Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak, ha a barátnőm...

Mit csináljak, ha a barátnőm "megsértődött" rám, amiért abortuszom lesz?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy az egyik igen közeli bartánőmnek elmondtam, hogy terhes vagyok és abortuszom lesz. Nem magamtól hoztam fel a témát, hanem orvoshoz kellett mennem abban az időben, amikor találkozni akart volna velem és kérdezte hol voltam? Aztán egyik kérdés követte a másikat, kérdezte mit csináltam a nőgyógyásznál, ha úgyis év elején voltam rákszűrésen, csak nem valami bajom van és elmondtam neki, mert bízom benne. Erre nekiállt papolni, hogy mégis miért vetetem el, hogy lehetek ilyen, a gyerek ajándék stb. Csak pislogtam, hisz meg sem hallgatta, hogy önhibámon kívül lettem terhes és tudja jól, hogy nem akarok gyereket, semmikor. Szépen mondtam neki, hogy hagyjuk a témát, ez a mi dolgunk, már biztos h nem tartom meg. Akkor jött azzal, hogy de úgyis olyan jól keresünk a férjemmel, bőven lenne rá pénzünk, h mindent megadjunk annak a gyereknek, ami igaz, mert jól keresünk valóban, de a fő szempont itt akkor is az, hogy MI nem akarunk gyereket, teljesen mindegy, hogy anyagilag beleférne-e vagy sem. Majd csak kibökte, hogy eddig titkolta, mert nem akart fárasztani vele, de ők nagyon akarnak babát és nem jön össze már egy jó ideje és hogy én meg elvetetem. Sajnáltam, mert ha tudom, hogy ők próbálkoznak csak nem sikerül nekik, akkor nem mondom el, hogy abortuszom lesz, mert nyilván tudom h rosszul esne neki. Végül összekaptunk, mert én megmondtam, hogy ez nem az ő dolga és szóljon bele, majd mi eldöntjük, amúgy sem akarok gyereket és teherbe esni se terveztem.

Most viszont nem teljesen értem ezt a kialakult helyzetet, ennek 2 napja, azóta nem beszéltünk, de nem gondolnám, h még nekem kéne bocsánatot kérnem, semmi rosszat nem tettem, nem az án hibám, hogy nekik nem jön össze a gyerek. Szerintetek hagyjam is inkább az egészet, ne keressem vagy várjak pár napot hátha lehiggad és rájön, hogy azért nem kellett volna ennyire nekem essen?


2019. febr. 2. 16:43
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
35%

Itt a gyk-n mindenki jól keres, védekezés mellett lesz terhes, és nem hat az esemény utáni tabletta. Ja és persze olyan lesz terhes, aki SOHA nem akar gyereket.

Hagyjuk már.


A barátnőddel más nézeteitek vannak az abortusszal kapcsolatban. Ennyi.

Ez olyan, mint a vallás és a politika. Ha beszélsz róla nagy valószínűséggel ütközni fog a véleményetek. Vagy elfogadjátok egymás nézeteit és tiszteletben tartjátok vagy nincs értelme erőltetni a barátságot.

2019. febr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Ja, most már az is gond, ha valaki jól keres...? Nem tudtam, elnézést. Tanultam eleget azért, hogy most annyit keresek, amennyit, de örülök hogy sikerült a lényeget meglátni a kérdésemben.

Most írok ki először kérdést, de akkor ismét felhívnám rá a figyelmet, hogy aki szerint nem igaz a kérdésem, mert nyilván olyan nem létezik, hogy valaki nem akar gyereket, se olyan aki védekezés mellett teherbe esik, az ne válaszoljon! Ne az én kérdésemet offoljátok, nem kötelező írni.


Azoknak akik tudtak normálisan válaszolni, köszi!

2019. febr. 2. 17:37
 13/33 anonim ***** válasza:
19%
Is igen. És mindenki most írt ki először kérdést. 😄
2019. febr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
37%

65%-os: A Pearl indexet 1 évre számítják, nem egy aktusra. Az esemény utáni tabletta pedig: " A létrejövő terhességek kb. 85%-át lehet megelőzni Escapelle alkalmazásával, ha a készítményt a védekezés nélküli közösülést követő 72 órán belül alkalmazzák."


Tehát ha figyelembe vesszük azt, hogy alapból egy ciklus során, ha a pár jókor van együtt és mind a két fél totál egészséges, akkor 25% az esély a terhességre. Ezt az esélyt csökkenti tovább az óvszer, majd az esemény utáni tabletta.


De lényegtelen. Messziről jött ember azt mond, amit akar. Őszintén szólva nekem is kicsit hihetetlen, hogy itt gyakorin minden egyes nő tökéletes védekezés mellett lesz terhes, míg mondjuk megszakítás mellett szinte soha senki. Ettől persze simán lehet, hogy a kérdező éppen igazat mond:D

2019. febr. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Tényleg ilyen buta vagy és nem tudsz értelmezni néhány mondatot vagy direkt akarsz provokálni, mert annyira unalmas az életedet, hogy ennyire futja? :D

Nem érdekel mit gondolsz! A kérdés igaz, akkor is ha fejre állsz, keress másik kérdést, amit szétszennyezhetsz.

Hihetetlen hogy némelyek milyen nehéz felfogással bírnak. Már lassan nekem kell elnézést érni, amiért NORMÁLIS választ szeretnék kapni a kérdésemre és nem fröcsögést.

2019. febr. 2. 17:42
 16/33 anonim ***** válasza:
28%

Ha rám gondolsz, kaptál választ is.


"A barátnőddel más nézeteitek vannak az abortusszal kapcsolatban. Ennyi.


Ez olyan, mint a vallás és a politika. Ha beszélsz róla nagy valószínűséggel ütközni fog a véleményetek. Vagy elfogadjátok egymás nézeteit és tiszteletben tartjátok vagy nincs értelme erőltetni a barátságot."


Vagy szídjuk a barátnődet az lenne a normális válasz?

2019. febr. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ritka, de könyörgöm azért mert valami ritka, már elő sem fordulhat soha??

Én vagyok ezen a legjobban megdöbbenve, meg eleve azon, hogy miért szakadt ki a Durex óvszer. Eddig ezzel nem volt semmi baj.

Nem szoktam ebben a témakörben olvasgatni, mivel nem akarok gyereket, így nem böngészem a Gyerekvállalás topikot, de az nem az én hibám, hogy itt mindenki azt állítja védekezett és mégis terhes lett. Lehet, vagyis szinte tuti, hogy van aki csak bekamuzza, mert nem akarja leírni, hogy egy óvszert sem voltak képesek felhúzni, de ettől független velem valóban ez történt és elég idegesítő, hogy a kérdésemre nem értelmes, hasznost választ kapok, hanem csak rágalmazást...

2019. febr. 2. 17:46
 18/33 anonim ***** válasza:
82%

Akinek nem jön össze a gyerek, annak az is baj, ha másnak összejön és nem akarja, meg az is, ha csillogó szemekkel, boldogan bejelenti, hogy gyereket vár (tapasztalat).

Igazad van, Kérdező, rohadtul semmi köze hozzá, és nyilvánvalóan te sem jó kedvedben vetetted el, tehát a kéretlen megjegyzései sokat nem segítettek, sem rajta, sem rajtad. Sőt, ha én a bizalmamba fogadnék valakit és megosztanék vele egy ilyen személyes dolgot, majd ő így kiosztana, engem nem is nagyon érdekelne, hogy keres-e még többet ezek után.

2019. febr. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
36%
Elmondtad egy hiába próbálkozó nőnek, hogy te teherbe estél, mi több, közölted vele, hogy bár mindenetek meglenne, egyszerűen nincs kedvetek gyerekneveléssel foglalkozni, ezért a méhedben lévő, embrionális életszakaszát élő emberi lényt elpusztíttatjátok. Én eleve nem is barátkoznék ilyen gondolkodású emberrel, mert olyan szinten látja másként a világot, mint én, hogy az felülírná azt is, hogy korábban jókat beszélgettünk dolgokról, shoppingoltunk, stb. Önhibádon kívül akkor leszel terhes, ha megerőszakolnak, amúgy nem, hiszen magad is tudod, hogy nincs 100 %-os módszer, és ha neked az abortusz a kézenfekvő opció a becsúszó gyerekre, akkor az a te hibádból történik. Ha erre a saját kényelmed, nem akarásod az ok, akkor ne várd, hogy megértő legyen valaki, aki meg ott tart, hogy mindent megtenne egy gyerekért. Az élet igazságtalansága, hogy nem neki jött össze, hanem neked véletlenül. Szerintem ne keresd őt, vedd tudomásul, hogy ez a barátság véget ért. Ha mégsem, ő fog keresni téged.
2019. febr. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
22%

Utolsót adom..


Itt valóban csak arról van szó ,hogy két nézet ütközik egymással. Lehet a barátnőd egyrészt a saját érzelmi feszültséget is rajtad töltötte ki ,ami tényleg nem helyes,ugyanakkor azt is le lehet következtetni az irasodbol,hogy valószínűleg élet parti is és valljuk be ,minden egészséges mentalitású embernek kinyílik a bicska a zsebeben,ha lát valakit ,aki megöl egy védtelen gyermeket csak mert a saját kényelme fontosabb.

2019. febr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!