Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátnőm vágja magát, mit...

A barátnőm vágja magát, mit csináljak? (Többi lent)

Figyelt kérdés

A napokban észrevettem hogy az egyik legjobb barátnőm csuklóján van pár darab (friss) vékony vágás.

Egy vastag szíjú órát hord, amit az utóbbi időben nem hajlandó levenni sem tesi, sem úszás óráknál. Valószínűleg az alatt rejti el őket. Amit még észrevettem, az az hogy folyton ráhúzza a pulcsiját a csuklójára, gondolom hogy ne lássa senki a sebeket.


Eddig minden úgy tűnt hogy a legnagyobb rendben van vele, boldognak látszott...

Egyenlőre nem szóltam senkinek, nem tudom mégis mit tehetnék érte?


Lehet hogy beszélnem kellene vele négyszemközt, de attól félek hogy valami rosszat mondanék, vagy pont azzal lökném el magamtól hogy tudja hogy tudom.


Én még soha nem vágtam magam, még gondolni sem gondoltam rá, fogalmam sincs hogy ilyenkor mi van az ember fejében...


Köszönöm szépen, ha elolvastad, és tudsz segíteni!



2023. máj. 16. 21:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
24%
Aki magát nem szereti nem segíti hanem magának árt, az forditva látha a világot.
2023. máj. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
26%
*jav látja
2023. máj. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ezt kifejtenéd bővebben, egyes?
2023. máj. 16. 21:29
 4/22 anonim ***** válasza:
75%
Esetleg mondhatsz neki valami olyasmit, hogy Nem jó, hogy így látlak, hogy vagdosod magad, de tudd, hogy rám számíthatsz, melletted vagyok, mondd el, hogy mi történt. Persze szögezd le, hogy köztetek marad minden.
2023. máj. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Kérdezd meg minden rendben van e.Szolídan utalhatsz arra,hogy láttad a vágásokat.
2023. máj. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%

Próbáld meg megerősíteni abban, hogy szereted, támogatod, bármi is történjék. Finoman kérdezni a dologról, ha valamiről nem akar beszélni, akkor azt nem erőltetni.

Próbálj meg neki segíteni találni egy pszichológust. (Iskolapszichológus első körben, ha van.)

Szüleinek jó lenne szólni, de csak akkor, ha biztosan tudod, hogy támogatják és esetleg nem ők az előidézői ennek az egésznek. De először mindenképpen beszélj a barátnőddel.


Ha bármi kérdés felmerül benned ami általánosan a vagdosáshoz kapcsolódik, akkor nekem írhatsz, én is vagdosom magam, mondjuk én a combomat, nem a csuklómat.

2023. máj. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Arra is gondoltam hogy esetleg szólok a többi barátnőmnek, akik ugyan olyan közel állnak hozzá, mint én.


De nem tudom... Lehet nem jó ötlet. Csak akkor ugye úgymond többen tudnánk rá figyelni..


Esetleg szóljak egy felnőttnek...?

Bár nem tudom hogy az egy jó ötlet lenne e. Lehet hogy a szülei miatt csinálja, mert nincsen olyan jó kapcsolata velük

2023. máj. 16. 21:41
 8/22 anonim válasza:
92%
Szerintem is az lehet a legjobb, ha megkérdezed, hogy minden rendben van-e vele. Én a helyedben először nem utalnék a vágásokra, hanem valami olyasmit mondanék, hogy látom rajta, hogy az utóbbi napokban szomorúbb vagy valami hasonló, aztán hátha elkezd veled beszélni a dolgokról és megnyílik. Ha nem, akkor aznapra megpróbálnám annyiban hagyni, és éreztetni vele, hogy ott vagyok neki, és szép lassan tudakolni meg tőle a dolgokat. De szerintem a legfontosabb ilyenkor, hogy tudasd vele, hogy bármi van, rád számíthat és ott vagy neki.
2023. máj. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%

(#6 vagyok)

*Finoman kérdezz a dologról, ha valamiről nem akar beszélni, akkor azt nem erőltetni.

2023. máj. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Egyébként lehet hogy máshol is vagdossa magát, nem tudom...

De teljesen ki vagyok akadva, fogalmam sincsen hogy mióta csinálja. Lehet hogy már évek óta, de olyan vak voltam hogy csak most vettem észre...?


Nagyon félek hogy valami hülyeséget fog csinálni...

2023. máj. 16. 21:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!