Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem merek rákérdezni, pedig...

Nem merek rákérdezni, pedig kellene? Mit lehetne ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Kicsit lehet,hogy hosszú lesz! :)

Kisfiam bölcsibe megy januártól, nekem pedig kellene valami munkahely. A volt munkahelyemre nem tudok visszamenni, mert felszámolja a céget a főnök, mert nem megy.

Keresgélés közben rátaláltam egy olyan állásra, ami nem lett volna rossz, megfeleltem a kritériumoknak is stb. Az egyik barátnőm, aki még szintén a gyerekkel van otthon ott dolgozik több éve!

Már eleve furcsa volt,hogy amikor említettem neki,hogy megpályázom náluk az állást, fel sem ajánlotta,hogy esetleg beszél valakivel, hátha tudna segíteni.

A férjem erőltette,hogy azért kérdezzek rá, hátha tud segíteni. Írtam neki, erre annyit írt,hogy biztos tud tenni valamit értem.

Eltelt egy hét, és beültünk kávézni barátnőkkel. Valahogy feljött az állás szóba és teljesen úgy beszélt,mintha életünkben először kerülne fel. Nem is mertem megkérdezni,hogy sikerült-e beszélnie valakivel a cégnél az érdekemben, mert látszott rajta,hogy biztos nem.

Sajnos írtak már azóta,hogy nem én lettem a választott.

Tegnap is összeültünk így a lányokkal, ott volt a barátnőm is, de még csak fel sem merte hozni. Pedig a munkáról, meg a munkahelyéről is beszéltünk.

Ne értsetek félre,ha azt mondja,hogy figyel, nem akarok senkinek segíteni, mert mi van,ha később gondok lesznek vele, akkor lehet,hogy rám is csúnyán fognak nézni, akkor én ezt megértem. Vagy ha hazudhatta volna azt is,hogy nincs jóban a munkaügyessel.

Olyan rossz így, mert megmondom őszintén düh van bennem! Rá kellene kérdeznem,de azt sem tudom,hogy elmondaná-e az igazat, vagy kikerülné!

Ti mit tennétek?


2013. dec. 10. 05:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én biztos rákérdeznék, hogy "milyen az új kolléganő?"
2013. dec. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég illetlenség volt ilyet egyáltalán kérned tőle, tudjuk nagyon jól, hogy manapság senki sem ugrálhat a munkahelyén.

Hogy még meg is sértődsz, az mindennek a teteje.

2013. dec. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
26%

#12 Biztos rossz lehet neked együtt élni saját magaddal, és ezzel az iszonyatosan gonosz természeteddel.

Sajnálom, hogy nincsenek barátaid sem, mert biztos, hogy nincsenek.


És most írjál nyugodtan, hogy de igen! Kontrázz rá!

2013. dec. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy már megvolt a pozícióra a "nyertes" és nem akarta mondani, hogy "csak az előírások miatt volt meghirdetve az állás, most a másik kisfőnök ismerőse lett felvéve".

Az ilyeneket nem reklámozzák :(

sajnálom

2013. dec. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát nem tudom! Nekem tényleg alap, hogy ha ilyen helyzetben tudok tenni valami minimálisat egy barátért, megteszem!

Anno a régi munkahelyemen, én is segítettem az egyik barátnőm tesójának bejutni. Nem került sokba, csak mondtam pár jó szót róla és természetesen, megfelelt a követelményeknek is!


Na mindegy! Engem inkább az bánt,hogy miért kell hazudni, miért nem lehet őszintének lenni!

2013. dec. 10. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!