Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek is egy igaz barát...

Szerintetek is egy igaz barát kisegít anyagliag is ha szükség van rá?

Figyelt kérdés
Tegnap egy régi barátom a tudtomra adta, hogy akkor sem segítene ki engem anyagilag, ha rá lennék szorulva. Azt mondta, hogy azért, mert elvei vannak. Egyébként a dolog hátterében az áll, hogy egy közös barátunknak régebben adott kölcsön egy nagyobb összeget, amit csak sokára kapott vissza teljesen. Miután közölte velem, hogy nem segítene, bevallom elgondolkodtam. Még ma is a hatása alatt vagyok a dolognak és úgy érzem, hogy innentől kezdve nincs nagyon miről beszélnünk egymással. Én mondtam neki, hogy bár ő áll jobban anyagilag, de fordított esetben én gondolkodás nélkül segítenék neki. Azt is mondtam, hogy még ő is kerülhet olyan helyzetbe, amikor anyagi segítségre lesz szüksége. Erre csak azt válaszolta, hogy bármi megtörténhet. Úgy gondolom, hogy ne csak akkor legyen valaki barát, amikor dicsekedni kell a másik előtt azzal, hogy mennyi mindene van és milyen sikeres, hanem akkor is, ha beüt a baj. A tegnapi nap után úgy gondolom, hogy én csakis olyan emberek társaságában vagyok hajlandó lenni és olyan embereket szeretnék a közvetlen környezetemben tudni, akik úgy gondolkodnak erről a témáról mint én. Valószínű, hogy a barátságunk mostantól már nem lesz olyan mint régen, de ezek után én már őszintén szólva nem is bánom. Mi a véleményetek erről? Mit tennétek a helyemben? F

2019. febr. 16. 10:12
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
#10 Valóban nem mérvadó a példám, de csak azért hoztam fel, hogy lásd, tudok egy s mást a kölcsönadásról. A kis pénz hiánya is rosszul tud esni tudom. Igaz az is, hogy igazi barátnak még nem kellett kölcsönadnom, kizárólag munkatársnak. Ettől függetlenül én adnék, gondoljon bárki bármit.
2019. febr. 16. 11:41
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

De kerültünk millios tarzozásba egy végzés által ne te mond meg mibe keveredtem

Szégyellni fogom magam mert nem egy kövi fizetésig tudnám visszaadni. Ezért tartok fenn tartalékot. Nem kell kölcsönkérni ls okosabbak lettünk az incidens óta. Bánni kell a pénzzel és tartalékolni amig lehet

És ja 15éves korom ota tartalékolok amennyit lehet és az a millios genyó igen durca volt még se kértünk kölcsön feléltük a tartalékot...

Már jo ideje tartalékolunk nem nagy fizetésekböl de okosan vásárolunk havi 2x megyünk boltba..

Okosan kell élni nem ledz kölcdön kérve

Éd js mélyszegénység vezetett ehhez a gondolkodáshoz

Nem kell butának maradni...

2019. febr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Komoly összeget én se adnék senkinek. Sokat kell azért dolgozni.
2019. febr. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Egy több tizenezres kölcsönt adtam egy havernak. "Természetesen" nem adta vissza, amikorra megegyeztünk. Kellemetlenkedve ráírtam, hogy megbeszéltünk valamit, amire ő besértődött, hogy mi az, hogy én nem bízom benne. Pár hét múlva végül megadta és azzal a lendülettel szó nélkül törölt is az ismerősei közül.

Tényleg teljesen megéri kisegíteni az embert.. Nem, random cimborának soha többé nem fogok pénzt adni. Kizárólag vesztenivalója van az embernek; a legjobb esetben is nullán lesz, egyébként pedig elég nagy valószínűséggel benne van a pakliban, hogy elveszti a pénzét és/vagy a haverját miatta.

A közvetlen családtagjaimnak és két legközelebbi barátomnak szívesen segítek, még vissza se kérem tőlük, ha gáz van (volt már rá példa), de egyébként oldja meg az ember nélkülem.

2019. febr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim válasza:
100%
Nemtudom ti hogy áltok hozzá de én a barátaimnak bármikor adok és vissza is kapom mindég ,volt rá példa nem is egyszer és nem is egyszer adtam 500-1000 eut is kölcsön nekik. És vólt hogy pár hónapja nekem is kellett 1000eu és gond nélkül kaptam. Amúgy eleve csak olyan barátaim vannak akikben bizok 100%- ban.Nálunk a társaságban sosem hagyunk senkit bajban.
2019. febr. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
A barátság és a mocskos anyagiak összeegyeztethetetlen fogalmak. 60 éves vagyok, de baráttól sohasem kértem, annak nem adtam (volna) kölcsön, és banki kezességet sem vállaltam.
2019. febr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 Yoda m. ***** válasza:

Miquel jól beszél...


Vannak, akik azért kérnek kölcsön, mert hiszik azt, hogy a BARÁT az arra is való. Igazából azon akar nyerni, vagyis nyerészkedni, hogy a 'barát' az nem számol fel kamatot és időhöz sincs annyira szorosan kötve. Ha nem így lenne (és tényleg fontos az a pénz), akkor bankhoz (Cofidisz), vagy akár uzsoráshoz is fordulhatna.

De, aki besértődik azon, ha a kölcsönt adó szóba meri hozni a visszaadás tényét (jó nagy idő elteltével) és töröl az ismerősök listájából... az nem barát. Hanem egy élősködő "polgártárs". Mert, ha csak netán elfelejtette volna(!) visszaadni, akkor sűrű bocsánatkérések közepette tesz róla, hogy megadja.

És olyan sincs, hogy nem adja meg... soha... az nem barát. Ha kicsi pénzről van szó (ezres nagyságrend), akkor sem, de nagy pénzeknél (százezres-milliós nagyságrend) meg pláne nem etikus magatartás. Nem baráthoz méltó!

Amennyiben valaki akkora nagy nyomorban él, hogy sosincs pénze... az csak nem akar dolgozni, ha egyébként egészséges. Ha meg beteg, akkor a barát azért küzdjön, hogy valamekkora szociális támogatásban részesüljön... de az nem a BARÁT dolga: fizetni... csak fizetni... csak mert a barátom.


Kedves Kérdező!

Valóban jól teszed, ha csak olyanok társaságát keresed és barátkozol, akik hasonlóképpen gondolkodnak, mint Te. Legalábbis a legalapvetőbb kérdésekben. Egy barátnak lehet akár más(abb) vallása, vagy hitvallása az életről, ez még oké. De, ha az életvitelbeli felfogása jelentősen különbözik a tiédtől, ott sosem tud kialakulni tartós és őszinte barátság.

És amit a legfontosabbnak tartok: Akkor szereted igazán azt a "barátodat", akinek homlokegyenest ellenkező véleménye van fontos kérdésekben, ha képes vagy elengedni. Ha nem ragaszkodsz hozzá. (Szerintem)


AZ ERŐ legyen Veled!

2019. febr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Nyilván aki nem adja meg, vagy inkább nem arra törekszik, hogy minél előbb megadja, az sem barát. Viszont itt most nem ez volt a kérdés. De örülök, hogy nem csalódtam! Valahol hasonló válaszokat vártam, tisztelet a kivételnek! Ezért tartunk még mindig itt! Mindenki oldja meg egyedül az életét, igaz? Akinek meg nem sikerül, még mindig mehet az utcára, nem? Inkább ne legyen egy barátom sem, minthogy olyanok vegyenek körül, akik nem segítenének a bajban. Én úgy fogom fel, hogy ha testvérről, családtagról, barátról van szó, akkor ami az enyém, az a tiéd is. Természetesen normális keretek között! Honnan tudom előre, hogy az illető nem adja majd meg a pénzt? Vagy azért haragudjak rá, mert önhibáján, vagy akár egy rossz döntése miatt (emberek vagyunk) a segítségemre szorul? Persze ha itt a nagy elv emberekkel történne meg a baj, egyből máshogy látnátok a dolgot. Tudjátok, ha enni kell akkor enni kell. Mindegy kinek a pénzéből, az éhes gyomrot nem érdekli...
2019. febr. 20. 10:26
 19/31 anonim ***** válasza:

Egy kicsit feher-feketen latod a dolgokat.

Kis osszeget be lehet vallalni tobb rokonnal, baratnal vagy ismerosnel is. Volt olyan haverom kinek 2 havi fizetesem adtam kolcson. Csak o tartotta a szavat. Neki maskor is adnek.

Viszont volt olyan is akirol tudtam hogy mar 10 embernek tartozik, masik meg eloszor beult szerencsejatekozni ahogy penz uti a markat. Az ilyennek hogy adjak, ha mar messzirol latszik hogy nem tud banni a penzel? Akkor is en vagyok a rossz barat ha latom hogy csak azert ker kolcson hogy kidobja az ablakon?

Es ha mar rokonokat meg ures gyomrot emlegetsz.

Ocsem egy kozeli rokonnak adott kolcson, akik valoban nem eltek tul fenyesen. Mikor vissza kellett volna adni, kitalata hogy o bizony nem adja meg, mert az o gyerekei eheznek, ocsem meg ugyis jo modban el, nem fog neki hianyozni az a nagyobbacska osszeg. Nos igenis az ilyennek maradjon ures a gyomra...

2019. febr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 Yoda m. ***** válasza:

Bizony én is találkoztam már olyan ismerősökkel (nem barát), illetve idegenekkel is, akiknek azt kellet elmondanom, hogy miképpen tudhatnának pénzt csinálni maguknak éspedig MUNKAVÉGZÉS árán!

Ők voltak azon embertársaim, akik meg voltak győződve afelől, hogy

1.) Nincs egy "JÓ" szakmájuk.

2.) Nincs egy jól menő rokonuk, akinél "zsíros" álláshoz juthatna... mint a közeli hozzátartozók, úgy általában.

3.) Úgysem fizetik meg rendesen a "burzsulyok"... csak kihasználják a munkaerejét... a pénzt meg lenyelik.


És ezen legfontosabb érvelésük okán, mint egy ideológia belé égve tudatukba... meg se próbálták a pénzkeresés "legalantasabb" módját... amit úgy hívnak: DOLGOZNI! Helyette inkább csencseltek, amennyit csak tudtak. Hát persze, hogy az nem egy fix és stabil jövedelemforrás. És Ők kértek gyakran kisebb kölcsönöket haveroktól.

Amit még megfigyeltem, főként náluk...

Nagyon nem könnyű azt felmérni, hogy az ember igénye összhangban legyen a jövedelmével. Nem nagyon értik, mit jelent ez a mondás: "Addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér!"

Szóval, úgy szavak szintjén persze értik, a szavakat mind ismerik... csak azt nem ismerik fel, hogy ez miképpen illeszkedne bele saját életvitelük, életfelfogásuk ragacsos mezejébe.

Ők azok, akik a legkevésbé ismerik fel... MI lenne a helyes MÉRTÉK... ha például dönteni kell abban, hogy most 1 kg kenyeret, vagy 1 liter bort vásároljon-e inkább... Sajna...sokszor a bort választják, mert az egyfajta (lelki) fájdalomcsillapító hatásával segíti elfeledtetni azt a fájdalmat, amit gyermekei éhezésének ténye generál benne, akik ugye várták, csak várták hiába Apát az 1 kg kenyérrel megjelenni, hogy meg tudják kenni szegényes zsíros kenyerüket, ami a vacsorájuk lett volna.

Szóval, (mert ilyen is van) az ilyen embernek nem kölcsönt kell adni, hanem megtanítani arra, hogy miképpen tudhatna több pénzhez jutni... szörnyű kimondani... de akár kétkezi munkával is. Mert munka az lenne, van bőven.


Az ERŐ legyen Veletek!

2019. febr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!