Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak, ha a barátnőm...

Mit csináljak, ha a barátnőm "megsértődött" rám, amiért abortuszom lesz?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy az egyik igen közeli bartánőmnek elmondtam, hogy terhes vagyok és abortuszom lesz. Nem magamtól hoztam fel a témát, hanem orvoshoz kellett mennem abban az időben, amikor találkozni akart volna velem és kérdezte hol voltam? Aztán egyik kérdés követte a másikat, kérdezte mit csináltam a nőgyógyásznál, ha úgyis év elején voltam rákszűrésen, csak nem valami bajom van és elmondtam neki, mert bízom benne. Erre nekiállt papolni, hogy mégis miért vetetem el, hogy lehetek ilyen, a gyerek ajándék stb. Csak pislogtam, hisz meg sem hallgatta, hogy önhibámon kívül lettem terhes és tudja jól, hogy nem akarok gyereket, semmikor. Szépen mondtam neki, hogy hagyjuk a témát, ez a mi dolgunk, már biztos h nem tartom meg. Akkor jött azzal, hogy de úgyis olyan jól keresünk a férjemmel, bőven lenne rá pénzünk, h mindent megadjunk annak a gyereknek, ami igaz, mert jól keresünk valóban, de a fő szempont itt akkor is az, hogy MI nem akarunk gyereket, teljesen mindegy, hogy anyagilag beleférne-e vagy sem. Majd csak kibökte, hogy eddig titkolta, mert nem akart fárasztani vele, de ők nagyon akarnak babát és nem jön össze már egy jó ideje és hogy én meg elvetetem. Sajnáltam, mert ha tudom, hogy ők próbálkoznak csak nem sikerül nekik, akkor nem mondom el, hogy abortuszom lesz, mert nyilván tudom h rosszul esne neki. Végül összekaptunk, mert én megmondtam, hogy ez nem az ő dolga és szóljon bele, majd mi eldöntjük, amúgy sem akarok gyereket és teherbe esni se terveztem.

Most viszont nem teljesen értem ezt a kialakult helyzetet, ennek 2 napja, azóta nem beszéltünk, de nem gondolnám, h még nekem kéne bocsánatot kérnem, semmi rosszat nem tettem, nem az án hibám, hogy nekik nem jön össze a gyerek. Szerintetek hagyjam is inkább az egészet, ne keressem vagy várjak pár napot hátha lehiggad és rájön, hogy azért nem kellett volna ennyire nekem essen?


2019. febr. 2. 16:43
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
72%
Hát nem tudom, én férfiként ki is tépném a maradék hajamat, ha az én párom egy ilyen helyzetben azt akarná tenni, amit a #21 javasol... szerintem a Kérdező se utálja ennyire se a párját, se saját magát...
2019. febr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
76%

Hisztis p. Mondom ezt úgy h van gyerekem, akit akartam. Semmi köze hozzá, h te mit csinálsz. Egyébként attól nem lesz gyereke, h te szülsz v nem szülsz... Nekem sem jött össze sokáig a gyerek, én is puffogtam h másnak igen... De azért hangot nem adtam neki, mert tudtam h igazából nincs igazam.

Ha meg valaki nem akar gyereket, akkor ne szüljön!

2019. febr. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim válasza:
75%

ma 18:02 "Hát tudod, önző vagy, gonosz és hülye egyben. " - ha még a hazugot is felsoroltad volna, azt kellene mondanom, hogy tökéletesen jellemezted ÖNMAGAD. Már előre sajnálom szegény gyerekeid, hogy mi lesz, ha majd önnáló gondolkodásuk és értékrendjük mer lenni...


Kérdező, ne foglalkozz vele, ha nem zombult bele még teljesen ebbe a terhesség-témába, majd megkeres, hogy elnézést kérjen a letámadásért, ha meg már teljesen belezombult, akkor nem tudsz mit tenni, legfeljebb ajánlhatsz neki egy jó pszichológust a saját érdekében, ha tudsz ilyent.

2019. febr. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
82%

"A kapcsolatok 90% abortusz után tönkremegy." - izé, a t. magzatvédők imádják ezt az ordas hazugságot terjeszteni, de ha a Kérdező és a férje abban egyeztek meg, hogy nem akarnak gyereket, akkor ha valamiben tönkremenne a kapcsolatuk, az inkább az lenne, ha a Kérdező hagyná magát rádumálni a megtartásra.

Nem tudom, hogy valaki - mondjuk IQ 70 felett - miért nem képes felfogni, ha egy pár NEM akar gyereket, és miért hiszik azt, hogy bármi féle jót tesznek az erőszakoskodó beleugatásukkal???

2019. febr. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
71%

23-as... Te igazi mamaszaurusz vagy: három kölök, gondolom az engedelmes fajtából, gondolom a fenejed lelóg a székről, akkora, apa folyton dolgozik, bogy a 3 kis "csoda" meg az ingyenelő tenyészkanca éhen ne haljon.... Aha, tényleg mindenki vágyik erre... Jah hogy nem így van (ebben szinte biztos vagyok -sic., irónia)...mert ugye csak a kérdező hazudik, ti életvédők igazat mondok ám mindig.... Azzal miért nem dicsekedsz, hogy hány házasság megy tönkre a gyerek után a gyerek miatt! Vagy hány férj ke*él félre a kizárólag tenyészállatként funkcionáló felesége mellett? Van aki nem akar gyereket! Fogadd el, ne légy olyan sekélyes hülye pi*a mint a kérdező barátnője. Utáljuk már, mert önként kíván olyan életet élni amit a sok poronty mellett már soha nem fogtok, pedig mennyire de mennyire szeretnétek, de annyira idióták vagytok, hogy magatoknak sem valljátok be. Tudjátok ismerek anyukákat, akik imádják a gyereküket, mégis, saját szájukkal mondták, hogy megértik, ha valaki tudja miért nem akar gyereket! Sőt! 3 gyerekes évekig főállású anyukát, ami megmondta, ő akarva akarta a 3 gyereket, ami ugyanúgy tudatos döntés volt tőle, mint aki nem vállal, és az abortuszt rábízza az adott illetőre! Hogy van ez, hogy nem minden nő agyhalott, de a fanatikus magzatvédők valahogy mind azok? Adja örökbe a barátnőjének? Ti teljesen hülyék vagytok?

Amúgy 5 hetesen nincs szívhang: szívcső pulzálás van, nem véletlen a megkülönböztetés, 20 hetes koráig pedig nincs kifejlett idegrendszer, így kissé nehéz lenne nem hogy érezni, de felfogni is bármit.

Kérdező, a barátnőd egy korlátolt, buta irígy ember. Aki akkor is ugyanilyen hisztisen reagálna, ha örömmel várnátok egy gyereket. Az ilyenre időt sem érdemes fecsérelni. Bocsánatot kérni meg végképp nincs okod. Van, akit hagyni kell menni a lecsóba...

2019. febr. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Jézusom, hozzátok képest a barátnőm kutyafüle.. Aki egyébként nem rég felhívott és elnézést kért a kitörése miatt!

Mégis hogy jöttök ahhoz, hogy számon kérjetek rajtam bármit is??! Nem véleményt kértem az abortuszról, azt tartsátok csak meg nyugodtan magatoknak. Ez én az én életem, akarom mondani a mi életünk a férjemmel, amiből egy van és amit úgy fogunk élni, ahogy az nekünk megfelel!

De, igen is önhibámon kívül lettem terhes, ugyanis óvszerrel védekeztünk, majd miután kiszakadt eseményutánit vettem be, NEM tehetek arról, hogy nem hatott. Érdekes logika, hogy aki nem akar gyereket, az az életben ne is szexeljen, mert ha mégis becsúszik és nem akarja megtartani, akkor a világ szemete lesz. Hát hogyne. Nem fogom magam és a férjemet sem megfosztani a szex örömétől csak mert nem akarok gyereket.

Nem a gyerek az élet közepe, nélküle is lehet tökéletesen teljes és boldog életet élni, nem tudom mi a fenéért nem lehet ezt elfogadni, hogy nem akar mindenki szülő lenni! És kész. Mindenki foglalkozzon a saját életével, én sem megyek oda senkin számon kérni, hogy mégis minek szült harmadik gyereket, ha az első kettőt is alig tudja eltartani, ahogy totál inkompetens szülőket sem oktatok ki, hogy nektek aztán nem kellett volna gyerek, mert még egy kutyára se tudtok normálisan vigyázni. Akkor az itt toporzékoló szupermamik milyen jogon ugatnak bele más életébe?? Az csak egy dolog, hogy lenne rá pénzünk. De ezért keményen megdolgoztunk/dolgozunk és arra költjük el, amire akarjuk! És nem, nem tartozik ezek közé egy nem kívánt gyerek felnevelése. Nem szeretjük őket és nem akarjuk az egész életünket fenekestől felforgatni egy olyan dolog miatt, amit egyikünk sem akar. És ez így logikus is. Vagy talán ha te utálod a tökfőzeléket és a gondolatától is hányingered van, csak azért is magadba tömöd? Hát ha ti így élitek az életeteket, azt őszintén sajnálom, én biztosan nem fogom így.

Áradozhattok itt arról milyen hiperszuper világ legjobb dolga egy gyerek.. Mert szerintetek!! az és nektek!! jelenti a világmindenség közepét. Nekem soha nem jelentette ezt és soha nem is fogja.


További fröcsögő, ismeretlenül ítélkező maszlagokra a legkevésbé sem vagyok kíváncsi, köszi!

2019. febr. 4. 12:58
 27/33 anonim válasza:
23%
Most fogjak kikaparni beloled a gyereked es azon kattogsz hogy a baratnoddel osszevesztel? Jezus, ilyet se gyakran olvas az ember. Ha bocsanatot kert a baratnod, ha nem, moralis ertelemben nyilvan elastad magad nala, ezen nem fogsz tudni valtoztatni. Te vagy a het vesztese, kicsit rosszul hangzik, mar is egy gyerekkel es egy baratnovel kevesebb. Remelem, ossze fogod tudni szedni magad. Mert nekem ugy tunik azert irtal ki kerdest, mert nem vagy kibekulve a lelkiismereteddel.
2019. febr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
86%
Hát nem tudom, de hogy az embernek mi a veszteség és mi a nyereség, azt egyetlen ember tudja eldönteni: önmaga. Hihetetlen önhittségről tesz tanúbizonyságot, aki jobban akarja tudni, hogy a másik - vad idegen - embernek mi a jó, mint az illető maga.
2019. febr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Te miről beszélsz egyébként utolsó előtti?? Hihetetlen, hogy némelyek IQ szintjét még a súlyuk is meghaladja..

Világosan elmondtam, hogy nem vagyok kiváncsi arra, kinek mi az álláspontja az abortuszról. Felőlem te tarthatod akarminek, nem érdekel és ha tudnál szöveget értelmezni/olvasni, látnád hogy a kérdés még csak véletlenül sem erre vonatkozott!

Nincs amiért összeszedjem magam, de köszi az aggódast.:)

NEM akarok gyereket soha, éppen ezért felelősségteljesen védekeztünk óvszerrel, ami amikor kiszakadt esemenyutanit vettem be! Mindent megtettem a nem kívánt terhesség elott és csak azért mert peches voltam és még így is terhes maradtam véletlenül sem fogom tönkrevagni az egesz életemet!! Tényleg őszintén érdekelne mégis mi a büdös francot nem lehet azon felfogni, hogy nem akarok gyereket?! Ki nem állhatom őket, idegesitenek, nincs hozzájuk egyáltalán türelmem. Mégis minek kéne így szülnöm?? Hogy az én, a férjem és a gyerek élete is tönkremenjen? Köszi, én is hasonlóan “jó” dolgokat kívánok nektek, olyanokat amik hazavágják az eleteteket, mert hat az olyan jó lesz. :D


Nem kérek több hozzászólást, mert látom sokaknak nehezére esik nehány sort értelmezni és tiszteletben tartani más álláspontját! A barátnőm már úgyis bocsánatot kert, téma lezárva!

2019. febr. 4. 21:57
 30/33 anonim válasza:
52%

A barátnődből a fájdalma beszélt, hogy ők mindent megtesznek és még sem jön össze. Ezzel szembe ti is megtesztek mindet, hogy ne legyen és még is lett.

Időnként előfordul az ilyen. Eszembe jutott egy történet amit gyerekkoromban hallottam: Egy európai házaspárról aki egy afrikai országban dolgoztak. Mivel abban az időben nem volt óvszer akkor voltak együtt amikor a nőnek a vérzése volt. Valahogy mégis baba lett. A nő nagyon bosszús volt e matt. Ameddig a korházban voltak egy ellenséges törzs lemészárolta a falu lakosait. Furcsa amit mondok, de lehet, hogy oka van annak, hogy babát vársz.

Amikor megházasodtam a feleségemmel várni akartunk a babával. Azt gondoltuk, hogy előbb minden mást szeretnénk. Nem így sikerült. Ma négy gyereket nevelünk és boldogok vagyunk.

Négy gyerekes édesapa

2019. febr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!