Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem figyelnek oda...

Miért nem figyelnek oda magukra az emberek jobban és miért kell magukat ennyire elhanyagolniuk?

Figyelt kérdés

Budapest:


1. Azt látom, hogy reggel-délután-este az emberek nagyrésze rohan, siet, holott a tömegközlekedési eszközök nagyrésze 3-5 percenként jár. Ha időben felkel, elkészül mindennel, akkor utána bőven elérné a korábbi járatokat is. Aztán izzadtan, loholva beesik a munkahelyére, garantálva a reggeli stresszt.


2. Rohanunk haza munka után. Én szép lassan elpakolok, kijelentkezek a gépből, még mosdó, arcmosás, dezodor-parfüm, szájspray, nem tart tovább 10 percnél. Sokan meg izzadtan, büdösen, visszataszítóan utaznak, pedig mindenkinek adnia kéne magára.


3. Olcsó kaják. Cigire, sörre, szemét kajára és pizzára nem sok költeni, de megvenni a néhányszáz forinttal drágább, jobb minőségű kenyeret, felvágottakat, húsokat, vagy venni zöldségeket és gyümölcsöket már túl sok.


4. Sport - Erre nincs mentség, miért nem járnak napi szinten sportolni az emberek? 8 óra munka után az irodából hazamenve mindenkinek kellene, hogy legyen erre energiája.


2019. aug. 27. 19:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
36%

A fizikai munka nem sport, a sport pedig nem létszükséglet.


Nem azt mondom, FONTOS, de a hiányába nem halsz bele úgy, mint a víz vagy a kaja hiányába.


A fizikai munkásoknak meg olyan pörkölt-belük van, hogy nem igaz. Ha sport lenne, kockahasas modellek dolgoznának építkezéseken.

2019. aug. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 A kérdező kommentje:

"a hiányába nem halsz bele úgy, mint a víz vagy a kaja hiányába."


A legtöbb súlyos betegség kiváltó oka az elégtelen testmozgás.

2019. aug. 27. 20:24
 23/79 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nincs gyereked. :) úgy más a helyzet. De abban egyetértek, hogy úgy is kellene heti 3x 20-30 percet mozogni, akinek gyereke van, 20 perc tényleg nem sok.
2019. aug. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 anonim ***** válasza:
100%
Anno egy kérdésemre se válaszoltál így tárgytalan. Nincs gyereked, otthon laksz és ezáltal túl sok felelősség sincs rajtad. Majd az idő vasfoga téged is helyre fog rakni. Amit írsz, az nem más, mint egy kettéhugyozott vajaskifli.
2019. aug. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
19%

Amennyi kifogást olvastam itt, hát nem csodálkozom, hogy hazánk miért Európa legelhízottabb országa, és miért annyira beteg a nemzetünk.

Persze, mert kifogást keresni mindenre az megy, de hogy az ember kicsit odafigyelne saját magára, egészségére (ami a legdrágább kincs) az már luxus. Tudom, arra ott van az orvos.

Soha nem értettem, hogy miért könnyebb utólag sírni, mint megelőzni a betegséget.

Hiába tudják az emberek, hogy hazánk rabszolga ország, éhbérért dolgozunk, de azért kell az új okostelefon, újabb autó(k), élvezeti cikkek (sör, kávé, drog, alkohol, édességek garmadája..stb.).


A legtöbb ember is úgy van, hogy párkapcsolatban eltunyul, elhagyja magát, aztán meg csodálkozik, ha a párja elhagyja egy másik emberért. Nagyon sok nő egyszerűen nem fogy vissza szülés előtti alakjára (tudom, most fog jönni az ostorozás, hogy neked biztos még nincs gyereked..stb.)

A legtöbb nő szülés után már csak anya marad és elfelejt nagybetűs nő lenni, nemcsak külsőre, de belsőre is.


Az egészség a legdrágább kincs. Mozgásban az élet. Mindenkinek arra van ideje, amire szán. Nem kellenek a kifogások. Pl. gyerekkel nem lehet együtt sportolni? Vagy nem lehet több zöldséget odatenni az étkezőasztalra? Vagy a sok kóla és üdítőital helyett ásványvizet, vagy forrásvizet fogyasztani?


Igaz, mindenki úgy él, ahogy akar. De akkor ne sírjon, hogy a fizetése nem elég. Túl nagyok az igények. És az is igaz, hogy nem kell sokáig élni. A stressz pedig az egyik legnagyobb halálfaktor. Ha az ember nem tanulja meg helyén kezelni ezt, akkor nem számíthat hosszú életre.

2019. aug. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:
79%
Hát nem tudom, én inkább alszom reggel plusz 15 percet és utána sietek a vonathoz, mint hogy korábban keljek és lassan andalogjak...
2019. aug. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 anonim ***** válasza:
80%
Már megint csak a nők vannak ekézve, mikor a faszik alapból úgy néznek ki, mintha szülés után lennének.
2019. aug. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 anonim ***** válasza:
15%

Teljesen igazad van a többi csak kifogás mondom jobbat.

Èn két projektet viszek most mellette szakdoli,nèmet tanulàs,heti 5 kondi,meg önfejlsztès is.


Na ennyit arról,hogy 8,9 òra munka.

Nekem több is kijön,jah meg főzni is kell,a kaját tartani.


Sajnos ez a posztkommunista igènytelen ország,van cigi sör,kenyér,zsìr,nokedli.

Csupa gusztustalan moslèk amitől a valagad nő csak meg az inzulin szinted 1.000.000 fölé megy.


Egyszerűen ostobàk butàk az emberek,arra hallgatnak akire nem kellene akire kellene meg nem ès ezèrt ilyen az egèsz èletük.

2019. aug. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:
70%
Hogy néz ki a napi "önfejlesztés?
2019. aug. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 anonim ***** válasza:
86%
Kaját tartani? Fogod egész nap a banánt vagy mi?
2019. aug. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!