Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tik sem kértek segítséget a...

Tik sem kértek segítséget a barátaitoktól, csak én vagyok ilyen "szerencsétlen" hogy szoktam?

Figyelt kérdés
Fura ez mert én szoktam. Jó mondjuk nem nagy dolgokat, pénzt nem kérnék, én ilyen kisebb dolgokat de abból szinte már minden barátomtól kertem nem is egyszer. Mondjuk hogy segítsen egy ügyintézésben amihez ő ért vagy ő már átment rajta. Leginkább ilyesmikkel fordulok a barátaimhoz. Viszont feltűnt hogy ők sose kérnek tőlem semmit, pedig lenne olyan amiben segítsegükre lehetnék de valahogy megoldják. Aztán én meg már kellemetlenül érzem magam hogy csak én kérek...
2020. dec. 28. 11:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Enis ilyen vagyok de en viszonzom is.

Ha pl megkerem bnomet hogy jojjon el velem bevasarolni akkor felajanlom hogy vasaroljunk nekik is.

Vagy mikor vizsgara keszulok es segitseget kerek egyes tetelekhez, a tobbit en dolgozom ki es atkuldom nekik.

Bar en igazabol foleg sulis dolgokban próbálom ezeket kompenzálni (most epp szakdogakat formazok barataimnak).

2020. dec. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Minimálisa kérek én segítséget, inkább egyedül rendezek sokmindent.
2020. dec. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Én segítség kérős vagyok. Szerintem ez jó dolog, össze is köt a másikkal. Szerintem az a jó ha úgy megy ez, hogy szabad visszautasítani is minden indok nélkül, akár mert nincs kedve épp és az nem bánt. Mert szerintem így tök szabad az egész. Kérni is szabad de ekutasítani is és minden ok.


Mondjuj nyilván nem olyat kérdezek ami egy google keresés.

2020. dec. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
A tik a tyúkólban van fiam.
2020. dec. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A " ti " t- nem engedte kiírni te nagyon hülye!
2020. dec. 28. 12:12
 6/13 anonim ***** válasza:
A nagyon hülye az, ki nem tudja emiatt átfogalmazni a kérdést, hanem idiótán fogalmaz.
2020. dec. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A nagyon hülye az aki nem kifigurázza, hanem diplomatikusan közli a mondanivalóját. Nem vagyok fiú amúgy sem.
2020. dec. 28. 12:20
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Akkor a tik az ólban van lyányom :D
2020. dec. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem nehezemre esik másoktól segítséget kérnem és emiatt nem is szoktam de szerintem ez egy rossz tulajdonságom. Ugyanakkor meg másoknak szeretek segíteni és szerintem neked is erre kéne figyelni, hogy ha látod, hogy nem teher a barátaidnak akkor ne változtass. Esetleg megfigyelheted, hogy minek örülnek aztán akkor mással kompenzálod őket a segítségükért cserébe. Pl. veszel nekik egy csokit, meghívod valahova őket vagy csak simán elmondod nekik, hogy mennyire nagyra tartod a segítségüket amit nyújtottak neked.
2020. dec. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én akkor szoktam, ha nagyon sürgős és tényleg nem tudom megoldani egyedül. viszont inkább kèrek és adok segítséget a barátaimnak akikkel sok mindent megosztunk egymással mint pl rokonoktól. Ők csak akkor keresnek, ha tényleg kell nekik valami, S már a kihasznalas szèlèn voltam amikor megtanultam vègre nemet mondani nekik.

A barátnőim szívesen segítenek mikor tudnak, és néha-nèha ők is kèrnek, de általában mindig igyekszem valahogy viszonozni a segitsègüket. Pl múltkor sürgősen elkellett jutnom valahova, barátnőm autóval elvitt és az üzemanyag árán kívül pár nap múlva meghivtam pizzázni. Végülis az idejèből is áldozott az èn problèmámra és így esett jól.

Szerintem egyáltalán nem szégyen segítséget kérni, sőt ajánlott is, mert leterheltnek èrezheted magad, ha mindent egyedül próbálsz megoldani. Ők sem fogják rosszul èrezni magukat ,főleg ha valahogy próbálod viszonozni nekik ezt...egy apró gesztus, süti vagy bármi amit szeretnek.

2020. dec. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!