Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti írnátok egy jó barátotoknak...

Ti írnátok egy jó barátotoknak, ha ő megbántott titeket, de azt sem tudja, mivel, most pedig nem beszéltek egymással?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon jó barátom, aki megbántott, de neki fogalma sincs, hogy mivel, azóta pedig nem beszélünk. Egy ismerősöm tanácsolta, hogy írjak neki, mondjam el, hogy mivel bántott meg, mert magától sosem jönne rá, a mi barátságunkat meg kár lenne egy félreértés miatt veszni hagyni. Én viszont túl makacs vagyok, mert úgy gondolom, hogy mivel ő taposott az én lelkembe, neki kellene először felkeresni engem, nem nekem őt. Viszont van egy olyan gondolatom is, hogy leírok neki mindent, aztán pedig ha akar, akkor úgyis megtalál, én nem fogom erőltetni onnantól.
2019. jún. 28. 17:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
37%
Ha ő bántott meg téged, akkor ő miért nem keres? Mert ha te nem keresed emiatt azt még értem.
2019. jún. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Néma gyereknek híg a leve. Ha nem mondod mi bajod, nem fogja tudni. És míg te a saját levedben fősz, ő talál mást.
2019. jún. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőséged van: játszod a mártírt és elvárod, hogy gondolatolvasó legyen. Ebben az esetben addig vársz, míg meg nem keres ő téged magától.

Előny: megtudod, hogy vagy-e neki elég fontos ahhoz, hogy hiányozz neki és felkeressen magától.

Hátrány: egy idióta leszel.


Vagy fogod, és leírod neki, mit érzel.

Előny: kiadod magadból és a tudtára hozod a tényállást, neki pedig lesz lehetősége tisztáznia magát.

Hátrány: lehet, hogy ettől meg ő sértődik be rád - bár ekkor legalább tudod, hogy milyen ember valójában.


A döntés a te kezedben. Én tuti az utóbbit választanám. De csak azért, mert ha magától nem jött rá (esetleg nem is jöhetett rá, mert valami infó hiányzik ahhoz, hogy tudatában lehessen egyáltalán a megbántás tényének), akkor a tudtára hozom én - a többit meg majd eldönti ő meg az idő.

2019. jún. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%
Ha azt sem tudja, hogy mivel bántott meg, akkor mire fel kérne bocsánatot? Ha te valamire szó nélkül bevágtad a hisztit és ahelyett, hogy normálisan közölted volna vele, hogy mi bajod, inkább eltűntél meg belekezdtél ebbe a játszmába, akkor teljesen korrekt, hogy nem keres, ebben tök igaza van.
2019. jún. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Ferenc55 válasza:
100%
Akkor hagyd
2019. jún. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
4-es, egy szóval nem írtam, hogy azt várom el tőle, hogy bocsánatot kérjen. Semmilyen játszmába nem kezdtem bele és nem hisztiztem. Nálam a hiszti egyébként mást jelent, de mindegy. Lehet, hogy velem van a baj, de hasonló esetben én mindig megkérdeztem a másik felet, hogy megbántottam-e valamivel, vagy történt-e bármi, ami miatt nem beszél velem, mert csak úgy a semmiért senki nem sértődik be az én környezetemben.
2019. jún. 28. 18:05
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

Én ezt nem értem. Ha ő nem tudja, hogy megbántott, akkor mire kérné bocsánatot?

Ebből nekem sz jön le, hogy te megsértődtél, valószínűleg valami apró hülyeségen (mivel a másik fél nem is tud róla - ha valami fontos, nagy dolog lenne, nyilván tudná), és elvárod, hogy gondolatolvasó legyen...

2019. jún. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

Mentegetheted magad napestig, akkor is undorító ez a passzív-agresszív játszma, amit művelsz. Ezek után abban is biztos vagyok, hogy egy tök pitiáner dologgal bántott meg.. Úgy kezeled ezt a konfliktust, mint egy óvodás.

Ha valami bajod van valakivel, akkor az a minimum, hogy közlöd vele, nem pedig arra vársz, hogy olvasson a gondolataidban és még ő fusson utánad kérdezgetve, hogy mi bajod..

2019. jún. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Elítélhetsz engem kedved szerint, nem veszem magamra, amit írsz, mert fogalmad nincs a valóságról, csak nagy szavakkal akarsz dobálózni.
2019. jún. 28. 18:31
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ennél kicsit több konkrétumot kell írnod, mert nem mindegy ki bántott meg (milyen régóta, milyen nexusban lévő barátod),konkrétan mivel bántott meg, mit mondott...enélkül lehetetlen tanácsot adni.

Az is fura, hogy ha ő bántott meg téged (amiről talán nem is tud), miért nem keres azóta?

2019. jún. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!