Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, visszaélnek a...

Mit tegyek, visszaélnek a külföldi segítséggel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én külföldön élek már évek óta, egyedül egy egyszobás apartmanban.

Egy költözés előtti közeli barátom megkeresett és mondta, hogy szeretnének jönni a párjával. A régi barátságra való tekintettel segítettem, január végén fix munka várta őket (normális irodai munka) és felajánlottam a kanapét amíg lakást keresnek, max március elejéig. Viszont most közölték, hogy majd csak áprilistól tudnak keresni, addigra lesz pénzük rá. Nekem már így is kellemetlen a helyzet, hiszen a konyha-nappali-étkező így az ő területük. Nem fizetnek semmit érte, wc-papírtól kezdve öblítőig, mindent én veszek. Már engedélyt kell kérnem a mosásra is, azzal az indokkal, hogy ők ketten vannak, többet mosnak.

Páromnál elég sokat aludtam, de hiányzik nagyon az én helyem, mivel ő csak szobát bérel.


Ti mit tennétek? Nem maradhatnak áprilisig, hogyan lehet ezt szépen közölni? Túl jószívű vagyok, de nem akarok még egy hónapot minimum bevállalni. Rakjam az utcára őket, hogy oldjátok meg, ahogy akarjátok? Mit lehet tenni "szépen"?


Köszönöm:)


2018. febr. 25. 17:08
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 A kérdező kommentje:

Köszi :D

Hát muszáj volt közölnöm h menniük kell, mert a légkör elviselhetetlen lett. Bunkóztak, nem köszöntek, nem takarítottak.. Azt hitték nem fogom meglépni és nagyon meglepődtek h mégis. Onnan meg már nem tudtak mit csinálni mert az én albérletem :)

2018. ápr. 1. 13:18
 62/66 A kérdező kommentje:

Na egy olyan üzenetet kaptam, hogy csak pislogok. Én hogy képzelem, hogy meginvitáltam őket egy koszos, kulturálatlan lakásba, ahol macskaszőr van. (Egy rendes, tiszta albérletem van évek óta).

És hogy én ne nevezzem magam barátnak, inkább nem eszik, mintsem bármilyen köze legyen hozzám anyagilag, fizikailag vagy szellemileg.

És a többi finomság...

2018. ápr. 3. 15:50
 63/66 anonim ***** válasza:
87%
Látod-látod, a jószívűség nem mindig kifizetődő. De én hiszek a karmában... A lényeg, hogy megszabadultál tőlük!
2018. ápr. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
100%
Nahat, mig ingyen szallas volt, addig nem tunt fel a piszok meg a macskaszor?
2018. ápr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 A kérdező kommentje:
Addig nem :) Természetesen csak utána. Addig a cica is nagyon aranyos volt.
2018. ápr. 12. 08:31
 66/66 anonim ***** válasza:
85%
Meg se lepődők h magyarok voltak.. Undi,jobb is ha ilyennel semmilyen kapcsolat nincs..
2018. máj. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!