Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem figyelnek oda...

Miért nem figyelnek oda magukra az emberek jobban és miért kell magukat ennyire elhanyagolniuk?

Figyelt kérdés

Budapest:


1. Azt látom, hogy reggel-délután-este az emberek nagyrésze rohan, siet, holott a tömegközlekedési eszközök nagyrésze 3-5 percenként jár. Ha időben felkel, elkészül mindennel, akkor utána bőven elérné a korábbi járatokat is. Aztán izzadtan, loholva beesik a munkahelyére, garantálva a reggeli stresszt.


2. Rohanunk haza munka után. Én szép lassan elpakolok, kijelentkezek a gépből, még mosdó, arcmosás, dezodor-parfüm, szájspray, nem tart tovább 10 percnél. Sokan meg izzadtan, büdösen, visszataszítóan utaznak, pedig mindenkinek adnia kéne magára.


3. Olcsó kaják. Cigire, sörre, szemét kajára és pizzára nem sok költeni, de megvenni a néhányszáz forinttal drágább, jobb minőségű kenyeret, felvágottakat, húsokat, vagy venni zöldségeket és gyümölcsöket már túl sok.


4. Sport - Erre nincs mentség, miért nem járnak napi szinten sportolni az emberek? 8 óra munka után az irodából hazamenve mindenkinek kellene, hogy legyen erre energiája.


2019. aug. 27. 19:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 anonim ***** válasza:
12%

Hagyjuk már! :D

Muszáj ezeknek a “fizikai munkásoknak” minden kérdést széttrollkodni, és folyamatosan azzal próbálni menőzni, hogy “próbálj csak meg 12 órát ledolgozni!”!

2019. aug. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/79 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy nincs elképzelésem az életről, ehhez képest bőven igényesebb és kultúráltabb vagyok, mint a legtöbb itteni lakó. A külsőm is ápolt, a belsőmről nem is beszélve.


8 óra munka után érdemes felfrissítened magad, nyilván nem bűzlik egy normál ember ilyenkor. Viszont főleg nyáron nagyon szokta csípni a szemem az az izzadtságszag, ami 1-2 emberből jön.

2019. aug. 27. 19:37
 13/79 anonim ***** válasza:
90%
Éz ha magadat deozod be, a többiek nem lesznek büdösek... ?
2019. aug. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 anonim ***** válasza:
78%

"reggel-délután-este az emberek nagyrésze rohan"


Ez alapvetően semmit nem mond. Ha épp jön a busz, akkor alapból a többség igyekszik elérni, nem akar X percet a következőre várni. Másrészt mi számít időben felkelésnek? Nyilván nem az a 3-5 perc számít. Fordítva nézve meg minek keljen valaki hamarabb, ha maradhat ágyban még fél órát?


"Sokan meg izzadtan, büdösen, visszataszítóan utaznak"


30+ fok, tűzó nap és klíma nélküli járművek. Persze, hogy nem lesz mindenki rózsa illatú. Na meg tegyük hozzá, nem tudjuk a másik mit csinál, mitől "büdös".


"megvenni a néhányszáz forinttal drágább, jobb minőségű kenyeret"


Mondjuk a néhány száz forinttal drágább kaja sem lesz sokkal minőségibb.


"az irodából hazamenve mindenkinek kellene, hogy legyen erre energiája"


Tudtommal nem csak irodisták léteznek. Másrészt egy komolyabb irodai munka is kimeríti a szervezetet, agyilag, testileg az embert ami után nem feltétlen van kedve, ereje még bárhova is menni.

2019. aug. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy nyilván istencsászár lehetsz, ha itt írod a kérdéseidet, ahelyett, hogy a barátaiddal lennél vagy éppen kimozdulnál valamerre... :D
2019. aug. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/79 anonim ***** válasza:
88%
#15 jóo mondja. Lehet, hogy mi lúzerek vagyunk, de TE is! :"DD
2019. aug. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 anonim ***** válasza:
90%

Aki izzadt, az igénytelen? :D

Foglalkozz magaddal, jobb lesz ez mindenkinek. Gondolom te tökéletes vagy! 😁

2019. aug. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 anonim ***** válasza:
38%
Mert mindig minden fontos Mo.-n csak pont ezek nem.
2019. aug. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 anonim ***** válasza:
32%

1.

Rohanni én is utálok. Sajnos muszáj, de utálok.

Mindenki időhiányos. Egész egyszerűen azt látom, hogy mindenkinek van valami az életében, ami miatt percre pontosan beosztott nap kell, amit végig kell rohannia. Most méregethetjük, kinek nagyobb, versenghetünk, hogy á, te nem is vagy elfoglalt, bezzeg én... Mindenki az sajnos.


Tegnap munka után bevásároltam, hazaestem, bedobtam a tepsist a sütőbe, mialatt sült, ügyet intéztem. Aztán el kellett rohannom 1.5 órára, amikor visszaértem, még volt dolgom.

Ma 6:50-kor indultam, dolgom is volt, így 18:30-ra értem haza. Két dolgot már elintéztem, még 2 lenne, de alig bírok ébren maradni - azért is lógok itt. Mindjárt folytatom őket.


Most ezt így leírtam, de a legtöbb ismerősöm sorsa hasonló.



2.

A sport tényleg fontos. Létszükséglet, mint a kaja.

Jobban érezzük tőle magunkat, nyugtat, jobban alszunk stb.

Nyilván a fizikai munka maga a sport.


Amúgy én kompromisszumokat keresek.

Nincs időm, így ma 20 percet tornázok majd, labda, súlyzók. Nem profi meg rövid, de több a semminél.

Holnap 20 percet fogok futni, nálunk. Nem elég, kemény talaj, nem park. De ez van. Ugyanis holnap is annyi dolgom lesz, mint ma és holnap, kell a kompromisszum.

2019. aug. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 A kérdező kommentje:

"Amúgy nyilván istencsászár lehetsz, ha itt írod a kérdéseidet, ahelyett, hogy a barátaiddal lennél vagy éppen kimozdulnál valamerre... :D"


Előbb főztem magamnak 2 napra, meg leültem kicsit sorozatozni, most megyek majd futni. :)

Munka, produktivitás, kikapcsolódás és sport. Mindenre van idő 1 napon, akinek nincs, az csak kifogásokat keres. Nekem is 24 órából áll a napom, mint mindenkinek. :)

2019. aug. 27. 20:23
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!