Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért vallják azt az emberek,...

Miért vallják azt az emberek, hogy ha valaki nem áll ki magáért akkor annak az elnyomása teljesen jogos?

Figyelt kérdés
2019. júl. 5. 11:09
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

#20

Nem figyeltél a válaszokra.

Pont azt ítuk neked, hogy nincsen igazad, nem nézi a többség tétlenül és nem veszik az emberek természetesnek hogy megtörténik.

de nem mentheted fel magadat sem a cselekvés alól és nem lehetsz kevésbé felelős a saját sorsodért, mint mások. Első sorban a te feladatod saját magadért kiállni és csak utána jönnek mások.

ha te nem teszel semmit akkor a többiek csak UTÓLAG tehetnek érted bármit is, amikor már megtörtént. Nincs gondolat rendőrség.

Az autóknál sem hagyják hogy a sofőrök csak úgy elgázolják a gyalogosokat. de ha nem nézel körbe és besétálsz egy autó elé, mikor elkerülhetted volna, akkor miben segít neked hogy UTÁNA megbüntetik érte a sofőrt, amikor téged temetnek? pedig a társadalom nem volt tétlen és kiállt a gyalogosokért, van zebra és ott szabály kötelezi az autóst az elsőbbség megadására, még büntetés is mellé van rendelve. De ez nem ment fel téged attól, hogy körültekintően közlekedj, első sorba te vagy azért a felelős, hogy ne gázolhassanak el.

2019. júl. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű;


1.


Van 24 gyerek egy osztályban. Ebből van egy lány, aki félénk, visszahúzódó és konfliktuskerülő; ebből kiindulva nem áll ki magáért, mondjuk 10 gyerek, aki nem foglalkozik a lánnyal és 13 gyerek, aki kihasználja.


Mi a könnyebb; a 13 gyereket megtanítani, hogy ne használják ki vagy a lányba belenevelni, hogy ne hagyja magát? - igenis mondja azt, hogy ő akarja ezt csinálni, ő akarja azt birtokolni, nem szeretné kölcsönadni a játékát, mert fél, hogy tönkreteszi a felelőtlen osztálytársa vagy csak simán ő szeretne vele játszani, nem szeretné odaadni a tízóraija felét annak, akinek van amúgy is, mert éhes marad, stb.


2.


Ha ezt a gyerekbe nem nevelik bele korán, később a tanárai is megszokhatják; "Én most ezt a gyereket nem engedem mégsem erre az eseményre, mert a Marika jobban akarja / Én most ennek a gyereknek megparancsolom, hogy tegye meg azt, amit senki sem akar/ Én most ennek a gyereknek megparancsolom, hogy adja oda a dolgát másnak/ stb. - mert ez a gyerek úgyis mindent elfogad és hiszti nélkül viseli.".


3.


Felnőtt korában nem fog könnyen boldogulni; nem megy akkor szabira, amikor akar, mert nem mer nemet mondani a kollégáinak, akik kitalálták, ők is elmennének akkor, nem jut feljebb, mert sajnálja a kollégát, aki majdnem olyan jó, mint ő és inkább hagyja, ő legyen előléptetve, folyamatos energia- esetleg anyagiforrása lesz másoknak, ő túlórázik és dolgozik mások helyett, stb.


3.


Azt, hogy kihasználják a gyengébbet nem tartja senki se követendő példának - de, ha ott a megoldás, hogy megelőzhetjük, akkor arra buzdítjuk a gyengébbet.


---


Ha pl egy gyanus alak odajön az utcán, amíg a mobilomat nyüstölöm és kéri, kicsit had nézze meg és oda adom a kezébe, mire ő azonnal elrohan vele; ő bűnt követett el - lopott... De, ha nem adom a kezébe a mobilom, meg se történik.


Ez van a magukért ki nem állók esetében is.


---


5.


A mesék és a filmek torzítják a valóságot. Természetes emberi ösztön, hogy az emberek kihasználják azt, ha nekik jobb lehet, még, ha át is kell gázolni másokon.


Ezt senki se ismeri el, de, mivel nem szűnik meg varázsütésre, alkalmazkodni kell.

2019. júl. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Engem rendesen idegesít,ha valaki nem áll ki magáért... ettől nem nyomom el és nem érzem magam erre jogosultnak. Az emberek egyszerűen úgy érzik,hogy megtehetik. Aki nem áll ki magáért nem tesz semmit és kb következmény nélkül megússza az “elnyomó”.
2019. júl. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

#12-es vagyok


Evolúciósan nem áll senki előrébb, ezt majd egy jó 10-20.000 (inkább 100.0000) év múlva ha megtudjuk állapítani, melyek azok a mutációk, melyek elősegítették a faj fennmaradását és melyek pusztultak ki.

De nem mindenki rendelkezik minden ösztönnel, és helyzettől függ, hogy ez előny-e. Állatok (és emberek) között van, amelyikben nincs benne az anyai ösztön, ott ez nyilván hátrány. Ha valaki ez a megadóbb típus, nem gázol át másokon, valszeg szintén hátrányos helyzetű, mert néha kell egy kicsit nem tisztán is játszani, ha előrébb akarsz jutni. Lehetséges tisztán is, csak sokkal nehezebb. Nem kell egyből adócsalásra gondolni, de ha nem mukkansz meg az interjún, hogy a nettód legyen több, de a másik újonc meg igen, akkor ne csodálkozz a bérkülönbségen.


Én a saját osztályomban azt tapasztalom, hogy nem az elnyomók nyomják el a többieket, hanem az elnyomottak nem is akarnak, nem elnyomottak lenni. Sokkal egyszerűbb nekik, hogy nincs felelősségük a véleményükért, nem kell bevállalniuk az eltérő nézetüket a többiek előtt, nem kell dönteniük nehezebb helyzetekben...


Szóval ez nem olyan fekete-fehér, hogy az elnyomók a "gonoszak".

2019. júl. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

24


Az a baj, hogy vannak emberek akik valahogy tényleg érettebbek érzelmileg és ahhoz, hocs cselekedjenek elég egy szép szó, ha megkérik őket és szívesen segítenek. Teljesen más motiválja őket, nem a túlélés mivel tény, hogy már nem a dzsungelben vagyunk ahol életre- halálra megy a játék hanem mindenkinek a biztosítva van a túlélés meg akkor is ha az utcán él mert néhány forintot úgy is kap a járókelőktől amivel kaját tud majd venni magának. Nyilván ez szélsőséges példa, és nem azt mondom, hogy mindenki legyen koldus ezután de egy minimális szándék ha megvan akkor nincs a túlélése senkinek sem veszélybe, szóval nem kell leölnünk egymást. Van aki így gondolkodik, és van aki úgy, hogy nem, nekem a túlélés nem elé hanem sokkal több kell, minél több annál jobb. Sosem állok meg, ha elértem hogy van egy autóm akkor kell még egy, ha elértem hogy van egy nagy házam akkor nyaraló kell a tengerparton. És a többi. Az ilyen emberek hozzáállása mérgezi leginkább a társadalmat, ezért nincs megértés, tolerancia és béke, mert a haszonszerzés elvakítja az embert, pedig ez már nem ösztönszerű mivel a túlélésed nincs és sosem volt veszélyben. Itt közbe lépnek tipikus emberi tulajdonságok mint a kapzsiság, irigység, hatalomvágy, hírnév, népszerűség utáni vágy amelyek nem ösztönszerű dolgok és nem bújhatnak a túlélési ösztön mögé.


Szóval vannak értelmesebb emberek akik belátják, hogy ez nem életre menő harc (ha az lenne biztos nem kinálnák fel az életüket) hanem inkább gyerekes, komolytalan játék.

2019. júl. 6. 10:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!