Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak, ha a barátnőm...

Mit csináljak, ha a barátnőm "megsértődött" rám, amiért abortuszom lesz?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy az egyik igen közeli bartánőmnek elmondtam, hogy terhes vagyok és abortuszom lesz. Nem magamtól hoztam fel a témát, hanem orvoshoz kellett mennem abban az időben, amikor találkozni akart volna velem és kérdezte hol voltam? Aztán egyik kérdés követte a másikat, kérdezte mit csináltam a nőgyógyásznál, ha úgyis év elején voltam rákszűrésen, csak nem valami bajom van és elmondtam neki, mert bízom benne. Erre nekiállt papolni, hogy mégis miért vetetem el, hogy lehetek ilyen, a gyerek ajándék stb. Csak pislogtam, hisz meg sem hallgatta, hogy önhibámon kívül lettem terhes és tudja jól, hogy nem akarok gyereket, semmikor. Szépen mondtam neki, hogy hagyjuk a témát, ez a mi dolgunk, már biztos h nem tartom meg. Akkor jött azzal, hogy de úgyis olyan jól keresünk a férjemmel, bőven lenne rá pénzünk, h mindent megadjunk annak a gyereknek, ami igaz, mert jól keresünk valóban, de a fő szempont itt akkor is az, hogy MI nem akarunk gyereket, teljesen mindegy, hogy anyagilag beleférne-e vagy sem. Majd csak kibökte, hogy eddig titkolta, mert nem akart fárasztani vele, de ők nagyon akarnak babát és nem jön össze már egy jó ideje és hogy én meg elvetetem. Sajnáltam, mert ha tudom, hogy ők próbálkoznak csak nem sikerül nekik, akkor nem mondom el, hogy abortuszom lesz, mert nyilván tudom h rosszul esne neki. Végül összekaptunk, mert én megmondtam, hogy ez nem az ő dolga és szóljon bele, majd mi eldöntjük, amúgy sem akarok gyereket és teherbe esni se terveztem.

Most viszont nem teljesen értem ezt a kialakult helyzetet, ennek 2 napja, azóta nem beszéltünk, de nem gondolnám, h még nekem kéne bocsánatot kérnem, semmi rosszat nem tettem, nem az án hibám, hogy nekik nem jön össze a gyerek. Szerintetek hagyjam is inkább az egészet, ne keressem vagy várjak pár napot hátha lehiggad és rájön, hogy azért nem kellett volna ennyire nekem essen?


2019. febr. 2. 16:43
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:

Remek utolsó és most őszintén, ennek mi értelme volt? Mi a lényege a hozzászólásodnak? Egy nő aki nem akart terhes lenni terhes lesz, a falu közben meg legyilkolják. Értem. Ti meg csak később akartatok gyereket, de előbb jött. És? Ennek mégis mi köze hozzám és a a kérdésben lévő problémámhoz, ami egyébként azóta már megoldódott?

Mi meg nem akartunk gyereket így hát nem is lesz. Én is tudok szép kijelentő mondatokat íni, ami valószínűleg senkit nem fog érdekelni, épp ezért nem szólok hozzá olyan kérdéshez, amihez nem tudok HASZNOS választ adni!

2019. febr. 5. 10:57
 32/33 anonim ***** válasza:
0%
Mi a barátommal kombináltuk az óvszert és a fogamzásgátlót. Csak erre a kilyukadt a gumi, nem az én hibám az egész dologra mondom. Fiataloknak ajánlott a kombinált módszerek alkalmazása, pont ezért. Nekünk megérte, hogy tényleg tuti ne legyen gyerek. Igaz, mi azt is megbeszéltük, hogy nem vetetjük el, ha lesz. Szóval nem volt talonban a "műtét" "baj" esetére.
2019. febr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:
Épp azért védekezünk óvszerrel, mert egyáltalán nem akarom magam felesleges hormonokkal tömni, úgyhogy fogamzásgátlót biztosan nem fogok szedni. Így is épp elég, hogy most feleslegesen bevettem egy lórugásnyi hormont az esemenyutanival. Nem akarok azon stresszelni, hogy vajon bevettem-e a gyógyszert stb, védekezünk, egészen idáig semmi probléma volt, nagyon remelem ezután sem lesz, pechesek voltunk, azért én nem sűrűn hallok olyanról, hogy kilyukadt a gumi.
2019. febr. 6. 18:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!