Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem figyelnek oda...

Miért nem figyelnek oda magukra az emberek jobban és miért kell magukat ennyire elhanyagolniuk?

Figyelt kérdés

Budapest:


1. Azt látom, hogy reggel-délután-este az emberek nagyrésze rohan, siet, holott a tömegközlekedési eszközök nagyrésze 3-5 percenként jár. Ha időben felkel, elkészül mindennel, akkor utána bőven elérné a korábbi járatokat is. Aztán izzadtan, loholva beesik a munkahelyére, garantálva a reggeli stresszt.


2. Rohanunk haza munka után. Én szép lassan elpakolok, kijelentkezek a gépből, még mosdó, arcmosás, dezodor-parfüm, szájspray, nem tart tovább 10 percnél. Sokan meg izzadtan, büdösen, visszataszítóan utaznak, pedig mindenkinek adnia kéne magára.


3. Olcsó kaják. Cigire, sörre, szemét kajára és pizzára nem sok költeni, de megvenni a néhányszáz forinttal drágább, jobb minőségű kenyeret, felvágottakat, húsokat, vagy venni zöldségeket és gyümölcsöket már túl sok.


4. Sport - Erre nincs mentség, miért nem járnak napi szinten sportolni az emberek? 8 óra munka után az irodából hazamenve mindenkinek kellene, hogy legyen erre energiája.


2019. aug. 27. 19:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 A kérdező kommentje:

"A kérdezőnek az volt a problémája, hogy az embereknek nincs munka után 15 percük szájprayt, meg fszom tudja mit használni és izzadság szaguk van. Meg hogy reggel rohannak. Ki ő, az atyaúristen, hogy ez zavarja őt?"


Az a része valóban zavar, hogy az emberek egy része olyan szagú, mintha pöcegödörből reppent volna ki a 6-8-10-12 órás műszak után, és ezt védjegyként használja, amikor az embereknek a belük kifordul, miután bűzölögnek a buszon/metrón. Nyilván nem az a gond, hogy nem csillog-villog a foga, felőlem a szájában is nyugodtan ott lehet a 3 nappal ezelőtt megrágott húscafat, csak nem értem, hogy ezek az emberek hogy nem érzik magukat rosszul a 21. században, amikor a középkori higiéniai szint már nagyon nem kellene, hogy létezzen. Nem az atyaúristen vagyok, hanem valaki, aki undorítónak tartja az igénytelenség ilyen magas szintjét, az pedig nem érdekel senkit szerintem, hogy 12 óráztál egy gyárban, mert nem az látszik rajtad, hanem az (és érződik is), hogy munka után nem fürödtél meg, büdös vagy, igénytelennek nézel ki.


Mellesleg mindenkinek megvan a lehetőség, hogy irodában dolgozzon, ha akar. A gond csak az, hogy szakmai tudás is szükséges hozzá, míg gyári biorobotnak lenni nem.

2019. aug. 28. 21:41
 62/79 anonim ***** válasza:
38%

Járj limuzinnal, ha zavar mások kipárolgása. A sofőröd majd fújja magát kölnivel.

Seggarc.

2019. aug. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 A kérdező kommentje:
Persze egyesek nem csak kívülről bűzlenek. ;)
2019. aug. 28. 21:46
 64/79 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező falra hányt borsó.

Hiába mondod mi leszünk a hibásak.

A magyar legnagyobb rèszben ostoba,igénytelen proli nép,nem hiába negyedikek vagyunk elhízásban is,meg tényleg undorìtóan büdösek az emberek elhányom magam én is.

El vannak hízva jó legyen de könyörgöm meló után legyen már kedves és fürödjön le,otthon is ezt látták vagy nem tudom.

De,hogy semmi igényük nincsen borzalmas.

És mèg nekik àll feljebb,nem csodàlom a nők is ki vannak a magyar palik 85%-ra hát ezek utàn,jó isten,elképesztő.

Amúgy igen mindenki előtt ott a lehetőség tanulni,szakmai tudást szerezni.


Tudok mesèlni olyan cigányokról akik igenis tanultak.

Egyik az ország egyik legnagyobb rákkutatója a másikról tegnap olvastam Corvinuson van most MSc-n

Erről ennyit,de majd erre is jön a sav kérdező.

Csak figyelj megindulnak meglásd.

2019. aug. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:
31%
Itt van kedvenc embered, akinek nem írtál választ ide, csak privátban. De ott se voltál túl értelmes, ezért felvettem veled a tempót. Valld már be, hogy a legnagyobb problémád az, hogy baszatlan vagy. Megoldjuk ha közel laksz. Amit valójában szeretnél, hogy egy kemény munkában leizzadt, erős kezű, atlétás munkás rendesen megcsináljon. Oda nem szájspray és kölni kell hanem a soha nem használt lukad. Használd!
2019. aug. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 anonim ***** válasza:
100%
Az utánfutódnak meg üzenem, hogy nézheti. Persze csak akkor, ha fizet.
2019. aug. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 anonim ***** válasza:
Ne zavarjon, hogy a kérdező pasi...
2019. aug. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 anonim ***** válasza:
100%

"So let me introduce yourself,tell me about what is your hobbies?


What do you like?


And from your education?"


Megkérdezte valaki, hogy ez komoly-e, nem kapott választ, de nekem muszáj leírnom a helyeset, mert a lelkem kirohad.


- Let me introduce yourself


Ez mi? Engedd meg nekem, hogy bemutasd magad? Let me introduce myself - hadd mutatkozzam be. Ha másikat kéred meg, please, introduce yourself vagy lehet ezerféleképpen variálni, may I ask you to introduce yourself? / Would you mind introducing yourself?, ez már személyiségfüggő.


- Tell me about what is your hobbies


Újabb képzavar. Vagy Tell me about your hobbies? VAGY What are your hobbies? VAGY Can you tell me what your hobbies are?


- And from your education?


Esetleg about your education, de nem úgy beszélünk angolul, hogy szó szerint fordítunk.


Nem értettem nagyon, mi volt, de ha ezt valaki anyanyelvinek minősítette... ezzel még középfokún is bukta van.


Azt meg a magyar nyelvtannáci énem mondja, hogy a 47%-osnak és a 66%-osnak ugyanúgy dőlnek egyszer jobbra, egyszer balra az ékezetei.

2019. aug. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 anonim ***** válasza:
100%

Azért érdemben is válaszolok.


Az én villamosom 15 percenként jár, (Pest), és folyamat figyelem az app-et, hogy elérjem, de van, amikor vagy 2 perccel hamarabb jön, vagy percekig azt írja, hogy 4 perc múlva ér ide. Emiatt elcsúszik a többi jármű, és ezért kell sietni. Vagy pl. most itt metrófelújítás van, és a pótlóbuszokra kell vagy felnyomódni, vagy újat és újat várni.


Munka után rohanok haza, mert otthon akarok lenni. Le akarom venni a ruhámat, főznöm kell, postára szaladnom, bevásárolnom. Engem a lassú tötymörészés felcsesz. Elpakolni fél perc alatt megvan, akkor is, ha lassúzom, kijelentkezni nem kell a gépből, mert távmunka is van, pisilni elmegyek, arcot nem mosok, mert smink van rajtam, dezodoroznom nem kell, mert nem büdösödöm be abban, hogy ülök a fenekemen, szájspray sem kell, mert van szájfrissítő tablettám, amitől finom szegfűszeg illatú a szám.


Szerintem a kenyér meg a felvágott alapból szar, nincs belőle jó. Nem fogok több pénzt szarízű dolgokért kiadni. Nem iszom alkoholt, nem dohányzom, nem eszek előre csomagolt kajákat, főzelékeket, leveskockás cuccokat, előre kevert szószokat.


A sport nem érdekel nyáron. Alapból sem, de nyáron még inkább nem. Inkább olvasom.

2019. aug. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:
0%

Aha jól van 68-as.

Mégis folyamatosan kommunikálok angolul, vezetőkkel akik ìgy beszélnek,sőt a HR-sek dícsérik milyen jól beszélek,de lovagolj a nyelvtanon biztos te is felvételiztetsz mérnököket nagy multi cégekhez,JA NEM.

Meg akkor a külföldiekkel amikor interjúzok akkor is véletlenül megy folyékonyan.

Ékezetek meg véletlen,mert gyorsan gépelek.

De biztos jobban tudod mint akik legnagyobb multi cégeknek dolgoznak,akkor ha olyan okos vagy miért nem vagy ott te is?

Miért nem te felvételiztetsz.

Jah meg a napi standupon is biztos azért tudok prezentálni mert középfokon is bukta.

Látszik mennyit voltál a versenyszférában,JA megintcsak NEM.


Amúgy a 70%-osnak címeztem,mert elkezdett lovagolni,hogy magyarul se tudok meséljek még.

Én meg visszadobtam a lábdat neki is,ennyi történt kérlek.

2019. aug. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!