Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tanácstalan vagyok, voltatok...

Tanácstalan vagyok, voltatok már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy a legjobb barátnőm úgy érzem, lecserélt egy olyasvalakire, akivel nem is olyan rég ismerkedtek meg. Addig is volt már egy közelebbi fiú barátja, haverok stb, de az nem is zavart, normális, hogy vannak más barátai. De most, hogy jött ez a másik lány, minden más, érzem, hogy megváltozott a mi barátságunk is. Volt egy konkrét eset, amikor nagyon megbántott, és megbeszéltük, hogy ezen túllépünk, és hogy ő is legjobb barátként tekint rám. De ha ott van a másik csaj, akkor ez nem így van. Fogja a kezét, őt ölelgeti, vele van el. Engem pedig nem szokott. Az esik nagyon rosszul, hogy azt mondta, legjobb barátok vagyunk, erre mégis így viselkedik. Akkor miért nem lehet megmondani, hohy csak haverok, ennyi?

Volt már valaki ilyen helyzetben? Mit tehetek? Egy suliba járunk, és eddig nem volt igazi legjobb barátnőm. Nem bírom elfogadni, hogy cserélődnek körülöttem az emberek, mert mindenkire azt hiszem, hogy örök. De nem bírom feldolgozni, hogy nem így van.

Előre is köszönöm a hasznos válaszokat!



2023. szept. 28. 09:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Felőlem mehet, mindegy, de azt írja, hogy ha hármasban vannak, akkor is látványosan a másik csajhoz húz a barátnője, és ez neki rosszul esik. Szerintem felesleges ilyenne kitenni magát folyamatosan. Ha valahol nem érzi jól magát, akkor oda ne menjen.
2023. szept. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Azt hiszem, utolsó, félreértettél valamit. Nem hárman vagyunk barátnők, együtt nem is járunk sehova. Mi a barátnőmmel egy másik gangben vagyunk, ez a lány egy körön kívüli barátnője lett. És sajnos rendeztem már jelenetet, sőt, a lehető legrosszabb időzítéssel, viszont abszolút ott próbáltam elkerülni, ahol csak lehetett. De sajnos megtörtént, bárcsak visszafordíthatnám.:( Nagyon nagyon remélem, hogy jönnek még igaz barátságok.
2023. szept. 28. 19:27
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Három olyan barátom van, akikről a mostani tapasztalataim alapján azt gondolom, hogy egy életet leélhetünk közeli barátként. Egyiküket 21 évesen ismertem meg az egyetemen, másikat 23 évesen egy közös haver által, harmadikat 26 évesen az akkori munkahelyemen. Most 28 éves vagyok, szóval nem zárom ki, hogy találkozok majd még emberekkel, akikkel klappolunk ennyire. Ezekkel a barátaimmal semmi nem törte meg a dolgot, se az, ha én kerültem új környezetbe, ahol új barátaim lettek, se az, ha ők kerültek máshová. Pl. egyikük külföldre költözött két éve, és azt hittem, hogy ennek itt most akkor vége, és tényleg átalakult a kapcsolattartás módja, de a barátságunk nem, annak ellenére, hogy ő is aktívan keresett új kapcsolatokat az új otthonában. Egy másik barátomnak meg nemrég kicsi gyereke született, úgy voltam vele, hogy nyilván akkor innentől a családjának fog élni, ez egy olyan helyzet, amihez nekem semmi viszonyulásom nincs (szingli vagyok, és gyermektelen), de nem ez van, ugyanúgy találkozunk, néha felmerül témaként a gyereke (meg én is érdeklődök felőle), de a beszélgetéseink 90%-a olyan, mint volt.

Gimiben én is azt hittem, hogy az ottani barátságaim majd örökké tartanak. Még akkor is, mikor már a második iskolaváltásom, meg a harmadik költözésem után láttam, hogy ez nem így van - de hát annyira közel állunk egymáshoz a szobatársammal, mintha testvérek lennénk, szóval lehetetlen, hogy majd elhidegülünk egymástól csak azért, mert egyetemre megyünk, és megismer másokat. Aztán pontosan ez történt.

Tudom, hogy nagyon fáj, és sajnálom. Annyit tehetsz, hogy felállsz, koronádat megigazítod és mész tovább, ismerkedsz más emberekkel.

2023. okt. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!