Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kinek mit jelent a lelki társ?

Kinek mit jelent a lelki társ?

Figyelt kérdés

Facebook csoportban hirdettem, hogy lelki társat keresek és mindenki azt hitte, hogy társat keresek. Pedig csak egy nagyon mély közeli barátságot szerettem volna találni nemtől függetlenül.

Számotokra társat vagy komolyabb barátságot jelent a lelki társ?



2021. szept. 6. 20:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Inkább barátság,de lehet szakmai kapcsolat is.

Én sem hiszek benne igazán,hiszen több emberrel is jól érezhetem magam.

2021. szept. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy vannak akiknél hitkérdés. Szerintem matematika, minél több hozzám hasonló emberrel beszélek, annál nagyobb az esély, hogy találok köztük olyat akivel mindinkább közös hullámhosszon vagyok. Amúgy szomorú a szavazás eredménye is, sokaknak csak társra van igénye és amolyan igazi nagyon mély barátra, akivel mindent megtud osztani az ember, ezek szerint nincs. Legalább nem használom majd ezt a szót, hogy elkerüljenek akik párt keresnek.
2021. szept. 6. 23:06
 13/16 anonim ***** válasza:
Figyu, én azért szavaztam a társra, mert általában arra használják a szót valóban. Egyébként van olyan barátom, akivel olyan szinten vagyok azonos hullámhosszon, hogy a nagymamámat leszámítva egy családtagommal sincs a kanyarban sem ilyen harmonikus kapcsolatom, pedig még csak egy nem sem vagyunk. Se hit, se matematika nem volt a mi esetünkben a képletben, egyszerűen csak így jött, nem tudom megmagyarázni. Az persze csak erősített, hogy hihetetlen mélységekben tartottuk egymásban a lelket, ami szerintem a létező legnagyobb összekovácsoló erő.
2021. szept. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a nagyon mély barátságot jelenti, az ritka szerencse, ha ellenkező nemű is, és még van kémia is és egyben szerelem is. Nálam az a ritka eset állt fenn, hogy a lelki társ 30 évvel idősebb volt, de közelebb állt hozzám, mint a partnerem. Szóval, sokan felmagasztalják, irreálisan nagy jelentőséget tulajdonítanak a szexkapcsolatoknak, pedig egy simán lelki síkon működő dolog erősebb lehet, mert a partnered sokszor az ellentéted, de a lelki társak természete nagyon hasonló. Általában a partnernek a jó tulajdonságainkat mutogatjuk, de akivel nincs testi síkon semmi, azelőtt van, hogy gátlástalanabbul megmutatjuk a hibáinkat (úgy érezzük, kisebb a tét, kevesebb a vesztenivaló), vagyis nem a testünk, hanem a lelkünk válik meztelenné és ez hihetetlen mélységet adhat a dolgoknak.
2021. szept. 7. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a korban lelki társat nehéz találni. Attól, hogy valaki hasonló érdeklődésű még nem biztos hogy lelki társ. De így ez a mondat nekem is inkább parnterre utal, mint sima barátságra.
2021. szept. 7. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Semmit
2021. szept. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!