Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kinek mit jelent a lelki társ?

Kinek mit jelent a lelki társ?

Figyelt kérdés

Facebook csoportban hirdettem, hogy lelki társat keresek és mindenki azt hitte, hogy társat keresek. Pedig csak egy nagyon mély közeli barátságot szerettem volna találni nemtől függetlenül.

Számotokra társat vagy komolyabb barátságot jelent a lelki társ?



2021. szept. 6. 20:40
A kérdező szavazást indított:
mély barátság
társ
29 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ideális esetben a társ egyben lelkitárs is.
2021. szept. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Számomra inkább párkapcsolatot jelent, mint barátságot, mert manapság a legtöbb helyen a lelki társat egyenlővé tették a párkapcsolattal. Viszont néha a legjobb barátaimnak is szoktam mondani, hogy ők a lelki társaim, mert annyira mely a kapcsolatunk, és nekik sem flörtölésként jön le ez a dolog.
2021. szept. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Valóban a társra használják az emberek leginkább.
2021. szept. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

Nem is hiszek abban, hogy van lelki társ. Ha van, akkor azt a nagyon mély szeretetet tudom csak elképzelni, amit a gyerekeim iránt érzek. Esetleg az egyik szülőm iránt. Amikor nem ismerem feltétlenül a másikat, hanem inkább csak azt érzem, hogy mi összetartozunk.


Azonos nemű emberrel úgy hívom, hogy barátság.


Ellenkező nemű emberrel (ha csak nem 30 évvel fiatalabb vagy idősebb) végképp elképzelni nem tudom.

2021. szept. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
36%

Semmi komolyat nem jelent számomra. 1× itt valaki felhozta ezt a témát nekem, azt semmi sem lett belőle.

Csak egy modernkori szó, tartalom nélkül.

2021. szept. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy ez ennyire többértelmű. Mit javasoltok mit írjak a hirdetésben a lelki társ szó helyett, ha én nagyon-nagyon-nagyon mély barátságra gondolok és nem kapcsolatra? Középkorú vagyok.
2021. szept. 6. 20:53
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt írd, hogy barátot keresel. Ilyen egyszerű.
2021. szept. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A lelkitás az olyan mint én azt szerti amit én, mindent megoszthatok vele, mindent velem akar csinálni és én is mindent vele akarok csinálni és mindíg mindenben mellettem van és támogat ez lehet és ennek nem kell feltétlen kapcsolatnak lennie, lehet egy sima barátság is
2021. szept. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
7, először úgy próbáltam, de akkor azt hitték felszínes beszélgető/szabadidő barátot keresek, illetve sokan laza kapcsolatnak értelmezték. Én pedig nem ilyesmit keresek, hanem olyan személyt akivel tényleg nagyon megtalálom a közös hangot és mindent megtudunk beszélni közösen és nem tűnik el évek múlva. És inkább a lelkivilágunk egyezése és megértése számítana, azért használtam a lelki társ szót másodszorra.
2021. szept. 6. 21:09
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
4-5. Azért, mert ti nem tapasztaltátok meg, ne jelentsétek már ki, hogy nem is létezik!
2021. szept. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!