Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem figyelnek oda...

Miért nem figyelnek oda magukra az emberek jobban és miért kell magukat ennyire elhanyagolniuk?

Figyelt kérdés

Budapest:


1. Azt látom, hogy reggel-délután-este az emberek nagyrésze rohan, siet, holott a tömegközlekedési eszközök nagyrésze 3-5 percenként jár. Ha időben felkel, elkészül mindennel, akkor utána bőven elérné a korábbi járatokat is. Aztán izzadtan, loholva beesik a munkahelyére, garantálva a reggeli stresszt.


2. Rohanunk haza munka után. Én szép lassan elpakolok, kijelentkezek a gépből, még mosdó, arcmosás, dezodor-parfüm, szájspray, nem tart tovább 10 percnél. Sokan meg izzadtan, büdösen, visszataszítóan utaznak, pedig mindenkinek adnia kéne magára.


3. Olcsó kaják. Cigire, sörre, szemét kajára és pizzára nem sok költeni, de megvenni a néhányszáz forinttal drágább, jobb minőségű kenyeret, felvágottakat, húsokat, vagy venni zöldségeket és gyümölcsöket már túl sok.


4. Sport - Erre nincs mentség, miért nem járnak napi szinten sportolni az emberek? 8 óra munka után az irodából hazamenve mindenkinek kellene, hogy legyen erre energiája.


2019. aug. 27. 19:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
79%
Nyílván mindenki irodában dolgozik...idióta -.-"
2019. aug. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 A kérdező kommentje:
Akármilyen munkát végzel, az általam felsorolt dolgok alapvetőek kellene, hogy legyenek. Aki ennyit nem tesz meg magáért, az csak lusta, igénytelen és kifogásokat keres.
2019. aug. 27. 19:23
 3/79 anonim ***** válasza:
93%
Hát, nem tudom, nekem 9 óra intenzív agymunka után nincs sok kedvem bármit is sportolni.
2019. aug. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 A kérdező kommentje:
Akkor súlyos egeszségügyi következményekre számíts.
2019. aug. 27. 19:25
 5/79 anonim ***** válasza:
85%
Ha 8 óra fizikai munkát végeznél nem a sport lenne az első az életedben. Vagy 12 óra esetleg. Azért sietnek sokan, mert kevés idő jut mindenre. Amit te írsz az egy hiú ábránd. Otthon laksz? Van gyereked? Van aki segít?
2019. aug. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
92%

1. Miért nem foglalkozol te is a saját dolgoddal, miért azzal törődsz, hogy mások hogyan élnek és mit zabálnak éppen?


Egyébként nem jár mindenhol ötpercenként a busz és rengeteg olyan tényező lehet, ami miatt rohanni kell.

a.) Késett a másik busz, rohanni kell a következőig

b.) Dugóba került, megint rohannia kell

c.) Nem sikerült felkeltenie a gyereket, nem sikerült időben elindítania az oviba/suliba stb

d.) Rájött a szapora korán reggel, nehezen tudott elindulni.


2. Normális ember rohan haza munka után, vagy bevásárolni vagy a postára vagy a gyerekért, ahol nem őrzik meg a végtelenségig az intézményben ahova jár. Vagy le kell vinni pisilni a kutyát stb. Nem mindenkinek van kedve még cicomázkodni a munkahelyén.

Gondolom aki 12 órázik egy gyárban pl, az lefürdik mielőtt felszáll a buszra.


3. Melyik felvágott jó minőségű? Mert szerintem egyik sem. De nekem időm sincs figyelgetni, hogy vajon a Bélának párizsi van-e a szendvicsében vagy prágai sonka. Mellesleg sokan szerintem éppen kijönnek hó végéig nullára és ezért vesznek olcsóbb kaját.


4. Én heti 1x járok sportolni. Hogy miért? Mert ledolgozom a 8 órámat, 3-ra hazaérek ha nem kell bevásárolnom, utána kétnaponta főzök. A fűnyíró nem nyírja le magától a füvet, a mosógép nem mos és tereget magától és sosem láttam még a partvist sem egyedül dolgozni. Az állataim sem etetik meg magukat, a kutya sem önsétáltató.


Aztán vannak olyanok, akik ezek mellett még mennek a gyerekért a suliba, aztán tanulnak velük vagy éppen különórára viszik őket.


Meg ahogy írták előttem is: sokan fizikai munkát végeznek és örülnek, ha beesnek az ágyba mire mindennel végeznek.

2019. aug. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
93%
Te is a másik életével vagy elfoglalva. Miért?
2019. aug. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
90%
Ismét egy zsúrpubi, akinek fogalma sincs az életről.
2019. aug. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
91%
Dezodor, parfüm? Inkább neked van bajod, ha 8 óra irodai munkában leizzadsz, megbüdösödsz.
2019. aug. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
100%
#8 úgy úgy :"D
2019. aug. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!