Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek is egy igaz barát...

Szerintetek is egy igaz barát kisegít anyagliag is ha szükség van rá?

Figyelt kérdés
Tegnap egy régi barátom a tudtomra adta, hogy akkor sem segítene ki engem anyagilag, ha rá lennék szorulva. Azt mondta, hogy azért, mert elvei vannak. Egyébként a dolog hátterében az áll, hogy egy közös barátunknak régebben adott kölcsön egy nagyobb összeget, amit csak sokára kapott vissza teljesen. Miután közölte velem, hogy nem segítene, bevallom elgondolkodtam. Még ma is a hatása alatt vagyok a dolognak és úgy érzem, hogy innentől kezdve nincs nagyon miről beszélnünk egymással. Én mondtam neki, hogy bár ő áll jobban anyagilag, de fordított esetben én gondolkodás nélkül segítenék neki. Azt is mondtam, hogy még ő is kerülhet olyan helyzetbe, amikor anyagi segítségre lesz szüksége. Erre csak azt válaszolta, hogy bármi megtörténhet. Úgy gondolom, hogy ne csak akkor legyen valaki barát, amikor dicsekedni kell a másik előtt azzal, hogy mennyi mindene van és milyen sikeres, hanem akkor is, ha beüt a baj. A tegnapi nap után úgy gondolom, hogy én csakis olyan emberek társaságában vagyok hajlandó lenni és olyan embereket szeretnék a közvetlen környezetemben tudni, akik úgy gondolkodnak erről a témáról mint én. Valószínű, hogy a barátságunk mostantól már nem lesz olyan mint régen, de ezek után én már őszintén szólva nem is bánom. Mi a véleményetek erről? Mit tennétek a helyemben? F

2019. febr. 16. 10:12
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Ezzel tisztában is vagyok!

Azoknak akik többször megcsinálják ténylegesen nem adok semmit, mert csak olyanokban bízok meg akiknél kölcsönök a baráti szeretet. Olyannak aki egyszer eljátszotta ezt sose adnék.

2019. febr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!