Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, visszaélnek a...

Mit tegyek, visszaélnek a külföldi segítséggel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én külföldön élek már évek óta, egyedül egy egyszobás apartmanban.

Egy költözés előtti közeli barátom megkeresett és mondta, hogy szeretnének jönni a párjával. A régi barátságra való tekintettel segítettem, január végén fix munka várta őket (normális irodai munka) és felajánlottam a kanapét amíg lakást keresnek, max március elejéig. Viszont most közölték, hogy majd csak áprilistól tudnak keresni, addigra lesz pénzük rá. Nekem már így is kellemetlen a helyzet, hiszen a konyha-nappali-étkező így az ő területük. Nem fizetnek semmit érte, wc-papírtól kezdve öblítőig, mindent én veszek. Már engedélyt kell kérnem a mosásra is, azzal az indokkal, hogy ők ketten vannak, többet mosnak.

Páromnál elég sokat aludtam, de hiányzik nagyon az én helyem, mivel ő csak szobát bérel.


Ti mit tennétek? Nem maradhatnak áprilisig, hogyan lehet ezt szépen közölni? Túl jószívű vagyok, de nem akarok még egy hónapot minimum bevállalni. Rakjam az utcára őket, hogy oldjátok meg, ahogy akarjátok? Mit lehet tenni "szépen"?


Köszönöm:)


2018. febr. 25. 17:08
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
85%

Üzletben NINCS barátság!


Megmondod, hogy márciusig keressenek lakást, vagy akkor szálljanak be a rezsibe.


Ha most hagyod magad, még májusban is rajtad élősködnek majd.

2018. febr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
100%

De én megkérdezném, hogy hová bxszák el a pénzüket, hogyhogy nincsen két keresetből 5-600 eurójuk egy kis albérletre legalább.


És nonszensz, hogy neked kell alkalmazkodni hozzájuk, én ilyen esetben élném az életemet kb. úgy, ahogy eddig, nem még sunnyogok a saját lakáskámban.

2018. febr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
0%

Ok szerintem pedig


ha kihivta már , és ok ott vannak

irod hogy nincs barátság üzletben


részletben is fizethetnének például , lehet nem keresnek olyan jól

és ti voltatok külföldön ? egyszer álljanak talpra


és ebben akkor segitségre szorul mindenki aki kimegy


itt az a kérdés mert irta a kedves kérdező

hogy közeli


ha közeli barát , itt ez a kérdés már


közeli vagy nem közeli

mert akkor változnak a dolgok persze


és na hát ha meg is volt bezélve hogy mikor kell elmenni


szerintem mindenki azt szeretné ha segitenének rajta

tegye mindenki a másik helyébe

gondold te is ezt el

és persze én is mindkettőnek igazat adnék


az egyik hogy probálkozik még maradni ha lehet


a másik meg várja hogy menjenek el

na ennyi

2018. febr. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
0%

és na hát ha meg is volt beszélve hogy mikor kell elmenni


szerintem mindenki azt szeretné ha segitenének rajta


--szerintem mindenkinek jól esne ha nem tennék ki az utcára

2018. febr. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 A kérdező kommentje:
Nem én hívtam ki őket. Én csak a kezdeti segítséget ajánlottam fel, ha ők ki akarnának költözni. Szerintem 1 hónapnyi segítség fix munkahellyel, ingyen lakhatással elég nagy löket a kezdéshez. Vagy még úgy gondolod kedves válaszoló, hogy pénzt is kellene adnom nekik ezért? :)
2018. febr. 26. 15:34
 16/66 walk w1th mee ***** válasza:
78%
Külföldön mutatkozik meg a barátság két(v több) ember közt .
2018. febr. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 A kérdező kommentje:
A rezsi nem sok, én egyedül 50€/hóból kihozom. Most kb 80€ így. A lakbér 500€, szóval hiába kérem el a rezsi felét, őszintén, nem a 40€ zavar. Hanem az, hogy minimum 2 hónapig nem tudnám használni a lakásomat teljesen. Hiszen kanapén tévézés kilőve, ha éjszakások, nappal vagy elmegyek otthonról vagy csendben a szobámban vagyok. Ezért is volt 1 hónap megbeszélve, mert ez nagyon kényelmetlen helyzet nekem. Nekik kevésbé, hiszen övék a közös légtér.
2018. febr. 26. 15:43
 18/66 walk w1th mee ***** válasza:
100%
kergesd el őket ,és kész,ki nem fossa le őket majd?
2018. febr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 A kérdező kommentje:

Érdekel, hogy mi lesz velük. Még ha nem lenne pénzük rá ténylegesen, akkor segítenék tovább.

De olyan elvárásaik vannak a leendő lakással, hogy arra áprilisban sem lesz :( Szobát nem akarnak kivenni, mert ki tudja kivel költöznek össze. Innen ez már kényelmi segítség amit várnak, nem tényleges, én így gondolom.

2018. febr. 26. 16:01
 20/66 anonim ***** válasza:
94%
Figyu, ha nem állsz a sarkadra még jövő ősszel is ott lesznek!!! ha áprilisban kezdenek el nézelődni, majusra ha találnak valamit ami júniusra lesz költözhető. Mondd meg kerek-perec, hogy így volt megbeszélve, jezdjenek el nézelődni mert március 10-el költözniük kell. Ha esetleg kínos, azt ismondhatod, hogy a barátodnak ide kell költöznie, mert felmondtak az albérletet, összeveszett az anyjáékkal, felujitja a lakást, csőtörés volt, blablabla.
2018. febr. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!