Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti írnátok egy jó barátotoknak...

Ti írnátok egy jó barátotoknak, ha ő megbántott titeket, de azt sem tudja, mivel, most pedig nem beszéltek egymással?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon jó barátom, aki megbántott, de neki fogalma sincs, hogy mivel, azóta pedig nem beszélünk. Egy ismerősöm tanácsolta, hogy írjak neki, mondjam el, hogy mivel bántott meg, mert magától sosem jönne rá, a mi barátságunkat meg kár lenne egy félreértés miatt veszni hagyni. Én viszont túl makacs vagyok, mert úgy gondolom, hogy mivel ő taposott az én lelkembe, neki kellene először felkeresni engem, nem nekem őt. Viszont van egy olyan gondolatom is, hogy leírok neki mindent, aztán pedig ha akar, akkor úgyis megtalál, én nem fogom erőltetni onnantól.
2019. jún. 28. 17:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%
Dehogy használnék itt nagy szavakat, azt meg se értetted volna. De hajrá, ha ennyire igazad van akkor vállald fel a konkrétumokat is.
2019. jún. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
hány évesek vagytok?
2019. jún. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Hú, de nagyra értékeli itt valaki saját magát, másokat meg lenéz. Itt éled ki magad, mert a hétköznapokban a semmibe vesznek.
2019. jún. 28. 18:45
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer én is voltam a helyedben. Hátba támadott a legjobb barátom, nem is kicsit (szerelmi ügyről volt szó, és elég ronda dolgokat mondott rólam a hátam mögött). Kérdezte, hogy mi a gond, mit mondott, de én nem mondtam meg, nem is válaszoltam. Aztán szép lassan ellenségekké váltunk, végül pedig rám küldte az apját a szalagavatónkon, mondván én miket mondok a lányáról a háta mögött, amiből persze egy szó sem volt igaz. Az összes titkát őrzöm a mai napig is.


Mivel voltak az illetővel nagyon komoly viselkedési problémák, és a kedves párja erre csak rátett miután összejöttek, így én a mai napig sem bánom a döntésem. Ha viszont egy normális ember lett volna, akkor erősen bánnám amiért nem mondtam semmit. Mivel nem írtad le, hogy mi történt köztetek, így csak annyit tudok mondani, hogy a történetem alapján mérlegelj, te melyik végkifejletet választanád. A büszkeségedet pedig tedd félre, miszerint ő bántott meg, akkor ő lépjen. A harag a legrosszabb tanácsadó, és a büszkeség sem szabad, hogy befolyásoljon. Csak azt vedd figyelembe, hogy mit szeretnél. Barátot, vagy ellenséget.

2019. jún. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
48%
Miért kérdezel, ha nem bírod el, hogy nem értünk veled egyet?
2019. jún. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
15-ös, az nem érdekel, ki ért velem egyet és ki nem. Mindenki mást gondol, pláne, ha csak a történet körvonalát ismeri. A részleteket nem véletlen nem írtam le, ennek ellenére van, aki már rögtön elhordana engem mindennek. Tegye, ha ettől jobbat alszik. A modort sajnos nem osztogatják minden sarkon.
2019. jún. 28. 19:22
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, nem olvastam a válaszokat.


Szerintem érdemes lenne neki írnod, mert minden ember más; lehet, ami Neked sértés, másnak nem - lehet az ismerősöd is ezért mondta, hogy nem jönne rá magától.


Én nekem anno volt egy sértődős barátnőm. Volt olyan incidens, hogy tök jól elvoltunk, aztán egyik napról a másikra távolságtartó lett velem. Azt hittem, a vizsgái miatt, mert jött a május. Aztán ellenséges lett velem. Egyrészt mindenért beszólt nekem. Másrészt mindig lerázott.


Ha kérdezgettem, azt mondta, nincs semmi gond.


Aztán egyszer nem bírta tovább és kitört belőle; decemberben ő azt mondta, hogy egy tanfolyamra szeretne beiratkozni, mire én azt feleltem, az sok idejét és energiáját elveszi majd. Én ezt azért mondtam neki, mert így is rengeteget dolgozott és sokszor teljesen ki volt merülve. Ő azt hitte, azért, mert egy lusta disznónak gondolom és arra célzok, hogy úgysem fogja megcsinálni. És, hogy ez december óta fájt, de nem akart szólni, mert hátha rájövök magamtól.


Nekem ez nem tűnt sértésnek; ebből kiindulva nem igazán jöhettem rá magamtól.


Az emberek mások; vannak, akik durvábban beszélnek, káromkodnak, vannak akik kisangyalok, vannak, akik p.fátlanok :), stb. és ez nekik a természetes.

2019. jún. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
47%

"A modort sajnos nem osztogatják minden sarkon."


neked sem jutott belőle kérdező...Fennhéjázó vagy és leszidsz embereket, hogy nem tudnak tanácsot adni, de konkrétumot, hogy valóban megítélhessük a helyzetedet nem adsz. Azt se árulod el fiú vagy vagy lány és a "barát" milyen nemű volt, milyen régóta tartott a kapcsolat (? szerelem, barátság, haverság?)


Kb.így értem is miért nincs kedve az illetőnek többet veled beszélgetnie.

2019. jún. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
A hozzáállásod miatt meg nekem nincs kedvem egy olyan embertől tanácsot kérni, mint te, ha nem tűnt volna fel. Ismétlem, írhatsz rólam amit akarsz, nem veszem magamra, mert semmit nem tudsz rólam, sem a helyzetről. Aki írt hasznos tanácsot, annak köszönöm, te meg léphetsz tovább egy másik kérdéshez okoskodni.
2019. jún. 29. 10:24
 20/20 anonim ***** válasza:
63%

Ja semmit nem tudunk. Nem mintha bme írták volna húszan, hogy épp ez a baj...

Te vagy itt a hunyó, és a fennhéjazó, kérdező.

Hogy kérjen bocsánatot a másik, amikor azt se tudja, hogy megbántott???

2019. jún. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!