Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, visszaélnek a...

Mit tegyek, visszaélnek a külföldi segítséggel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én külföldön élek már évek óta, egyedül egy egyszobás apartmanban.

Egy költözés előtti közeli barátom megkeresett és mondta, hogy szeretnének jönni a párjával. A régi barátságra való tekintettel segítettem, január végén fix munka várta őket (normális irodai munka) és felajánlottam a kanapét amíg lakást keresnek, max március elejéig. Viszont most közölték, hogy majd csak áprilistól tudnak keresni, addigra lesz pénzük rá. Nekem már így is kellemetlen a helyzet, hiszen a konyha-nappali-étkező így az ő területük. Nem fizetnek semmit érte, wc-papírtól kezdve öblítőig, mindent én veszek. Már engedélyt kell kérnem a mosásra is, azzal az indokkal, hogy ők ketten vannak, többet mosnak.

Páromnál elég sokat aludtam, de hiányzik nagyon az én helyem, mivel ő csak szobát bérel.


Ti mit tennétek? Nem maradhatnak áprilisig, hogyan lehet ezt szépen közölni? Túl jószívű vagyok, de nem akarok még egy hónapot minimum bevállalni. Rakjam az utcára őket, hogy oldjátok meg, ahogy akarjátok? Mit lehet tenni "szépen"?


Köszönöm:)


2018. febr. 25. 17:08
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező kommentje:


Na ma odáig jutottunk, hogy elmondták, hiába hozom fel a témát, ők akkor sem tudnak kiköltözni áprilisig, fogadjam el."


Te meg közlöd, hogy akkor sem maradhatnak áprilisig. Fogadják el!

Már hogyne tudnának kiköltözni. Fogják a csomagjukat és viszont látásra. Lehet szobát bérelni, vagy elmenni hostelbe.

Ha nem mennek, akkor nyugodtan kérheted a hatóságok segitségét.

2018. febr. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
81%

Az utolsó 3 hozzászólás irojanak uzenem:



Fogadd be teőket, jaaaa, hogy te sem vagy Teréz anya???? iiiii de utálom az ilyen képmutató embereket

2018. febr. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
100%

most nem azért de szerintem te is ezt tennéd ha te lennél a helyükben , már ne haragudj

34%-os, szoval szerinted normalis dolog masokon eloskodni...

Tudod normalis ember igyekezne elkoltozni, vagy MINIMUM! beszallna a lakberbe es a rezsibe.

Lehet a te szektadbol vannak a kerdezo baratai is?

2018. febr. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 A kérdező kommentje:

Azt mondták, hogy nincs pénzük rá, szóval nem hatotta meg őket a lakbér ötlete sem. Itt mindenki segítőkész, én is felvettem ezt a jó szokást, de ez a visszaélés ez már nekem is sok.


A barátaim és a párom is támogat, hogy rakjuk ki őket. Keresünk nekik egy szobát (normálisat), majd egy indokkal autóba ültetem és ott választás elé állítom őket, hogy vagy ezt kifizetik, vagy mehetnek amerre akarnak. Mert én nem hiszem el, hogy ne lenne pénzük rá, hiszen kapnak fizetést holnap.

2018. febr. 27. 17:43
 35/66 anonim ***** válasza:
100%
nehogy már te keress nekik szobát!!! be vannak jelentve hozzád? gondolom neked van csak szerzősésed a főbérlővel, egyszerűen tedd a cuccaikat az ajtó elé. ez már nagyon pofátlanság részükről!!! legyszi írd majd meg mi lett a vége mert nagyon szurkolok neked, hogy végre a sarkadra állj!
2018. febr. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
100%

Ne keress nekik szobat, ha ott is pofatlankodnak legalabb teged is ne keverjenek bele.

Van ra pelda hogy mindketten elmennek valamerre? Na akkor az igazi barataiddal nekiallhattok pakolni.

2018. febr. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
100%

"Az utolsó 3 hozzászólás irojanak uzenem:


Fogadd be teőket, jaaaa, hogy te sem vagy Teréz anya???? iiiii de utálom az ilyen képmutató embereket"


Nekem eszembe nem jutott volna tartalék pénz nélkül egy vadidegen országba elindulni...

+ Ha valaki segitséget kap azt nem azzal kell megköszönni, hogy visszaél a segitséggel és még ő hozzá alkalmazkodjanak.

Lehet, hogy nem vagyok Teréz anya, de több segitséget adtam vadidegeneknek, mint amit én kaptam mástól, vagy a Magyar államtól.

Lehet nem a saját lakásomat osztottam meg mással, de szinte azonnali lakhatásban segitettem. Lehet nem luxus körülményeket, de volt hol aludniuk.


(Kérdező: Privátban megirhatod a város nevét, megpróbálok valamit keresni.)

2018. febr. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
100%
nem rád gondoktam, a harminc szazalekosra, de már törölték a kommentjeit. vén is segitettem, egyszer itt Münchenben befogadtunk az autopalyan leeobbant 2 magyart. Reggelre eltüntek, mint ahogy a készpénz, telefonok, laptop, párom órája is.
2018. febr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
0%

nem kell akkor oda megengedni hogy oda menjen senki

ha nem birja elviselni


akkor miért is vannak ott? tegye ki és ne játszodja meg hogy milyen ő

hogy ő nem anyagias


De igen anyagias a kérdező , sőt még nagyon is

csodálom hogy megengedta jaj hogy a kanapén ott lehet valaki

hát nem leirja?



érthető?

és minek vannak letőrülve?

ha elmondja valaki az igazságot az fáj?


igen szerintem nem is barátja

nem hogy közeli legyen

2018. febr. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
0%

mit tegyél ? küld el és ne is legyen egy barátod sem



na ezt akarod hallani? kérdező?

ez a válaszom


lehet bátran törölni ha valakinek nem tetszik


akkor itt van az igazság ha fáj az nagy szégyen ha valaki letörli


nem kell ember letörölni ha valaki leirja az igazat


és igen jobban segitenék én nekik

mint te aki azt mondod közeli barátod

2018. febr. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!