Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha valaki erkölcsileg felsőbbr...

Ha valaki erkölcsileg felsőbbrendű mint a többiek, akkor érezhezi magát és vallhatja magát annak?

Figyelt kérdés

Nagyon sokféle felsőbbrendűségi érzést tolerál a társadalom, például ha valaki gazdag, híres, sikeres, szép, jól kommunikál akkor a társadalom megengedi nekik, hogy viselkedésükben, önképükben a felsőbbrendűség helyet kapjon.


Ezekkel szemben mennyire tolerálja a társadalom ha valakiről felsőbbrendűség-érzés sugárzik erkölcsi, morális felsőbbrendűsége miatt?


Én azt látom a környezetemben, hogy szinte mindenki hazudozik, hárítja a felelősséget másra, kibeszélnek másokat, megcsalják párjukat, másokat eláztatnak csakhogy haladhassanak karrierjükben és hasonló nyalánkságok. Persze vannak kivételek de a többség azért ezek közül szokott elkövetni jónéhányat.


Ezen alapon úgy érzem, hogy felsőbbrendű vagyok hiszen úgy vélem van bennem gerinc és képes vagyok a helyes utat választani nagyjából mindig.


Így van annyi jogom felsőbbrendűnek éreznem magam mint egy szép, sikeres, gazdag stb ember?


2020. okt. 22. 14:06
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá, hogy amennyiben valaki nem az építőt választja, hanem inkább stagnál, vagy pusztít, akkor az evolúció és az entrópia törvényei fognak érvényesülni - minden magára hagyott rendszer a leépülés irányába halad.
2020. okt. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 A kérdező kommentje:

51


Mekkora hülyeség ez az entrópia. Valamit ki kellett találni mert nem volt magyarázat a létezésünkre, létrejöttünkre.

2020. okt. 23. 13:37
 53/62 anonim ***** válasza:
Ez így van, kérdező. Az emberek nem csak hazudoznak, hárítják a felelősséget és kiközösítenek másokat, hanem még ráadásul hülyeségeket is kitalálnak.
2020. okt. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
2020. okt. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 A kérdező kommentje:

54


Igen, mert rám vagy cuppanva :* Köszi! Gyerek igyunk meg egy kávét ha már ennyire oda vagy értem.

2020. okt. 23. 23:32
 56/62 anonim ***** válasza:

Nem vagyok rádcuppanva.

Én most írok neked először. A linket azért tettem be, hogy megerősítést kapjak.

Se ennél, se a másik kérdésnél nem reagáltam még.

2020. okt. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 SinvilasMeldrosa válasza:
100%

Szép dolog a szellemi szabadságharcos törekvésed, de ehhez ná várj tőlünk önigazolásodat támogató gondolatokat.


Nincs szükséged társadalmi elismerésre, ha olyan mértékben teljesedett ki a moralitásod ahogy gondolod.


Ezt magadban rendezd, és ne a körmyezeteddel viaskodj.

2020. okt. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 SinvilasMeldrosa válasza:
moralitásodat*
2020. okt. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim válasza:
100%
A kérdést olvasva két dolgot hiányoltam, az alázatot és a szerénységet. Ezek nélkül elképzelni sem tudok egy bölcs, erkölcsös embert.
2020. okt. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 A kérdező kommentje:

59


Egyébként a magánéletben nagyon szerény vagyok. Csak ide írtam ki a gondolataimat pont önzetlenségből, mert szeretném ha más is részesülne a bölcsességből és úgy gondolkodna mint én mert akkor a világ egy sokkal jobb, igazságosabb hely lenne, nem lennének érdekemberek, másokon átgázoló senkiháziak stb. Ezt csakis a társadalom, bolygó miatti aggódás miatt írtam ki. Mert szemet hunyni és nem megpróbálni segíteni sem elfogadható morálisan.

2020. okt. 24. 09:43
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!