Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tehetek ilyen helyzetben?

Mit tehetek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hova írhatnám ezt a kérdést, talán ez a kategória áll a legközelebb az egészhez.

Nos, én egy 14 éves lány vagyok, és van egy legjobb barátnőm, aki megváltozott. Negatív irányban. Szerzett egy barátnőt, aki 13 éves, egy tornaszertárban vesztette el a szüzességét, alkoholizál, illetve füvezik. A legjobb barátnőmet elég könnyű rávenni dolgokra, berúgott, nem is egyszer, és volt rá példa, hogy valaki kiszívta a nyakát, de olyan részeg volt, hogy nem tudja ki. És a legszomorúbb, hogy ezeket tényleg nem csak kitalálja. Nemrég egy öngyújtót és egy egész doboz cigit láttam a táskájában, viszont nincs cigiszaga. Nem tudom mit tehetek ilyenkor. Tudom, az ő élete, ne szóljak bele meg ilyesmi, de tanácstalan vagyok, és úgy érzem felelős vagyok az egészségéért meg magáért a lányért. Tanácsok? Ötletek? Kérlek, bármi!



2013. jún. 13. 15:44
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves szavakat, igen, sajnos két tűz között vagyok. Csak az lenne a jó, ha tudna tanulni a hibáiból, de úgy látszik nem tud. Mégegyszer köszönöm, sokat segítettél 10-es!
2013. jún. 13. 16:32
 12/16 anonim ***** válasza:
Tényleg nehéz helyzetben vagy, ahogy olvasom a hozzászólásaidat! Elhiszem hogy nem szeretnéd hogy elveszítsd a barátnődet, de ahogy Te is írtad, nem tanul a hibáiból.. Esetleg ha összefognátok a lány többi barátjával, és úgy próbálnátok vele beszélni, hogy ez így tényleg nem oké. Szerintem egy 13-14 éves lánynak a tanulással kellene foglalkozni. Valamint azzal hogy barátnőket szerezzen, nem pedig azzal hogy igyon,cigizzen és hagy ne soroljam tovább! Látszik az írásodon kedves kérdező hogy komoly vagy, és hogy tényleg segíteni szeretnél. Ha a szüleit nem ismered, ofőddel nem beszélgetsz erről szívesen, akkor marad az, hogy összefogtok. Más ötletem nincs sajnos. Remélem tudtam segíteni!:)
2013. jún. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt mondom neki, nem baj, hogy kipróbálja az alkoholt, próbálja, de hogy lerészegedjen... Igen, talán éppen ez a megfelelő lépés, ha összefogunk többen. Köszönöm a válaszod. :)
2013. jún. 13. 16:53
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem maradj vele. Mindenképp próbáld megmenteni ettől az életmódtól, ami egyre inkább elterjed a fiatalok körében. Mondd meg neki, hogy az idősebb tinik lenézik a kicsiket a pia, cigi, k*rvaság miatt, hogy ki fog égni pár év múlva... De ŐT ne ítéld el, légy jó barátja. :\
2013. jún. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Ne foglalkozz vele, mert bele fog vinni a rosszba. Lesz még sok haverod, őt hagyjad.


A 3-asra reagálva meg a cigi egyáltalán nem divat, az egy függőség, általában 12-14 évesen kezdik el és a legtöbb embernek az élete végig szól. Én is akkor kezdtem el cigizni és most 20 évesen nagyon nagy kínok között próbálom lerakni.

2013. aug. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
én is még csak 14 éves vagyok és lehet hogy nem tudok majd javasolni semmi felnőtteset, vagy élettel kapcsolatos jótanácsot csak annyit, hogy szerintem mindenképpen tartsd meg ezt a véleményed de próbálj meg jó barátja lenni. talán ha elhívod programokra ahova csak ketten mentek, a barátnője nélkül, csak veled, akkor ráébred hogy mennyivel jobb veled lenni, és nem elszúrni az életét mással. menjetek el sok ilyen programra. és ha a szüleivel nem vagy túl jóban vagy az osztályfőnőköddel akkor szólj a saját szüleidnek, hátha ők jobb tanácsokat adnak, és könnyben beszélnek a barátnőd szüleivel. remélem azért segítettem.
2013. szept. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!