Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátnőm vágja magát, mit...

A barátnőm vágja magát, mit csináljak? (Többi lent)

Figyelt kérdés

A napokban észrevettem hogy az egyik legjobb barátnőm csuklóján van pár darab (friss) vékony vágás.

Egy vastag szíjú órát hord, amit az utóbbi időben nem hajlandó levenni sem tesi, sem úszás óráknál. Valószínűleg az alatt rejti el őket. Amit még észrevettem, az az hogy folyton ráhúzza a pulcsiját a csuklójára, gondolom hogy ne lássa senki a sebeket.


Eddig minden úgy tűnt hogy a legnagyobb rendben van vele, boldognak látszott...

Egyenlőre nem szóltam senkinek, nem tudom mégis mit tehetnék érte?


Lehet hogy beszélnem kellene vele négyszemközt, de attól félek hogy valami rosszat mondanék, vagy pont azzal lökném el magamtól hogy tudja hogy tudom.


Én még soha nem vágtam magam, még gondolni sem gondoltam rá, fogalmam sincs hogy ilyenkor mi van az ember fejében...


Köszönöm szépen, ha elolvastad, és tudsz segíteni!



2023. máj. 16. 21:20
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
24%

"Viszont ezt nem fogom annyiban hagyni. "


Érdeklődnék, hogy anélkül, hogy ledolgoztál volna legalább pár évet pszichológusként vagy pszichiáterként, esetleg elvégezted volna a szükséges tanulmányokat ahhoz, hogy pszichológus vagy pszichiáter legyél: te hogy szeretnél neki egyszálmagad segíteni?

2023. máj. 22. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, ha ennyire határozatlan vagy, hogyan éred el, hogy megértse, mi a gondja?


Egyáltalán te érted, miből ered az öncsonkítás? Illetve milyen más egyéb hatásai lehetnek a gyökereinek?


Továbbá, ha valamit bekamuz neked, hogy macskája csinálta, rögtön elfogadod? Vagy tudod egyáltalán hogy kell elkezdeni, de anélkül, hogy a ló túloldalára ess, tehát ne érezze azt, hogy rátelepszel és meneküljön tőled?


Illetve, nem tudom, tudod-e, de ez is egyfajta függőség, mint az alkoholizmus. A függők meg akaratlanul is hazudoznak és nem tudják tartani magukat az ígéreteikhez. Oké, hogy ha jobban van, nem vágja magát... És amikor megint szomorú?


Nem azt kell elérni, hogy ne legyen sosem szomorú, mert ez az élet természetes velejárója.


Azt kell elérni, hogy ha szomorú, akkor ne automatikusan sebeket ejtsen magán és mivel ez egy függőség, nem tud egymaga leállni. Majd mindig talál okot, hogy miért is van rendben ez a kicsi seb.

Pl hány alkoholista mondja felügyelet nélkül, hogy jaj csak az a kis pohár bor nem fog kárt okozni, belefér.

A gyógyulásban levő emberek a leggyengébbek, akaratban is, kell valaki aki vigyáz rájuk, aki helyettük is erős.


Egyáltalán hogy tartod úgy fent a kapcsolatot, hogy energiavámpírizmusba se menjen át? Mert azt meg gondolom levágtad, hogy ez egy hosszú folyamat, tele visszaesésekkel és sokszor érzed úgy, hogy kb ugyanazokat a beszélgetéseket folytatod le, ami a gyógyulás természetes velejárója, de keménységet, határozottságot igényel a részedről, hogy vidd előre az emberedet, ne totyorogjatok.

+ Te mennyire tudod ezt objektíven kezelni? Vagy erős, hogy ne roppanj össze a nagy jószívűségednek hála? El tudod viselni, hogy folytonosan szívja valaki az energiád? Mit teszel amikor lelkesen segítenél és a szart kapod az arcodba?


Összegezve, ennek a megoldása nem egy nyálas csajduma, hanem onnantól, hogy a válladra veszed ezt a terhet, nagyon sok munkád lesz, elhatározott kell hogy legyél, rendíthetetlen.


Na már most, mi lesz, ha útközben rájössz, mégsem vagy erre kompetens? Kimenekülsz a kapcsolatból? Leépíted? Oké, de ő hogy fogja érezni magát azok után, hogy elüldözött téged vagy te cserbenhagytad őt? Milyen hatással lehet egy lelkileg instabil emberre?


Szerintem szólj egy felnőttnek, ők majd elviszik olyan szakemberhez, aki ezt végig tudja vele hatásosan csinálni!!!!!

2023. máj. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!