Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az introvertáltakat elnyomják...

Az introvertáltakat elnyomják az extrovertáltak?

Figyelt kérdés
Mármint az egész társadalom úgy van kialakítva, hogy az extrovertáltaknak kedvez, alapból hatalmas előnyökkel indulnak csak mert egy bizonyos személyiségtípushoz tartoznak. És az introvertáltaknak nap mint nap arra kényszerülnek, hogy személyiségükkel teljesen ellentétes cselekedetetek hajtsanak végre csak azért, hogy valamennyire boldogulni tudjanak az életbe, ellenben az extrovertáltaknak minden természetes, minden magától értetődő. Ugyanakkor ha az introvertált nem alkalmazkodik, nem igyekszik beilleszkedni akkor megbélyegzik őt, hogy különc, antiszoc és ilyenek.
2020. máj. 24. 17:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Inkább fordítva.
2020. máj. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

Szia! Én introvert vagyok és szerintem nem. Viszont igaz, hogy az extrovertaltaknak van kialakítva minden.

Suliban is úgy viselkedtem ahogy, nem burkoltan, nem próbáltam “menő” lenni, mégis voltak barátaim akik extrovertek voltak. Persze voltunk páran introvetek mi szerettünk egymással lenni.


Volt hogy hétvégenként is elmentünk “keverten”. Elvoltunk, persze az extrovertek irányítottak, de olyanokat csináltunk amihez igazodni lehetett.


Volt egy bolond tanárom persze extrovert, na az olyat utálom mert mindig kellemetlen legalábbis nekem dolgokat kellett vele csinálni, persze hozzászoksz.

2020. máj. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Megint egy kérdés, ahol az álomvilág lett felpontozva és a realitás lepontozva. Konkrétan a kérdés meg sem született volna, ha a felpontozott válaszok játszanának a valóságban...

Itt tényleg ennyire luxus kimenni a való életbe?

2020. máj. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Amíg új társaságban vagy és meg nem tudják hogy te nem vagy olyan bolond mint ők nem mindenki az de... akkor próbálj utalni arra hogy bizonyos keretek között te is nyitott vagy dolgokra, rájönnek mi a helyzet, nem lesz gond, csak ne gondoljak hogy visszahúzódó vagy, mert akkor tényleg megbélyegeznek, mint a homoszexuálisokat.
2020. máj. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

10


Oké, nyilván igazad van, de nem kell ezt úgy kijelenteni, mintha most lett volna feltalálva a spanyol viasz. Nyilván van a spektrum és az emberek egy része (többség) inkább az extrovertáltság irányába húz, a másik meg (kisebbség) az introvertáltság irányába. Minél közelebb vagy az introvertált extremitáshoz, annál igazabb amit felvetettem a kérdésben.

2020. máj. 24. 23:29
 16/17 A kérdező kommentje:
Ugyanakkor az extrovertáltaknak jellemzően van valamilyen devianciájuk. Ez lehet például a magamutogatás, a figyelem szomjazása, versengés, becsvágy, dicsekvés, gőg, irigység, bosszúállás és ilyenek. Ez sokkal kevésbé jellemző az introvertált emberekre, mivel a fentiekhez több ember kell, míg az introvertáltak szeretnek egyedül lenni, így kisebb az esélye annak, hogy a fenti devianciák felütik fejüket. Ugyanakkor ezektől a devianciáktól nem menekülnek meg teljesen, hiszen gyakran ezeknek a célpontjai ők.
2020. máj. 24. 23:37
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért deviánsabbak az extrovertáltak, mert többen vannak vagy több ember kell nekik, hanem ez a személyiségjegyhez tartozik. Az introvertált személyiséghez nem, de ettől függetlenül ők is lehetnek negatívak és rosszindulatúak. Csak nem olyan látványosan.
2020. máj. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!