Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, visszaélnek a...

Mit tegyek, visszaélnek a külföldi segítséggel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én külföldön élek már évek óta, egyedül egy egyszobás apartmanban.

Egy költözés előtti közeli barátom megkeresett és mondta, hogy szeretnének jönni a párjával. A régi barátságra való tekintettel segítettem, január végén fix munka várta őket (normális irodai munka) és felajánlottam a kanapét amíg lakást keresnek, max március elejéig. Viszont most közölték, hogy majd csak áprilistól tudnak keresni, addigra lesz pénzük rá. Nekem már így is kellemetlen a helyzet, hiszen a konyha-nappali-étkező így az ő területük. Nem fizetnek semmit érte, wc-papírtól kezdve öblítőig, mindent én veszek. Már engedélyt kell kérnem a mosásra is, azzal az indokkal, hogy ők ketten vannak, többet mosnak.

Páromnál elég sokat aludtam, de hiányzik nagyon az én helyem, mivel ő csak szobát bérel.


Ti mit tennétek? Nem maradhatnak áprilisig, hogyan lehet ezt szépen közölni? Túl jószívű vagyok, de nem akarok még egy hónapot minimum bevállalni. Rakjam az utcára őket, hogy oldjátok meg, ahogy akarjátok? Mit lehet tenni "szépen"?


Köszönöm:)


2018. febr. 25. 17:08
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
78%
Akkor ne a rezsi, hanem a lakbért osszátok el. Hidd el, amint megszűnik az ingyen lakás maguktól mennek el... ha nem, akkor te rakd ki őket!
2018. febr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 A kérdező kommentje:
Van benne valami, nem hinném, hogy egy kanapéért fizetnének 300€-t, mikor szobát is bérelhetnének annyiért.
2018. febr. 26. 20:26
 23/66 A kérdező kommentje:
Na ma odáig jutottunk, hogy elmondták, hiába hozom fel a témát, ők akkor sem tudnak kiköltözni áprilisig, fogadjam el.
2018. febr. 26. 20:59
 24/66 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szépen összepakolod a dolgaikst és kirakod az ajto elé. zárcsere és megoldva. Azért elég pofátlanok. és kétdd csak el a berletidij és a rezsi felét is. az előző honaora is. melyik ország?
2018. febr. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
87%

Na van bor a pofajukon az biztos.

Te meg kozold hogy megszunt a baratsag es az ingyen hotel, fogadjak el.

Rezsi fele es legalabb fejenkent egy egy 100-as visszamenolag ha igy viselkednek.

2018. febr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy az ország lényeges (nem népszerű úticél), ha érdekel, privátban válaszolok :)

Hát visszamenőleg pénzt kérni nem akarok, mint mondtam, anyagias nem vagyok, ingyen ajánlottam fel a kanapét 1 hónapig.

2018. febr. 26. 22:33
 27/66 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért érdekelt, mert ha esetleg Németország München környéke, szivesen segitettem volna kipakolni őket, nő létemre elég határozott tudok lenni. :) Mit fogsz így csinálni,?
2018. febr. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
100%

Nem is az anyagi resze lenne a lenyeg, hanem hogy a draga vendegeid szedjek a satorfát es koltozzenek el.

Ha ingyen lerendezik azzal hogy nem tudnak elmenni es kesz, akkor egy honap mulva teheted fel a kovetkezo kerdesed, ebbe fogadni merek.

2018. febr. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
95%

Ha nincsenek bejelentve hozzád, gondolom nincsenek, akkor elvben rendőrt is hívhatsz, hogy lakoltassa ki őket. De mint korábban is írtam, lakbér fele és esetleg rezsi fele. Hidd el, rohanni fognak kifele.

De azt is mondhatod, hogy:

"Gyerekek. Abban állapodtunk meg, hogy márciusig. De, tőlem maradjatok Áprilisig, VISZONT (!) akkor kérem visszamenőleg az összeshavi lakbér 2/3-ának és a rezsi 2/3-ának az összegét, március 10-ig. Ha azt nem adjátok meg, vagy most nem pakolotok el, akkor rendőrrel rakatlak ki benneteket. Szép napot!"


Ezt mond el nekik pókerarcal, igen, dühösek lesznek, de ha ezt nem léped meg, akkor áprilisból május lesz, májusból június és így tovább...


#10 és #21 voltam :)

2018. febr. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
85%
29-es jól beszél. Nem is a pénzről van szó, de így tényleg nem rakod ki őket... Szépen visszamenőleg 2/3 lakbér plusz rezs kétharmada. Egyből elkezdenek mást keresni, hidd el.
2018. febr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!