Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem lehet elérhetővé...

Miért nem lehet elérhetővé tenni az eutanáziát fizikailag egészséges emberek számára is?

Figyelt kérdés

Miért nem lehet elfogadni, hogy vannak egyébként egészséges emberek annyira előnytelen genetikai tulajdonságokkal és életúttal a hátuk mögött, akiknek a halál megváltás lehet, de félnek az öngyilkossággal járó esetleges fájdalomtól?

Nem akarom magam megölni, és alávalónak tartom amikor valaki érzelmileg zsarolja a környezetét, még mielőtt valaki ezzel jönne. Csak a kérdés foglalkoztat, hogy az emberek miért képzelik magukról, hogy jobban ismerik egy másik ember élettapasztalataiból adódó személyiségét és motivációit, illetve további lehetőségeit...

Elképesztően önzőnek és képmutatónak tartom az elképzelést. A saját kényelmük érdekében ítélik el a dolgot, miközben lenézik a magányos 4 fal közé szoruló szerencsétlenebb embertársaikat. Mert nyilván az ő hibájuk, hogy az ellenkező nem le se köpte őket középsuliban, vagy az egyetemi bulikon... Nyilván az előnytelen külső és a legfeljebb átlagos intelligencia mindenkinek a saját felelősége. Szerintem egyik ember se kérte az életét, pláne aki nyomorultul érzi magát, mégis egyfajta kötelezettség a társadalom szerint. Kötelező értelmetlen, az egészségre ártalmas munkafolyamatokat végezni - kötelező hasznosnak lenni azok számára, akik különben is elítélik vagy lenézik a társadalomban betöltött pozíciója miatt - ha nem akar további megaláztatások részese lenni az egyén.

Szakemberektől se kaptam jobb tanácsot, minthogy törődjek bele az életembe... Mintha ez annyira egyszerű lenne. Tényleg csak azért szedjek gyógyszert, hogy belevigyorogjak a sok képmutató f***z képébe nap mint nap, és betagolódjak közéjük, hogy nekik kényelmesebb legyen? Nyilván ez a többség elképzelése, hogy ez lenne a helyes. Nekem viszont nem megy. Akinek meg annyira egyszerű változtatni az elvein és a gondolkodásmódján, hogy egy "törődj bele" is elég neki, az minden bizonnyal egy jellemtelen folyékony gerincű hisztis p... . Akiket pedig a gyógyszerek változtatnak meg... őket is megfosztják a szabad akaratuk gyakorlásától... de nyilván tévedek abban, hogy ez nem helyes.

Nyilván a munkától megcsömörlött milliárdok, akik esténként benyitják valamelyik szociális médiumot, és fogyasztják a trágyát, hogy elfelejtsék az álszentmódon boldognak tettett hétköznapjaikat, az a helyes. Személyszerint egyre kevésbé érzem motiváltnak magam az életben, nekem nem elég csak azért fenntartani magam, hogy holnap ne haljak éhen. Más meg nem igazán maradt, ha az embernek nem alakultak ki szociális kapcsolatai, így a 30-as éveinek elején. Nem tartom magam önzőbb embernek azoknál, akik elvárják, hogy éljek... Azoknál pedig, akik elvárják, hogy boldog legyek vagy annak tettessem magam a saját kényelmük érdekében, végképp nem.



2020. febr. 6. 11:52
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
69%

Még azoknak sincs erre lehetőségük, akik fizikailag szenvednek. Pedig nem volna hátrány, mivel sokkal humánusabb megoldás mint az öngyilkosság. Még nekem sem könnyű ha ilyet látok, pedig képezve vagyok rá. Szó se róla, törvényileg nagyon komolyan kéne szabályozni, és felmerülnének gondok is, de még mindig ez lenne a kevésbé rossz.


Egyébként hogy miért nincs ilyen? Sajnálatos módon egy ideje divat azt képzelni, hogy mindenki élni akar, mindenkin lehet segíteni, akár még elég komoly gyógyszerezéssel is. Ez mára odáig fajult, hogy nem dönthetsz a saját életedről, de néha még a saját testedről sem.

2020. febr. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:
Szívesen figyelmen kívül hagynám a frusztrált embereket, de amikor a melóhelyen a felettesek cseszegetnek, akkor elég nehéz.. még nehezebb a valagukat nyalni, amit el is várnak, mert ők is frusztrált nyomorékok, és a pitiáner hatalmuk gyakorlásával kompenzálják.
2020. febr. 6. 12:50
 13/45 A kérdező kommentje:
10. ha nagyon le akarod egyszerűsíteni, akkor ez is egy ok a sok közül.
2020. febr. 6. 12:53
 14/45 anonim ***** válasza:
17%

Ez csak hiszti.

Az életed car, carul nézel ki, utálod a munkád, mindenki idióta, csak te vagy normális, mert nyakig ülsz a carban, és gyenge vagy változtatni.

Erre szerinted az a megoldás, ha sikerül meggyőznöd mindenkit, hogy egy életképtelen talicska car vagy, aki nélkül jobb lesz a világ. És valaki más oldja meg helyetted az öngyilkosságodat is.

Kérdés: ki mondta neked, hogy az eutanázia nem fáj? Senki se jött vissza elmesélni, hogy milyen volt. Viszont vannak beszámolók arról, hogy a műtéti altatás során valami félrement. Az illető fekszik, nem mozog, nem szól, nem pislog, teljesen képtelen bármilyen módon jelezni, hogy végig ébren van, és érzi az egész műtétet.

Lehet, hogy az eutanázia ilyen? Senki se fogja tudni.


Azon gondolkodj el, hogy miért mondja azt neked valaki, hogy változtass, és javíts magadon! Pont azért, mert hisz abban, hogy képes vagy rá!

Viszont te ismered magad jobban. Ha te azt mondod, hogy semmire se vagy képes, akkor igazad van. De ne várd, hogy a halálod is más oldja meg!


Még egy kérdés! Szerinted ingyenes lenne? Ha azt mondják, hogy oké, kapsz egy szurit, aztán ennyi, egyébként 7,5 millióba kerül, akkor mi a pàlya? Kifizeted zsebből?

2020. febr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
48%
Aha, aha. Ezt azért te sem gondolod komolyan. Pár szem nyugtató után felvágni az erecskéid nem jár olyan hű, de nagy fájdalommal. Hidd el, hogy sokan megtalálják a módot. És meg is teszik. Aki meg még csak picsogni bír ezen is, az nem érdemel segítséget. Milyen undorító viselkedés ez már! Te is, miért mindenki más hibája, hogy a te életed szar? Mindig volt selejt. De ez, hogy képes lennél csak azért rátenni valakire a gyilkosság terhét, mert még erre az egy, utolsó dologra sem meltóztatsz abbahagyni a rinyálást és a kezedbe venni a sorsod, hát... Meg is érdemled az elhúzott szenvedést! Még elveid, haha! Ha téged ennyire más határoz meg, akkor neked nincsenek olyanok, hogy elveid. Hiszti van, elkényeztetett segget földhöz verés, mert nem úgy alakult az életed, ahogy te azt akartad, de esküdni mernék, hogy semmi érdemlegeset nem tettél soha. Nem vár tőled, önálló felnőtt embertől senki sem mást, csak, hogy viselkedj. Arra sem vagy képes, hogy ezt megtedd, megint csak másra mutogatsz.
2020. febr. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
26%

Tegyük fel, hogy hatalmamban áll ezt engedélyezni.

Tudod, hogy miért nem engedélyezném? Mert nem érdekelsz. A te nyomorod, a te bajod. A lehetőséged adott, hogy javíts a helyzeteden. Arra is, hogy öngyi legyél. Egyik se tilos.

Azt meg pont telibe les2arja mindenki, hogy neked egyik se megy.

Kellene hozzá orvos, gyógyszer, megfelelő engedélyhez jogász, pszichológus, stb. Plusz a boncolás, temetés, és egyéb költségek. Mindezt úgy, hogy lassan háziorvos sincs, és a beteg gyerekeknek úgy koldulják össze neten a pénzt a kezelésekre. (A stadionokat most ugorjuk...) Pár életképtelen miatt felesleges ebbe az egészbe pénzt belefektetni.

2020. febr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
18%

Felesleges engedélyezni fizikailag egészséges embereknek. Csak a huzavona lenne belőle, meg ellenkezés.

Ha nem akarsz élni, bármikor le lehet ugrani a hídról és kész.

2020. febr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
56%
Akkor ezt olvasd el: [link]
2020. febr. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:

„Ez csak hiszti”

Ok.


"Az életed car, carul nézel ki, utálod a munkád..."

Igen.


"...mindenki idióta, csak te vagy normális, mert nyakig ülsz a carban"

Ezt nem írtam. Az emberek képmutatásáról tettem megjegyzéseket. Igazából minél intelligensebbek, annál jobban tudják manipulálni az erről való párbeszédet is, miközben leplezetten csak a saját érdekeiket tartják szem előtt, és nem érdekli őket a másik fél. Én miért ne tarthatnám a saját érdekeimet szem előtt?


„és gyenge vagy változtatni.”

Folyamatosan próbálok változtatni, mint írtam szakembereknél is voltam, de egyre fárasztóbb, csak ugyanazokat a köröket futja le velem mind, amik nyilván a hisztis, elvek nélküli embereknél bejönnek.


"Erre szerinted az a megoldás, ha sikerül meggyőznöd mindenkit, hogy egy életképtelen talicska car vagy, aki nélkül jobb lesz a világ"

Nem tudom mi lenne a megoldás, és nem akarok meggyőzni mindenkit, de ha még a saját ítélőképességemben se bízhatok, akkor kevés hasznomat veszik mások. Ja, persze szalagmunka, és ne gondolkozzak. Legyek talpnyaló, és szavazzak a fid... Bocs, túltoltam.


"És valaki más oldja meg helyetted az öngyilkosságodat is.

Kérdés: ki mondta neked, hogy az eutanázia nem fáj? Senki se jött vissza elmesélni, hogy milyen volt. Viszont vannak beszámolók arról, hogy a műtéti altatás során valami félrement. Az illető fekszik, nem mozog, nem szól, nem pislog, teljesen képtelen bármilyen módon jelezni, hogy végig ébren van, és érzi az egész műtétet.

Lehet, hogy az eutanázia ilyen? Senki se fogja tudni."

Nem kell megoldania, csupán meghagyni a lehetőségét, hogy minimalizálja az ember az esetleges fájdalmat. A közreműködés mértékét nem firtattam.


„Azon gondolkodj el, hogy miért mondja azt neked valaki, hogy változtass, és javíts magadon! Pont azért, mert hisz abban, hogy képes vagy rá!"

Elgondolkoztam, és nem kell megvalaszolnod helyettem. Nem hisz benne, hogy képes vagyok rá, hanem abban hisz, hogy egy hisztis p... vagyok, aki a terhére van :)


„Viszont te ismered magad jobban. Ha te azt mondod, hogy semmire se vagy képes, akkor igazad van. De ne várd, hogy a halálod is más oldja meg!"

Nem az első szembejövő eszetlen szélsőséges megvalósítására kellene gondolni. A közreműködőknek ugyanógy jogukban állna eldönteni, hogy résztvesznek-e, pl. egy gyógyszergyártó cég előállít-e olyan anyagot, amivel ez lehetséges, stb...


"Még egy kérdés! Szerinted ingyenes lenne? Ha azt mondják, hogy oké, kapsz egy szurit, aztán ennyi, egyébként 7,5 millióba kerül, akkor mi a pàlya? Kifizeted zsebből?"

Aki komolyan elhatározná magát, az biztos megpróbálná kifizetni.

2020. febr. 6. 14:56
 20/45 A kérdező kommentje:

„Aha, aha. Ezt azért te sem gondolod komolyan. Pár szem nyugtató után felvágni az erecskéid nem jár olyan hű, de nagy fájdalommal. Hidd el, hogy sokan megtalálják a módot. És meg is teszik. Aki meg még csak picsogni bír ezen is, az nem érdemel segítséget. Milyen undorító viselkedés ez már! Te is, miért mindenki más hibája, hogy a te életed szar? Mindig volt selejt. De ez, hogy képes lennél csak azért rátenni valakire a gyilkosság terhét, mert még erre az egy, utolsó dologra sem meltóztatsz abbahagyni a rinyálást és a kezedbe venni a sorsod, hát... Meg is érdemled az elhúzott szenvedést!”


Nos, nem tudom mennyire egyszerű és fájdalommentes. Eddig csupán annyit hallottam, hogy az érfelvágás lassú, és csak a végefelé euforikus az oxigénhiány miatt. Komolyabb nyugtatót vagy altatót pedig legfeljebb receptre kapni, és egy adag talán nem is lenne elég. Ráadásul nem is a hatása, hanem a túladagolás mellékhatásai miatt halnak bele az emberek, pl. belefulladnak a saját hányásukba. Ezeknél a módszereknél nagyon alacsony a halálozási arány. Szóval, ha a segélykiáltásra gondolsz, az csak arra jó, hogy rettegésben tartsd a környezetedet, ami szerintem is undorító, nem is arról bezéltem, és szerintem ezt te is tudod, csak a legegyszerűbb sarkításokba kapaszkodni és mások szemére hányni, majd hátradőlni, és élvezni a felsőbbrendűségedet. Jó neked, hogy már ilyen apróságnak is örülni tudsz az életben, nekem sajnos nem megy, csak egy picsogós s***r vagyok, igen. Viszont nem írtam, és nem is céloztam rá, hogy mindenki más hibája lenne. Azt sem írtam, hogy másnak kötelessége lenne közreműködnie benne, ezt megint csak te beszélted bele.


„Még elveid, haha! Ha téged ennyire más határoz meg, akkor neked nincsenek olyanok, hogy elveid. Hiszti van, elkényeztetett segget földhöz verés, mert nem úgy alakult az életed, ahogy te azt akartad, de esküdni mernék, hogy semmi érdemlegeset nem tettél soha. Nem vár tőled, önálló felnőtt embertől senki sem mást, csak, hogy viselkedj. Arra sem vagy képes, hogy ezt megtedd, megint csak másra mutogatsz..”

A hisztizést itt mindenesetre remekül szemlélteted :)

2020. febr. 6. 14:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!