Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mondjam el neki valahogyan,...

Mondjam el neki valahogyan, hogy szeretnék barátkozni vele?

Figyelt kérdés
Egyik férfi ismerősömről van szó, segít nekem egy kisebb "projekttel" kapcsolatban, kb. 2 hónapja kirúgták a munkahelyéről, azóta csak telefonon keresztül beszélünk, többnyire én kezdeményezem a beszélgetéseket. Megértem, hogy nehéz helyzetben van, de nagyon szeretnék barátkozni vele... mit tegyek? :/ 36 N és 50 F vagyunk.
2017. máj. 14. 23:22
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Nem az a kifejezetten introvertált ember. Magas rangú rendőrtiszt volt, és egyébként is egy jópofa, "beszédes" ember... :) szóval nem itt lesz a kutya elásva... :/
2017. máj. 15. 00:58
 12/36 TR75 ***** válasza:
Akkor a második lehetőség a valószínű. Nem kellemes, ha az embert lapátra teszik.
2017. máj. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem kellemes, "magasról esett nagyot..." :( Ezért is szeretnék találkozni vele, hogy tudja, számíthat rám, hogy mellette állok... de nagyon nehéz így, hogy pl. a telefonbeszélgetéseket is nekem kell kezdeményeznem... :(
2017. máj. 15. 01:59
 14/36 TR75 ***** válasza:

Olyan is van, hogy nincs értelme erőltetni. Én a helyedben nyíltan megmondanám neki, hogy számíthat rád, ha beszélgetni szeretne, segítesz, amiben tudsz, és ennyi. Úgy tűnik, nincs értelme erőltetni a dolgot.

Ha fontosnak tartod, hogy "biztosan megkapja az üzenetet", akkor esetleg írj neki levelet. Bizonyos szempontból én jobb megoldásnak tartom ezt, mint a személyes beszélgetést.

2017. máj. 15. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Írásban szerintem is jobb lehet, vagy legalábbis kevésbé rossz... :/ Egyébként pontosan ettől tartok, hogy nincs értelme erőltetni... :( kb. folyamatosan tanulok tőle, inspirál a munkában, a tanulásban, nagyon szeretném,ha valahogyan mégis összejönne...
2017. máj. 15. 08:40
 16/36 TR75 ***** válasza:

Meg kell próbálni. Ha leírod neki, de esetleg nem reagál úgy, ahogy szeretnéd, akkor is adott a lehetőség, hogy később is elolvashatja. Emlékeztetőnek is jó (esetleg valami olyan formában, ami fel is hívja magára a figyelmet).

Azt mondjuk nem írtad, hogy nős-e, vagy hasonlók. Mert akkor más a felállás, és akkor a levelet inkább ejtsd.

2017. máj. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Nős és van két huszonéves fia. De szerintem ez a barátkozást nem befolyásolja. Korábban úgy tűnt, hogy szimpatikus vagyok neki, azt mondta, hogy azt is el tudná képzelni, hogy kollégák legyünk... ezt konkrétan szerette volna megvalósítani, de a kirúgás keresztülhúzta a számításokat...
2017. máj. 15. 10:34
 18/36 anonim ***** válasza:

Szerintem mondd el, hogy barátkozni szeretnél vele. Írásban is jó.

És akkor nincs kavarodás...

2017. máj. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 TR75 ***** válasza:
Oké, de azért ez így elég kényes helyzet.
2017. máj. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Miért? Nem akarok tőle semmi "olyan" dolgot. Kicsit olyan, mintha pl. a tanárom lenne, vagy ilyesmi... nem tudom ennél jobban megfogalmazni. :/
2017. máj. 15. 11:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!