Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátnőm elhanyagol...

A legjobb barátnőm elhanyagol egy fiú miatt. Mit tegyek? 17L

Figyelt kérdés

Sziasztok, az a probléma merült fel a legjobb barátnőmmel a barátságunkban, hogy mióta szerelmes teljesen elhanyagol. Félre ne értsetek én nagyon boldog vagyok, hogy ő boldog , ráadásul én is biztattam, hogy vágjon bele ebbe az egészbe. Szóval az egyik szemem sír, a másik nevet. Végső elkeseredettségemben írok már ide, mert nem tudom hogyan lehetne jobb a kapcsolatunk és hátha ti is jártatok már így és sikerült megoldani valahogy. Szóval a lényeg a lényeg a mi barátságunk nagyon erős volt, bármit megtudtunk beszélni , bármilyen hülyeségről órákat beszélgettünk, nevettünk a semmin meg ilyenek. Imádtam minden egyes pillanatot, amit vele töltöttem( és nagyon úgy nézett ki, hogy ő is). Aztán jött ez a fiú a képbe, az eddigi 0-24 órás beszélgetésünkből az lett, hogy van hogy több napon keresztül sem beszélünk. Vagy leláttamoz vagy meg sem nézi és ez nekem eléggé rosszul esik. Főleg ha látom, hogy egyébként elérhető. Nagyon keveset találkozunk, főleg ugye a korona miatt is. Ha szomorú, sír és ír én egyszerre válaszolok neki és mindent megpróbálok bevetni, hogy jobb kedve legyen vagy csupán csak meghallgatom ,ha éppen azt szeretné. Én ott vagyok akkor is neki amikor a fiú megbántja , vagy ha a fiú lemondja a találkozót ( általában olyan indokkal, hogy fàj a feje vagy nincs kedve). Viszont én most egy elég nehéz időszakon megyek keresztül, és ha sírva hívtam, mert szükségem volt rá a válasz annyi volt Bocsi most nem érek rá. Mióta kavargat a fiúval szinte nem is lehet vele kommunikálni. Nekem nagyon fontos ez a lány és nem szeretném egy fiú miatt elveszíteni. Tudom ,hogy nyilván nem kell 0-24 Ben beszélgetnünk, mert a fiúval is szeretne lenni. Én ezt megértem, de azt nem hogy napokig és hosszú órákig ignorál, főleg úgy, hogy elérhető . Szóval a lényeg a lényeg, hogy nem szeretném elveszíteni őt. És mielőtt valaki írná, hogy féltékeny vagyok rá mivel fiúzik, a válaszom : nem. Nem vagyok irigy se, féltékeny se. Csak csalódott.

Kérlek adjatok valami tanácsot .

Előre is köszönöm a válaszokat.

És köszönöm, hogy elolvastad, további szép napot.

Egy kétségbeesett lány.



2021. jan. 2. 01:10
1 2 3
 1/25 Argloss ***** válasza:
52%

Nem veszted el, mert sohasem volt a tiéd.

Jó voltál időtöltésnek, de most már van más. Ha éppen nincsen más, akkor jó vagy te is.

Semmi nem indokolja, hogy ilyen szinten ignoráljon, szóval a válasz valószínűleg az, hogy szerencsésebb lenne, ha szereznél magadnak egy igazi barátot, akire valóban számíthatsz is, aki több, mint csak feleslegesen eltölteni az időt.

2021. jan. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Bölcsődés korunk óta ismerjük egymást . Annyi boldog pillanatunk volt együtt . Én egyszerűen nem szeretném elengedni ezt a sok jó évet . Eléggé különbőzünk, de ez sosem volt probléma, úgy fogtuk fel, hogy kiegészítjük egymást. Vannak rajta kívül más barátaim is. De a legtöbbel egy a baráti társaságunk ( igazából a suliban ). És igazából attól is félek, hogy kikerülök ebből a társaságból, mert nagyon szeretem őket is. Persze vannak sulin kívül is még barátaim. Az lenne a legegyszerűbb, ha véget vetnék, de én nem szeretem az egyszerűbb utakat választani. És minden csalódás ellenére még mindig szeretem.
2021. jan. 2. 01:28
 3/25 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem semmi gond nincsen, ha az ember szerelmes az elég elsöprő tud lenni, majd ha te kerülsz fordított helyzetben te is megérted. Szóval szerintem ne tegyél nagyon semmit másként, amit eddig tettél, csak egyszerűen ne úgy kezeld ezt az időszakot, mint amivel valami baj van. Később, ha már hosszabb ideje együtt vannak, majd ez jó eséllyel valamennyit változik.


Ha ezt a barátságot úgy szeretnéd, hogy hosszú időn át tartson, akkor számolj vele, hogy mindig lesznek időszakok, amikor az élet kicsit távolabb sodor titeket, de ez ilyen. Azok a bartáságok lesznek erősek, amikben ettől nem sérül a bizalom, az érzület a másik felé, és készek arra, ha megint úgy adódik közelebb menjenek megint. Aki ilyenkor bezárja az ajtót, igazából ő maga szünteti meg a barátságot.


Még egy példával, amikor a gyereked felnő ő sem lesz majd annyit veled, de ez nem azt jelenti, hogy nem szeret úgy vagy már nem a gyereked. Csak az élet folyamatos változás.

2021. jan. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Argloss ***** válasza:
80%

Túlzottan ragaszkodsz hozzá. Most, hogy szerelmes valakibe ez már fojtogatónak hathat számára.

Ha te mindig ugrálsz neki, akkor abból nagyon könnyen az lesz, hogy használati tárggyá válasz.

Éld az életedet. Nélküle is tudsz értékes életet élni. Ne ő határozzon meg, mert ha nélküle nincsen értéked, akkor ugyan miért akarna veled időt tölteni? A fontosság érzését már megkapja a barátjától.

2021. jan. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Igazából tényleg semmi baj, azzal hogy szerelmes. És tényleg őszintén örülök a boldogságának, de ez a fiú csak kedvére játszik vele.


Mi pár éve elköltöztünk egy másik városba és másik iskolába jártam , de mégis tartottuk a kapcsolatot. Nem igaz, hogy ha azt kibirta a barátságunk akkor egy fiú miatt majd napokat nem beszélünk.


Valószínűleg még nagy a rózsaszín köd. Tisztában vagyok vele. De a környezetünkbe mások is élnek párkapcsolatban és mégis kommunikálnak velünk és ezért nem értem, hogy nekünk ez miért nem megy.

2021. jan. 2. 01:37
 6/25 anonim ***** válasza:
57%

#4 ne haragudj, de óriási baromságokat írsz. Ha ez így lenne ahogy írod, hogy ilyenekért meg kellene szakítani barátságokat, senkinek nem lennének barátságai. Eléggé kételkedem, hogy neked túl sok van.


A barátság nem arról szól, hogy a másik ne élje az életét, amerre az vezeti, hanem csak arról, hogy kedveljük egymást, érdekes nekünk a másik, szeretjük. És a körülmények függvényében ez sokféle formát ölthet.


A kérdező barátnője semmit nem tett a kérdezővel szemben, semmi olyat nem tett, amivel meg akarná szakítani a barátságot, egyszerűen most más tölti ki jobban a fókuszát, de ettől nem rossz ember vagy akármi. A kérdezőnek nem őt kell büntetni vagy bármi. Hanem csak elfogadni, hogy kevesebb ideje van most rá. És ha neki most több ember igénye van azt valaki mással lehet pótolni, nyitni jobban mások felé. De ez nem úgy kell, hogy megjelenjen, hogy a barátnője ellen irányuljon.

2021. jan. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
55%

#5 ha nem bírja ki a barátságotok, az miattad lesz, mert te lezárod. Mert ő nem azt teszi, amit te akarsz.


Amúgy a szerelem tud olyan lenni, hogy mindent felülír és semmi más nem látszik tőle csak az. De ha mondjuk gyereke lesz a barátnődnek, vagy egyetemen vizsgaidőszak az szerinted mivel fog járni? Bár a szerelem ezeknél is durvább dolog.

2021. jan. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Persze, hogy ragaszkodok hozzá, hiszen az életünk fontos pillanatait együtt éltük meg. Mindig ott voltunk egymásnak. És hirtelen egyik pillanatról a másikra eltűnt. És igen ez fáj. Tudok nélküle élni, mert mint mondtam vannak más barátaim is. De nem akarok.
2021. jan. 2. 01:45
 9/25 A kérdező kommentje:
Azért kétlem, hogy nincs egyetlen egy szabad órája sem amikor beszélgethetnénk. Mert az embernek arra van ideje amire szakít. Én nem szeretném megszakítani a barátságot, de úgy néz ki, hogy ő igen ( írta is már ). Csak nem akarom, hogy ez egy szerelem miatt legyen. Ennyi év barátságot eldobni komolyabb indok kell. Ezért kérek tanácsokat, hogy mivel tudnám “feldobni” a kapcsolatunkat.
2021. jan. 2. 01:52
 10/25 Argloss ***** válasza:

01:41 - Szerintem valahol elcsúszott a szövegértelmezésed. Én pontosan azt mondtam, hogy a kérdező is élje az életét, mint a legjobb barátnője, ne pedig a barátnője legyen az élete, mert a túlzott ragaszkodás könnyen megöli a barátságot, ahogyan a túlzott odaadás is.

Lehet, hogy első nekifutásra az első válaszom picit durva, de ha valaki számít valamennyire akkor annyit azért tudok neki írni, hogy bocs, most nem.

Nem azt mondom, hogy büntesse a barátnőjét ezért, hanem azt, hogy kezelje helyén a dolgot.

2021. jan. 2. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!