Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem lehet elérhetővé...

Miért nem lehet elérhetővé tenni az eutanáziát fizikailag egészséges emberek számára is?

Figyelt kérdés

Miért nem lehet elfogadni, hogy vannak egyébként egészséges emberek annyira előnytelen genetikai tulajdonságokkal és életúttal a hátuk mögött, akiknek a halál megváltás lehet, de félnek az öngyilkossággal járó esetleges fájdalomtól?

Nem akarom magam megölni, és alávalónak tartom amikor valaki érzelmileg zsarolja a környezetét, még mielőtt valaki ezzel jönne. Csak a kérdés foglalkoztat, hogy az emberek miért képzelik magukról, hogy jobban ismerik egy másik ember élettapasztalataiból adódó személyiségét és motivációit, illetve további lehetőségeit...

Elképesztően önzőnek és képmutatónak tartom az elképzelést. A saját kényelmük érdekében ítélik el a dolgot, miközben lenézik a magányos 4 fal közé szoruló szerencsétlenebb embertársaikat. Mert nyilván az ő hibájuk, hogy az ellenkező nem le se köpte őket középsuliban, vagy az egyetemi bulikon... Nyilván az előnytelen külső és a legfeljebb átlagos intelligencia mindenkinek a saját felelősége. Szerintem egyik ember se kérte az életét, pláne aki nyomorultul érzi magát, mégis egyfajta kötelezettség a társadalom szerint. Kötelező értelmetlen, az egészségre ártalmas munkafolyamatokat végezni - kötelező hasznosnak lenni azok számára, akik különben is elítélik vagy lenézik a társadalomban betöltött pozíciója miatt - ha nem akar további megaláztatások részese lenni az egyén.

Szakemberektől se kaptam jobb tanácsot, minthogy törődjek bele az életembe... Mintha ez annyira egyszerű lenne. Tényleg csak azért szedjek gyógyszert, hogy belevigyorogjak a sok képmutató f***z képébe nap mint nap, és betagolódjak közéjük, hogy nekik kényelmesebb legyen? Nyilván ez a többség elképzelése, hogy ez lenne a helyes. Nekem viszont nem megy. Akinek meg annyira egyszerű változtatni az elvein és a gondolkodásmódján, hogy egy "törődj bele" is elég neki, az minden bizonnyal egy jellemtelen folyékony gerincű hisztis p... . Akiket pedig a gyógyszerek változtatnak meg... őket is megfosztják a szabad akaratuk gyakorlásától... de nyilván tévedek abban, hogy ez nem helyes.

Nyilván a munkától megcsömörlött milliárdok, akik esténként benyitják valamelyik szociális médiumot, és fogyasztják a trágyát, hogy elfelejtsék az álszentmódon boldognak tettett hétköznapjaikat, az a helyes. Személyszerint egyre kevésbé érzem motiváltnak magam az életben, nekem nem elég csak azért fenntartani magam, hogy holnap ne haljak éhen. Más meg nem igazán maradt, ha az embernek nem alakultak ki szociális kapcsolatai, így a 30-as éveinek elején. Nem tartom magam önzőbb embernek azoknál, akik elvárják, hogy éljek... Azoknál pedig, akik elvárják, hogy boldog legyek vagy annak tettessem magam a saját kényelmük érdekében, végképp nem.



2020. febr. 6. 11:52
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

18.

Talán már olvastam róla. Viszont árnyalja a képet, hogy pszichiátrián kezelték.

2020. febr. 6. 14:57
 22/45 Metionin ***** válasza:
31%
Mert a fizikailag egészséges ember a munkaerő, a társadalom számára értékes.
2020. febr. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:

"Mert a fizikailag egészséges ember a munkaerő, a társadalom számára értékes."


Viszont a robotizációnak 'hála' hamarosan ez is változni fog.

2020. febr. 6. 15:07
 24/45 anonim ***** válasza:
0%
De akkor áruld már el, hogy pontosan mit vársz! Mit szeretnél, mi történjen? Kinek és hogyan kellene téged megölni? Miért nem tudod te magad? Még EZ SEM megy?
2020. febr. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:
Nem beleavatkozni mások életébe, élni akarásába vagy annak ellenkezőjébe sokkal egyszerűbb lenne, sokaknak mégsem megy.
2020. febr. 6. 16:39
 26/45 anonim ***** válasza:
44%
Senki sem avatkozik bele az életedbe. Ha meg akarsz halni, akkor hajrá, rengeteg lehetőséged lenne rá. Ha bevezetnék az eutanáziát, te akkoris találnál valami kifogást (pszichológusi vizsgálat kell előtte, fáj a tűszúrás, be kéne menned miatta a kórházba, csak akkorra adnak időpontot, amikor épp a kedvenc sorozatod megy...stb), mert te nem meghalni akarsz, csak itt hisztizni, meg sajnáltatni magad.
2020. febr. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:
Leírtam, hogy nem akarom magam megölni, de hogy világos legyen, jelenleg nem is akarok meghalni. Viszont, ha nem változik semmi, csak az elitista lekezelő "értelmiség" egójának cipőtörlője leszek továbbra is, akkor könnyen megeshet, hogy baszok az egészre, mert nem éri meg tovább fenntartani az élet látszatát... Mégcsak ezen kérdés keretein belül se kértem senkit, hogy sajnáljon vagy szánjon. Csupán elméletileg érdekel, hogy kit mi motivál abban, hogy elítéli.
2020. febr. 6. 18:26
 28/45 anonim ***** válasza:
6%
Pedig nem fog változni. Te nem fogsz. A nyomorod sem fog senkit sem érdekelni. Sajnálom.
2020. febr. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:
Ebben magam is eléggé bizonyos vagyok, viszont a kérdés nem a nyomoromról szól, csak abba a legegyszerűbb beleállni. Egyébként meg nem sajnálod, és nem is kell.
2020. febr. 6. 20:27
 30/45 anonim ***** válasza:
0%
Na, ha nem kell, akkor megjegyzést se fűzzél már hozzá, mert nyilvánvaló, hogy így provokálod a további figyelmet!
2020. febr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!