Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, visszaélnek a...

Mit tegyek, visszaélnek a külföldi segítséggel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én külföldön élek már évek óta, egyedül egy egyszobás apartmanban.

Egy költözés előtti közeli barátom megkeresett és mondta, hogy szeretnének jönni a párjával. A régi barátságra való tekintettel segítettem, január végén fix munka várta őket (normális irodai munka) és felajánlottam a kanapét amíg lakást keresnek, max március elejéig. Viszont most közölték, hogy majd csak áprilistól tudnak keresni, addigra lesz pénzük rá. Nekem már így is kellemetlen a helyzet, hiszen a konyha-nappali-étkező így az ő területük. Nem fizetnek semmit érte, wc-papírtól kezdve öblítőig, mindent én veszek. Már engedélyt kell kérnem a mosásra is, azzal az indokkal, hogy ők ketten vannak, többet mosnak.

Páromnál elég sokat aludtam, de hiányzik nagyon az én helyem, mivel ő csak szobát bérel.


Ti mit tennétek? Nem maradhatnak áprilisig, hogyan lehet ezt szépen közölni? Túl jószívű vagyok, de nem akarok még egy hónapot minimum bevállalni. Rakjam az utcára őket, hogy oldjátok meg, ahogy akarjátok? Mit lehet tenni "szépen"?


Köszönöm:)


2018. febr. 25. 17:08
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
67%
Naaaaa? Költöznek? Mi lenne ha a 34%ost beengednéd helyettük, minden nap tarthatná neked a példabeszédeket... XD
2018. márc. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 A kérdező kommentje:

Megpróbáltak tőlem kölcsönkérni 1500€-t, hogy ki tudjanak költözni... Természetesen nem adtam.


Megkerestem a tulajt és őszintén elmondtam a helyzetet. Íratott velük szerződést, tanúkkal, hogy április 1-jén menniük kell és a lakásban kár nem eshet. És ők fizették ki a márciusi lakbért, különben egyezség sem lett volna. Bármi történik, ők a felelősek arra az időszakra. Nem tudom, miért éri meg nekik, de ők tudják. Párom odaköltöztetett hozzájuk cicástól arra az időre, de természetesen bármikor használhatom a lakást, ők csak vendégstátuszban vannak.

2018. márc. 5. 14:43
 53/66 anonim ***** válasza:
100%
Helyes! Már csak arra figyelj, hogy nehogy valamelyik konyhai felszerelésednek, vagy egyéb értékednek lába kelljen... :D
2018. márc. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 A kérdező kommentje:

Az is benne van, hogy bármi hiányt felfedezek, kötelesek megtéríteni ;)

Azért egyedül élni egy idegen országban megtanított arra, hogy ki kell állni magamért, csak próbáltam a leghumánusabb megoldást megkeresni, szerintem sikerült is :)

2018. márc. 5. 15:55
 55/66 anonim ***** válasza:
100%

Hogy reagaltak a kolcson elutasitasara? 1500? Nem sok egy kicsitt?

Meg a tulaj is jofej. Na de a tenyleges koltozest is ird meg.

2018. márc. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 A kérdező kommentje:

Mentegetőztek, hogy azt csak egy utolsó lehetőségnek hozták fel.. Dehogynem sok, ennyit én tényleg csak vészhelyzetben adnék kölcsön. Nem kényelemből és hanyagságból :)

Megírom majd, munka közben úgyis szoktam itt olvasgatni :D

2018. márc. 5. 18:00
 57/66 anonim ***** válasza:
82%
De jooo, nagyon örülök neked, még egy hónap és újra a tiéd a lakásod. :) Nagyon drukkoltam!
2018. márc. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
100%
nana na??? Kiköltöztek végre???
2018. márc. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 A kérdező kommentje:
Kiköltöztek. Cserébe nem fizettek semmit, szóba sem állnak velem és mindenkinek azt mondták, hogy milyen szemét vagyok, átvertem, kiraktam őket az utcára, stb :)
2018. márc. 31. 20:54
 60/66 anonim ***** válasza:
100%

Jól csináltad!!! Gratulálok!!!! :D

PS: Ne aggódj, aki van olyan ostoba, hogy elhiszi az élősködők meséjét, jobb is, hogy azzal nem vagy jóban! ;)

2018. ápr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!