Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha valaki erkölcsileg felsőbbr...

Ha valaki erkölcsileg felsőbbrendű mint a többiek, akkor érezhezi magát és vallhatja magát annak?

Figyelt kérdés

Nagyon sokféle felsőbbrendűségi érzést tolerál a társadalom, például ha valaki gazdag, híres, sikeres, szép, jól kommunikál akkor a társadalom megengedi nekik, hogy viselkedésükben, önképükben a felsőbbrendűség helyet kapjon.


Ezekkel szemben mennyire tolerálja a társadalom ha valakiről felsőbbrendűség-érzés sugárzik erkölcsi, morális felsőbbrendűsége miatt?


Én azt látom a környezetemben, hogy szinte mindenki hazudozik, hárítja a felelősséget másra, kibeszélnek másokat, megcsalják párjukat, másokat eláztatnak csakhogy haladhassanak karrierjükben és hasonló nyalánkságok. Persze vannak kivételek de a többség azért ezek közül szokott elkövetni jónéhányat.


Ezen alapon úgy érzem, hogy felsőbbrendű vagyok hiszen úgy vélem van bennem gerinc és képes vagyok a helyes utat választani nagyjából mindig.


Így van annyi jogom felsőbbrendűnek éreznem magam mint egy szép, sikeres, gazdag stb ember?


2020. okt. 22. 14:06
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 A kérdező kommentje:

40


Így van, és pont azokat az embereket rühellem akik csak magukra gondolnak és nem fontolják meg tetteik következményeit. Manapság a társadalmunk tele van hatalmas egóval megáldott emberekkel akik már-már kisistennek képzelik magukat, mások életébe belegázolnak, másokat sértegetnek, másoktól elveszik a lehetőséget saját javukra, hazudoznak, csalnak, összeesküdnek, hogy nagyobb erővel a gyengébbeket lenyomják stb.


Ez egy ilyen szar hely sajnos és nagyon zavaró ebben a világban élni. Viszont addig is amíg még bírom megpróbálok tenni azért, hogy jobb hely legyen legalább egy kicsivel és, hogy felnyítsam az emberek szemét, hogy nem jók előítéletek, a kibeszélések, a diszkriminálás és hasonló ördögtől való dolgok.

2020. okt. 22. 20:47
 42/62 anonim ***** válasza:
100%

41:

Nem gondolod, hogy épp te hiszed magadat kisistennek azzal, hogy felsőbbrendűnek gondolod magad, és mindenki felett ítélkezel? Hogy épp neked hatalmas az egód? Nem tűnik fel, hogy előítéleteket emlegetsz, aztán pár modattal előtte épp te írtad le általánosítva, hogy milyen rosszak az emberek?


Szerintem ha előbb leszállnál a földre, többet tudnál segíteni másokon.

2020. okt. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
100%
Aki arra veri magát, hogy ő felsőbbrendű az a legkevésbé az.
2020. okt. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 A kérdező kommentje:

42


Én megtapasztaltam a végleteket, az emberi rosszindulat legdurvább formáit, a kiközösítést, az elutasítottságot, a kinevetést, a magányt. És mindezeket úgy, hogy semmi rosszat nem tettem. Hidd el, amikor az emberi gonoszságról beszélek TUDOM miről beszélek. Tudom mire képesek az emberek, és azt is tudom, hogy genetikailag kódolt a gyengébb egyedek kiközösítése.

Az embereknél az erőtörvény dominál, és ilyen előlényektől amelyeknél ez dominál mégis mit vársz? Azt gondolod nem jogosak amiket állítok? Mert, hogy közben a nagy többség milyen rendes, befogadó, és méltányosan bánik embertársaival? Egy nagy büdös lócitromot! Ilyen nincs, ilyen csak a te fejeden van! Győzködheted magad, de csak egy olyan személy láthatkja az igazságot és a valóságot aki volt már a másik végletben is, aki megjárta már a poklot!

2020. okt. 22. 21:57
 45/62 anonim ***** válasza:

44:

De én nem is állítom, hogy az emberek között ne uralkodnának farkastörvények. Én annyit állítok, hogy te sem vagy jobb, csak épp kisistent akarsz játszani, mint ha te kitűnnél erkölcsben.

2020. okt. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
Sőt, igazából rosszabb vagy, mert a legtöbb ember nem képzeli magát erkölcsileg felsőbbrendűnek, te viszont még magadnak is hazudsz. Tudom milyen ez, én is ugyanilyen voltam tizenéves koromban.
2020. okt. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 A kérdező kommentje:

46


De nem is ismersz, és biztosra állítod, hogy nem állok jobban erkölcsi szempontból:) Ilyen meg én voltam 10 éves koromban :)

2020. okt. 22. 22:35
 48/62 anonim ***** válasza:
Keresztény vagyok és azt mondom, hogy nem létezik olyan, hogy valaki erkölcsileg felsőbbrendű valakinél. Ez teológiánk egyik legsarkalatosabb pontja: Jézus ugyanazt az árat fizette ki mindenkiért. Hogy mit kezdesz Jézus keresztáldozatával - elfogadod vagy elutasítod - nem befolyásolja ezt a kérdést. Persze mindkettőnek komoly következmnyei vannak.
2020. okt. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
Mindenki valamennyire saját magát látja a többi emberben...
2020. okt. 23. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:

Ha már szóba került a kereszténység, a Bibliában van egy olyan mondás, hogy "ki mint vet, úgy arat". Ezzel még ateistaként is teljesen egyetértek: minden tettet és hozzáállást, amit a világ felé közvetítesz, idővel garantáltan ugyanúgy fogod visszakapni. Ha lenézést, gyűlöletet és elutasítást közvetítesz, akkor ezt fogod visszakapni. Ha önzetlenséget, dicséretet és szeretetet nyújtasz, akkor is ezt fogod visszakapni.


A jót ugyanannyi energiába kerül észrevenni egy emberben, mint a rosszat, csakhogy építkezni kizárólag a jóval fogsz tudni.

2020. okt. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!