Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, ha szégyellem egy...

Mit tegyek, ha szégyellem egy barátomat?

Figyelt kérdés

Volt már egy kérdésem ezzel a barátommal kapcsolatban: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__baratok-baratsagok__..

Sajnos azt kell, hogy mondjam, nem sokat javult a helyzet. Néha látom, hogy igyekszik, de aztán megint visszacsöppenik a hazudozásba, meg abba, hogy nem tiszteli a határainkat. Bűntudatom van miatta, mert szégyellem őt mások előtt.Én is és a legjobb barátnőm is csendesek, visszafogottak vagyunk, ez a lány meg mindenhol hangosan, ordítozva beszél. Ha elmegyünk beülni valahova, tele szájjal beszél.Meg olyanokat is csinál, hogy ha valamit nem tudunk, amit ő alapvetőnek tart, hogy megáll a nyílt utcán, elkezdi hányni a kereszteket látványosan meg hangosan "lecsesz" minket. Meg mindig, amikor elmegyünk bárhova és fizetünk, akkor nagyon fárasztó módon humorizál a pénztárosokkal, mikor szegényeken látszik, hogy unják és csak haladni akarnak. Külsőleg is ápolatlan, igénytelen, de ez sokkal kevésbé zavar a viselkedésénél. Ha bármiért szólunk neki a legjobb barátnőmmel, akkor úgy alakítja a helyzetet, hogy mi érezzük magunkat rosszul. Mi tényleg szeretnénk vele barátok maradni, de ha nem hajlandó változtatni a viselkedésén, azt nem tudom, meddig tudjuk tolerálni. Ezeket leszámítva egyébként segítőkész, jóindulatú értelmes lány, csak tényleg már ránézésre is bolondnak nézik mások. A családom is azt mondta, hogy nem vet rám jó fényt, ha ezzel a lánnyal mutatkozok. Az egész iskola szinte tudja róla, hogy milyen. Nagyon sokakkal próbált már barátkozni, de egy idő után mindenkinek elege lett belőle és elküldte, mert mindenkire rátelepedett és leszívta az energiájukat. Szerintetek mit tegyek/tegyünk , hogy ne legyen vége a barátságnak, de felhagyjon a kellemetlen szokásaival? 18/L



febr. 17. 20:36
 1/5 A kérdező kommentje:
A régi kérdést azért linkeltem be, mert anélkül nem érthető a helyzet.
febr. 17. 20:37
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előző kérdésben leírtál egy energiavámpírt, a másodikban egy ripacsot. Teljesen megértem, hogy a hócipőtök tele van vele, és én azt mondom, ha ennyi ráhatás után sem volt képes alkalmazkodni, akkor nem is tud. Építsétek le a barátkozást vele, ennek a kapcsolatnak így nincs értelme.
febr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a helyzetet nem teljesen értem, bár bevallom, lusta vagy az előző kérdést visszanézni.


Önmagában nem tartanám helyesnek, hogy egy jó embert, egy jó barátot szégyellni kellene. De amit róla írsz az borzasztóan ellentmondásos: az íród, segítőkész, jóindulatú, de önmagában az, amit veletek szemben csinál (nyiltan lecsesz titeket, a kritikára visszacsap), az ennek szöges ellentéte. Nyilván Ti is kontrolláljátok magatokat egymás társaságában valamennyire, alkalmazkodtok, de ő erre teljesen képtelen, ami megint csak arra utal, hogy annyira azért nem empatikus. Mégis, valahogy az jön le, hogy őt kötelező így szeretni.


Döntsétek el, ragaszkodtok-e hozzá. Mindkét félnek fel lehet róni az önzőséget, de ami nem megy, azt nem kell erőltetni.

febr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
A barátságnak szívből kell jönnie, vagy legalább a két félnek szimpatizálnia kellene egymással. Itt ez nincs meg. Én nem látom, hogy ez barátság lenne, hanem csak egy eröltetett valami. Keressen magának olyan barátokat, akik tolerálják a viselkedését, ha pedig nem sikerül neki, az az ő baja. Láthatóan ő egyáltalán nem akar változni.
febr. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 rendesjoember ***** válasza:
Szia! Itt ketté választanám, ahogy veletek, mint barátnőkkel viselkedik és mint ahogy a környezettel viselkedik. Mivel a ti esetetekben úgy érzi, van veszteni valója, így veletek rendesen viselkedik. A környezettel viszont mintha trollkodna és reakciót akarna kiváltani idegenekből. Ez egyfajta feltűnési viszketegség szerintem. Valószínűleg nem igazán tudja, hogy hogyan viszonyuljon önmagához és ezáltal kivetíti ez a fajta disszonanciát a környezetére is.
febr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!