Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátnőm vágja magát, mit...

A barátnőm vágja magát, mit csináljak? (Többi lent)

Figyelt kérdés

A napokban észrevettem hogy az egyik legjobb barátnőm csuklóján van pár darab (friss) vékony vágás.

Egy vastag szíjú órát hord, amit az utóbbi időben nem hajlandó levenni sem tesi, sem úszás óráknál. Valószínűleg az alatt rejti el őket. Amit még észrevettem, az az hogy folyton ráhúzza a pulcsiját a csuklójára, gondolom hogy ne lássa senki a sebeket.


Eddig minden úgy tűnt hogy a legnagyobb rendben van vele, boldognak látszott...

Egyenlőre nem szóltam senkinek, nem tudom mégis mit tehetnék érte?


Lehet hogy beszélnem kellene vele négyszemközt, de attól félek hogy valami rosszat mondanék, vagy pont azzal lökném el magamtól hogy tudja hogy tudom.


Én még soha nem vágtam magam, még gondolni sem gondoltam rá, fogalmam sincs hogy ilyenkor mi van az ember fejében...


Köszönöm szépen, ha elolvastad, és tudsz segíteni!



2023. máj. 16. 21:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

Saját magának árt ahelyett hogy kényeztetné magát masszázs wellnes vagy adna az egészségére féltené ovná magát, szeretné magát. Saját maga ellen van. Nemhogy varázsolna egy romantikus vacsit veled. Nem. Nemhogy a boldogság lenne a fókusza. Nem. Az ilyenek 180 fokban el vannak fordulva.

Nem boldog akar lenni hanem boldogtalan a hülyéje.

Ezt jelenti.

1.voltam

2023. máj. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Szerintem attól nem lesz hülye, ha lelki gondjai vannak..
2023. máj. 16. 21:52
 13/22 anonim ***** válasza:
91%

"Nagyon félek hogy valami hülyeséget fog csinálni..."

Nem tudom, hogy ezzel megnyugtatlak-e, de az önbántalmazóknak nagy része nem akar öngyilkos lenni, csak a mentális fájdalmukkal nem tudnak megküzdeni és ezt a fizikai ideiglenesen elnyomja. Arra, hogy olyan mély vágást ejtsen, hogy komoly probléma legyen, szerintem nincs nagy esély.

Ha beszélsz vele mindenképpen hozd valahogy szóba a fertőtlenítést is, mert nem biztos, hogy eszébe jutott és ez legalább az elfertőződés esélyét csökkentené.

Esetleg a kékvonal nevű oldalt tudom javasolni, hátha ott tudnak segíteni.

2023. máj. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem attol hulye ha lelki gondjai vannak hanem saját maga elkensége azert hulye.
2023. máj. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
10%

A lepontozók is forditva vannak. Persze pontozzuk fel az öngyilkosokat is. Igy kell ezt. Ők a menő.

Barmok.

2023. máj. 17. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
86%

18 éves kora alatt senkinek sincs képesítése arra, hogy pszichológus legyen, afölött meg csak annak van aki diplomát szerzett rá, márpedig, ha valaki úgy vezeti le a stresszt, hogy önmagát megsebesíti, annak szaksegítség kell.


Te laikusként nem tudod azt a segítséget nyújtani, és nem tudod azt mondani neki, amivel egy szakképzett ember segítene egy ilyen állapotban lévő embernek.


Arról nem is beszélve, hogy ez mennyire frusztráló, hogy segítenél, de nem úgy sül el, ahogy szeretnéd és egy idő után stresszes, hogy állandóan a pajtásod miatt stresszelsz, ez nem is barátság lesz, hanem egy felügyelet.


Onnantól kezdve, hogy szólsz a felnőtteknek, ők tudják hogyan tovább, kihez küldjék, kit vonjanak be, stb.

2023. máj. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Mi történt azóta? Beszéltél vele?

(#6-os #13-as vagyok)

2023. máj. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
36%
Aki a saját combját vagdossa, az miért nem jár pszichológushoz, iskola pszichológushoz kedves #6 és #13? 🤷🏻‍♂️
2023. máj. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
81%

#18

Ki mondta, hogy nem járok? Járok pszichológushoz és pszichiáterhez is.

2023. máj. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Még nem beszéltem vele. Valahogy soha nem volt úgymond jó alkalom. Ez persze nem jelenti azt hogy nem fogok vele beszélni.


A vágások kezdenek begyógyulni, egyenlőre nem láttam újabbaknak a jelét. (De lehet hogy csak olyan helyet választott ahol direkt nem látszik...)


Viszont ezt nem fogom annyiban hagyni. Nem fogok felnőtteknek szólni. Azt majd ő eldönti hogy kinek szeretné elmondani. Lehet hogy nem a legjobb ötlet ráhagyni, de nem dönthetek helyette, nem vagyok sem az anyja sem az apja.


Köszönöm az eddig válaszokat! <3

2023. máj. 21. 22:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!