Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a baj velem? Mit csinálok...

Principella kérdése:

Mi a baj velem? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy valami nem stimmel. Átlagos lassan 30 éves csajszi vagyok és nincs egyetlen barátnőm se, barátom se. Többnyire pozitívan állok az emberekhez, nem külső alapján ítélek. Nagyon ritka ha valakivel nem tudok kijönni. Viszont világ életemben vállaltam a véleményem, őszinte voltam és szókimondó. Ez a munkahelyemen néha probléma volt, de mindenhol rájöttek, hogy jobb, mintha hazudoznék vagy szart kevernék, mint nagyon sok velem egy idős nő. Párkapcsolati téren is csak az idiótákat vonzottam. Azokat akik hajlamosak családon belül verekedni és szerencsejáték függők, valamint alkoholisták. (nem a hétvégi baráti körben elfogyasztott 8-10 sör, hanem a hétköznapi kötözködéses liter bor + rövid fogyasztók) Nem az a fajta ember vagyok, aki naphosszat gubbaszt az internet előtt, sőt, van, hogy be sem kapcsolom a gépem és elő sem veszem a telefonom. Inkább elmegyek megnézni kiállítást, ha van olyan ami érdekel, vagy moziba. Volt, hogy csatlakoztam túra csoporthoz egy könnyed erdei sétára . Én nem hiszek az online társkeresésben, de kipróbáltam és ott is csak az alja népet vonzottam be. Azokat a fajta embereket, akik csak eltartatnák magukat. Már azon vagyok, biztos velem van a baj, hogy képtelen vagyok olyan emberekkel találkozni, akik hasonló adottságokkal rendelkeznek. Normálisan dolgozó, magát eltartani képes, nem alkohol és drog függő, átlagos életszínvonalon élő személyek. Nem vagyok egy topmodel alkat de nem is vagyok egy igénytelen tehén. Túl nagy elvárás az, ha valakinek megadom a tiszteletet, akkor az el is várom? Mikor párkapcsolatom volt, túlzott elvárás az kölcsönös megértés? Nem hagyom, hogy uralkodjanak felettem, sokkal inkább társként tekintettem mindig az exemre. De valójában nem is a pártalálás ami miatt úgy gondolom, valamit nem jól csinálok, hanem, hogy nincs egyetlen barátom-barátnőm sem. Egy olyan személy nincs a környezetemben, akivel le tudnék ülni egy délutáni kávéra és dumálni egy kicsit bármiről. Sok minden érdekel, így nyitott vagyok szinte minden témára. Már kezdek azon a nézőponton lenni, lehet pszichológushoz kellene mennem. Mondjuk nem érzem úgy, hogy szükségem lenne rá, de lehet.

Miben kellene változtatnom a személyiségemen? Egyáltalán kellene változtatnom? Mit csinálok rosszul?


Számítok rá, hogy ezen az oldalon kapok majd hideget-meleget, mert itt névtelenül vagy gúnynéven rengeteg a troll, de úgy voltam vele, egy próbát megér. Hátha akad normális hozzászólás is.



2017. máj. 29. 09:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

#7-es:


"Hátha akad normális hozzászólás is."


"Mi a baj? Hogy én nem rejtem el az álnevem? Megtehetném, de feleslegesnek gondolom."


Pl. ez a két megnyilvánulás, mindjárt a kérdésben és a legelső kommentben. Ha eleve trollnak és hülyének tartasz itt mindenkit, minek kérdezel? Gondolod, hogy jó megszólítás ez azoknak, akiktől segítséget vársz?:-) Az első hozzászóló pedig nyilván arra célzott, hogy közel 30 évesen tininyelven beszélsz magadról, a kutyát nem érdekli, hogy kiteszed-e az álneved vagy sem.:-)

2017. máj. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A leírásodat nézve, te egy tökéletes, megfontolt nő vagy, bezzeg azok az emberek, akikkel összehoz a sors, azok mind aljanép.

Talán ha azoknak az "aljanépeknek" is adnál több lehetőséget (nem a kötekedős, piálós exedről van szó, ha valóban ilyen volt), akkor esetleg megláthatnád, hogy azért, mert egy ember inkább internetezik, mint kiállításra megy, attól még lehet művelt, gondolkodó. Ha nem is olyan anyagi szinten van, mint te, attól még lehet, hogy gondoskodó és szerető ember.

Az, hogy valaki őszinte, szerintem egyáltalán nem probléma. Itt a hangsúly a milyenségében van, a hangnemben. Hogy elmondod csak a véleményedet, vagy fennhordod az orrod és a hangod, úgy mondod meg a magadét.

Az a baj, a leírásod alapján ilyen "Ki ha nem én.." stílusú embert tudok elképzelni, amit szerintem nincs ember, aki kedvelne.

Illetve ez a hozzáállás, hogy úgy is a nagytöbbség csak trollkodni akar. Ilyen szemlélettel pedig mért is várod, hogy mindenki normálisan álljon hozzád, ha már eleve te szólsz be? Aztán még te csodálkozol, ha azt kapod, ami nem tetszik... Persze, hiszen más is olyan véleményen van, hogy azt ad és úgy, amit és ahogyan kap.

És ahogyan írtad is, te ezt nem veszed észre, ha lekezelő vagy bántó vagy, még akkor sem, ha a másiknak láthatóan rosszul esett. Na ez a baj! Mert akkor egyáltalán nem tudod érzékelni, hogy hol a határ, és hogy hogyan kellene a véleményed elmondani. Mert ha normálisan mondod el, akkor azon senki sem sértődik meg, főleg, ha belátja, hogy igazad van. De ha lekezelően, nagyszájúan mondod el, akkor hiába van igazad, az senkit sem érdekel, csak az, hogy pocsék a modorod.

2017. máj. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs veled semmi baj, mint mindenhez az életben szerencse kell bármi legyen is az :)

Így vagy jó , ahogy vagy. :) sokkal jobb ha szókimondó ember vagy, gyűlölöm ki hazudik és meg a szemedbe is néz.

2017. máj. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Gondolkodóba estem a 12# véleményen, talán igaza van.

Néha nagyon nem jó ha őszinték vagyunk, talan jobb megtartani magunkban a negativ, rossz véleményt. :( vagy finoman találni.

Ahogyan én is teszem. :)

2017. máj. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Szia! Én ugyan pasi vagyok, de ugyanebben a cipőben járok. Egy időben lenyeltem az emberek mindennapos faxságait, de pár éve fordítottam a dolgok állásán és minden képmutató senkinek beolvastam, ha valami álságos, undorító dolgot tapasztaltam. Persze rohamosan tűntek el mellőlem a "közeli" haverok.


Nekem mindössze egyetlen igazi jó barátom van, akivel szinte semmiben nem értünk egyet, mégis biztosak vagyunk abban, hogy ezek nem sorsdöntő viták, és ha kell, tűzbe megyünk egymásért. Ez ritka. Másfelől van még egy laza társaságom, de ott egyszerűen nincs kivel összeveszni, mert nem nagyon van véleménye senkinek semmiről (amúgy ez általában így van: az embereknek nincsenek önálló gondolataik, csak amiket a nekik szimpatikus egyénektől szipkáznak).


Én tisztelem a hozzáállásodat, mert nem olyan embernek tűnsz, aki alapból valami büdös ostoba gyökér és ezért összeférhetetlen - téged azért utálnak, mert rávilágítasz a sok semmit nem érő ember alja hitvány viselkedésére. Én azt tanácsolom, ha megengeded, hogy ez ne zavarjon, te jársz a jó úton - hosszú távon a te őszinteséged lesz a kifizetődő, mert nem csak másokhoz, de magadhoz is őszinte vagy. Te soha nem fogsz végleg feloldódni egy nevetséges szerepben, amit a jelképes lájkok begyűjtésének rendelsz alá. És inkább legyen egy, vagy egyetlen jó barátod se, mint 100 köcsög.

2017. jún. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
a magas elvárások könnyen csalódást okozhatnak. A boldogság alapja az elégedettség, az elégedettség alapja az elvárásmentesség. Aki nem képes megelégedni azzal ami van, az boldogtalan lesz. Sokan mondják, hoyg ez közhely, pedig rengeteg embernek fogalma sincs erről a 3-4 szabályról.
2017. jún. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Ha nem támasztasz semmiféle elvárást, akkor ajánlom a megözvegyült putris cigányasszonyt, akinek a férje kocsmai balhé során vesztette életét. Biztos hosszútávú és mély érzelmeken alapuló kapcsolat lesz az, ahol senkinek nincs semmiféle elvárása a másik felé.
2017. jún. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Előző válaszolónak.Pont rátapintottál a lényegre. Épp ez a gondolatmenet visz a semmibe ilyen esetekben.
2017. jún. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!