Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van még valaki, aki nem hisz...

Van még valaki, aki nem hisz a barátságban?

Figyelt kérdés
Gyerekkori baráti kapcsolataim szakadtak meg, másfelé sodorta őket az élet, elköltöztek, több hónapja (legalább 3-4) felém se néznek, nem is írnak nekem. Akikkel azelőtt volt hogy heti szinten találkoztam, mostanra nagyon eltávolodtunk, elköltöztek és nem hívnak engem. Ennyit ér egy barátság, egy nagy büdös semmit. Pont.

2020. márc. 25. 22:09
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:
Szerintem egy egészséges emberi kapcsolatban, most konkrétan ugye a barátságról van szó, a felek nagyjából egyenlő mértékben adnak pluszt a kapcsolatba, amennyit beleadsz, nagyjából annyit kapsz vissza, mert különben felborul az egyensúly és egyenlőtlenné válik a kapcsolat, nem működik. Az se jó, ha sokkal többet adok bele, mint a másik, de az se, ha csak állandóan én kapok pozitív dolgokat, cserébe nem teszek semmi pluszt a kapcsolatba. Kezdem azt hinni, én tettem valami nagyon rossz dolgot ellenük és így egyenlítik ki a számlát, vagy így állítják helyre a mérleget, mert amit tettem olyan rossz szerintük, hogy cserébe azt érzik egyenértékűnek, hogy minden kapcsolatot megszüntetnek velem véglegesen. Annyira haragszom rájuk, hogy már a pozitív emlékek velük is kezdenek elhalványulni, sőt már átcsapnak negatív irányba, mert az, hogy milyen jó VOLT velük, és most milyen elég hosszú ideje, ez is csak az árulásukra emlékeztet.
2020. máj. 21. 16:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!