kipanaszkodni magad, megértelek, de miután megkönnyebbültél, gondolkozz el és készíts új terveket.


Vagy ha az jobb, akkor merülj bele kedvenc időtöltéseidbe, kapcsolódj ki és pihenten más színben fogod látni a dolgokat, minden elmúlik!

2020. febr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Az előző elég pontosan leírta a dolgokokat. Még annyit javaslok hogy menj el pszichológushoz.

Nagyon káros a mentalitásod. Folyton csak azon gondolkozol mi lett volna ha.... Pedig lehet hogy sokkal rosszabb lett volna. Menj el sportolni, például ott tudsz ismerkedni is.

"Az elmúlt napokban találtam rá azokra az általános iskolás osztálytársaim bulizós képeikre. Olyan jó volt látni, hogy mennyit változtak. alsós kisgyerekből kész felnőttek. ÉS!! ahogy látom, hogy mennyire boldogok, beszélnek egymással. Semmi akadályát nem érzik ,hogy hozzászóljanak egy lányhoz.."

SOHA ne szűrj le dolgokat bulizós képekből. A közösségi médiában mindenki boldognak mutatja magát, de valószínűleg nem azok. Hidd el nekik is vannak problémáik, valószínűleg olyan is van akinek nagyobb mint neked.

17 éves vagy! Ne legyél buta, nincs az életednek vége, de nyavajgás helyett tenni is kell. Rendesen tanulni sportolni, elmenni pszichológushoz hogy rendbetedd az önbizalmat, találni egy hobbit ÉS azután a lányokkal foglalkozni.

Egyébként írhatsz privátban, ha az segít beszélgetek veled.

2020. febr. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!