Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha valaki erkölcsileg felsőbbr...

Ha valaki erkölcsileg felsőbbrendű mint a többiek, akkor érezhezi magát és vallhatja magát annak?

Figyelt kérdés

Nagyon sokféle felsőbbrendűségi érzést tolerál a társadalom, például ha valaki gazdag, híres, sikeres, szép, jól kommunikál akkor a társadalom megengedi nekik, hogy viselkedésükben, önképükben a felsőbbrendűség helyet kapjon.


Ezekkel szemben mennyire tolerálja a társadalom ha valakiről felsőbbrendűség-érzés sugárzik erkölcsi, morális felsőbbrendűsége miatt?


Én azt látom a környezetemben, hogy szinte mindenki hazudozik, hárítja a felelősséget másra, kibeszélnek másokat, megcsalják párjukat, másokat eláztatnak csakhogy haladhassanak karrierjükben és hasonló nyalánkságok. Persze vannak kivételek de a többség azért ezek közül szokott elkövetni jónéhányat.


Ezen alapon úgy érzem, hogy felsőbbrendű vagyok hiszen úgy vélem van bennem gerinc és képes vagyok a helyes utat választani nagyjából mindig.


Így van annyi jogom felsőbbrendűnek éreznem magam mint egy szép, sikeres, gazdag stb ember?


2020. okt. 22. 14:06
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező az általad leírt személyről inkább az lenne a benyomásom hogy valami kattant mániákus paranoid.
2020. okt. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 A kérdező kommentje:

9


Hát megfigyelem, figyelek, hallgatok, értelmezek. Csak úgy légbőlkapott indokkal nem fordulok senki ellen.

2020. okt. 22. 14:41
 13/62 A kérdező kommentje:

11


Igen, azért mert szerintem széles körűen elterjedt, a beteges hazudozás, megcsalás, kibeszélés, mások eltiprásának az elfogadottsága. Aki meg ezek ellen felszól nyilván azzal lehet a gond.

2020. okt. 22. 14:42
 14/62 A kérdező kommentje:

11


Mert az itteni hozzászólások is például, nagyon tipikus ez a cinikus reakció: Íme, a tökéletes! Mert ugye senki nem tökéletes, mindenki hazudik, mindenki megcsal, mindenki eláztat másokat, mindenki kibeszél, ezért olyan aki ezeket nem teszi nem is létező személy, csak beképzeli magának az egészet.


Ennyire cinikus a többség, nem tudja elképzelni, hogy valaki ezeket tényleg nem is teszi.

2020. okt. 22. 14:44
 15/62 anonim ***** válasza:
82%
Ez a más szemében a szálkát sajátjában a gerendát sem tipikus esete.
2020. okt. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
86%

Talán hallottál már arról, hogy kimutatható, hogy minél tudatlanabb valaki egy témával kapcsolatban, annál magabiztosabban hiszi, hogy szakértője annak. Ahogy nő az ember tudása egy témáról, egyre inkább látja, mennyi minden van, amit még nem tud róla.

Az erkölccsel is valahogy így van. Senki sem tökéletes, az erkölcsileg magasabb szinten lévők azonban tisztában vannak a hiányosságaikkal, és tudják, hogy nincs mivel kérkedniük. Aki azonban alacsonyan van, annak meggyőződése, hogy nála tisztességesebb embert nem hordott még a hátán a föld. Nincs azon a szinten, hogy felismerje a hibáit.

2020. okt. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
67%
Előző Dunning–Kruger-hatás a neve amiről írsz. :)
2020. okt. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
100%

12:

Én is figyelek, de ez nem azt jelenti, hogy valaha 100%-osan kijelenthetem, hogy jól ismerem fel a szandékot. Egy szimpla, de határozott nemet éppen ezért jobb megoldásnak talalok ilyen szituációban, mint az agresszív fellépést.

2020. okt. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
52%
Azt érez, amit akar és annak vallja magát, aminek akarja, de ezzel a felsőbbredűsködéssel pont azok szintjére süllyed, akiket lenéz.
2020. okt. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 A kérdező kommentje:

18


De látom, hogy másokkal is hogy beszél, hogy viselkedik. Ezt nem félreértelmezem. Nagyon jó emberismerő vagyok (még ha szerinted ez is csak valami sci-fi tulajdonság) és általában az első fél óra alatt kialakított véleményem beigazolódott hosszabb távon is. Így joggal bízok az emberismerő készésgeimben. Valahogy az emberből ki is súgárzik az, hogy milyen ember, mennyire megbizható, mennyire sunyi, mennyire jámbor, mennyire jószándékú.

2020. okt. 22. 14:56
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!