Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mondjam el neki valahogyan,...

Mondjam el neki valahogyan, hogy szeretnék barátkozni vele?

Figyelt kérdés
Egyik férfi ismerősömről van szó, segít nekem egy kisebb "projekttel" kapcsolatban, kb. 2 hónapja kirúgták a munkahelyéről, azóta csak telefonon keresztül beszélünk, többnyire én kezdeményezem a beszélgetéseket. Megértem, hogy nehéz helyzetben van, de nagyon szeretnék barátkozni vele... mit tegyek? :/ 36 N és 50 F vagyunk.
2017. máj. 14. 23:22
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

Tudom, mint a mellékelt ábra is mutatja, gondolkodom is rajta... ;) Én amúgy attól is tartok, hogy nehogy abból legyen valami malőr, hogy mostanában érzékenyebb... :/

Arra is gondoltam, hogy ha 1-2 finomabb próbálkozás után sem változik a helyzet, ugyanilyen egyoldalú marad, akkor nagyon fájó szívvel, de békén hagyom. :(

2017. máj. 15. 14:29
 32/36 TR75 ***** válasza:

Én azt mondom, amikor felhívod, mondd el neki, hogy szeretnél segíteni, szívesen meghallgatod, ha valamiről beszélne és stb, de nagyjából ennyi. Ha erőlteted, azzal ellenkező eredményt érsz el. Pár éve voltam hasonló szituációban, csak ugye vice versa helyzet volt. Az illetőnek kétszer vagy háromszor elmondtam, hogy szívesen meghallgatom, és ha tudok, mondok valami okosságot, csak szóljon.

Azóta sem szólt. Van az úgy, hogy az ember nem fogja meg a neki nyújtott segítő kezet. Ezen is túl kell tudni lépni.

2017. máj. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

Nem akarom erőltetni, már csak azért sem, mert fáztam már rá olyan szituációra... rosszul sült el a barátkozás és a végén engem hibáztatott az illető mondván, hogy én akartam, én erőltettem az egész barátkozást... megtanultam a leckét. :(

Ha nem vevő a barátkozásra, akkor pl. szakmai dolgokkal kapcsolatbakn kereshetem, mint egy ismerős? Azt mondta korábban, hogy ő emberileg is, szakmailag is segít bármiben...

2017. máj. 15. 17:35
 34/36 TR75 ***** válasza:

Szerintem az a lényeg, hogy ha azt érzed, hogy nem vevő a segítségnyújtásra, akkor azt ne erőltesd. Gondolom, nem fog elutasítani, ha te kérsz segítséget tőle.

Bizony-bizony, aki egyszer már megégette magát... az alkalmasint ugyanúgy játszik a tűzzel :-Đ

2017. máj. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:
Azért nem ugyanúgy...pl. erőltetni nem akarok semmit. Azt hiszem párszor finoman feldobom neki a labdát barátkozás témában és ha nem akarja, akkor maradunk ismerősök. Ahogy magamat ismerem, tutira el leszek keseredve, ha nem jön össze, de tényleg nem akarok neki semmi rosszat és az erőltetés is az lenne...
2017. máj. 15. 18:00
 36/36 TR75 ***** válasza:
Az is jó, ha egyszer-egyszer megemlíted neki.
2017. máj. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!