Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem lehet elérhetővé...

Miért nem lehet elérhetővé tenni az eutanáziát fizikailag egészséges emberek számára is?

Figyelt kérdés

Miért nem lehet elfogadni, hogy vannak egyébként egészséges emberek annyira előnytelen genetikai tulajdonságokkal és életúttal a hátuk mögött, akiknek a halál megváltás lehet, de félnek az öngyilkossággal járó esetleges fájdalomtól?

Nem akarom magam megölni, és alávalónak tartom amikor valaki érzelmileg zsarolja a környezetét, még mielőtt valaki ezzel jönne. Csak a kérdés foglalkoztat, hogy az emberek miért képzelik magukról, hogy jobban ismerik egy másik ember élettapasztalataiból adódó személyiségét és motivációit, illetve további lehetőségeit...

Elképesztően önzőnek és képmutatónak tartom az elképzelést. A saját kényelmük érdekében ítélik el a dolgot, miközben lenézik a magányos 4 fal közé szoruló szerencsétlenebb embertársaikat. Mert nyilván az ő hibájuk, hogy az ellenkező nem le se köpte őket középsuliban, vagy az egyetemi bulikon... Nyilván az előnytelen külső és a legfeljebb átlagos intelligencia mindenkinek a saját felelősége. Szerintem egyik ember se kérte az életét, pláne aki nyomorultul érzi magát, mégis egyfajta kötelezettség a társadalom szerint. Kötelező értelmetlen, az egészségre ártalmas munkafolyamatokat végezni - kötelező hasznosnak lenni azok számára, akik különben is elítélik vagy lenézik a társadalomban betöltött pozíciója miatt - ha nem akar további megaláztatások részese lenni az egyén.

Szakemberektől se kaptam jobb tanácsot, minthogy törődjek bele az életembe... Mintha ez annyira egyszerű lenne. Tényleg csak azért szedjek gyógyszert, hogy belevigyorogjak a sok képmutató f***z képébe nap mint nap, és betagolódjak közéjük, hogy nekik kényelmesebb legyen? Nyilván ez a többség elképzelése, hogy ez lenne a helyes. Nekem viszont nem megy. Akinek meg annyira egyszerű változtatni az elvein és a gondolkodásmódján, hogy egy "törődj bele" is elég neki, az minden bizonnyal egy jellemtelen folyékony gerincű hisztis p... . Akiket pedig a gyógyszerek változtatnak meg... őket is megfosztják a szabad akaratuk gyakorlásától... de nyilván tévedek abban, hogy ez nem helyes.

Nyilván a munkától megcsömörlött milliárdok, akik esténként benyitják valamelyik szociális médiumot, és fogyasztják a trágyát, hogy elfelejtsék az álszentmódon boldognak tettett hétköznapjaikat, az a helyes. Személyszerint egyre kevésbé érzem motiváltnak magam az életben, nekem nem elég csak azért fenntartani magam, hogy holnap ne haljak éhen. Más meg nem igazán maradt, ha az embernek nem alakultak ki szociális kapcsolatai, így a 30-as éveinek elején. Nem tartom magam önzőbb embernek azoknál, akik elvárják, hogy éljek... Azoknál pedig, akik elvárják, hogy boldog legyek vagy annak tettessem magam a saját kényelmük érdekében, végképp nem.



2020. febr. 6. 11:52
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:
Kénytelen vagyok, ha szándékosan megpróbálod félremagyarázni. Örültem volna, ha nem megy el kifejezetten rám vonatkozó irányba.
2020. febr. 6. 21:16
 32/45 anonim ***** válasza:
25%
Te pont annak örülsz, ha ilyen irányba megy el a kérdés. Csak azért írtad ki a kérdést, hogy legalább itt figyeljen rád valaki, ha már az életben még le se sz_r téged senki sem
2020. febr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
27%
Te írtad a kérdésedet magadról, panaszkodva az életedre. Ha a válaszra lennél kíváncsi, és nem a figyelmet keresnéd, akkor általánosan fogalmaztad volna meg.
2020. febr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:
Leírtam a tapasztalataimet, hogy én miért tudok empatizálni a gondolattal, és ha megnézed a jelentős részét általánosan fogalmaztammeg.
2020. febr. 6. 22:25
 35/45 anonim ***** válasza:
7%
Jaj, úgy tényleg nehéz nem hülyének lenni, ha észre sem veszed, hogy az vagy.
2020. febr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:
Nem értem miért nem tudjátok elengedni, és gondoljátok hogy bármi féle autoritásotok lenne a véleményeteket tényként tálalni.. de oké, szerintetek rinyálok, ezt már több hozászólással ezelőtt is megértettem :)
2020. febr. 7. 15:17
 37/45 anonim ***** válasza:
28%

Én maximálisan támogatom az ötletedet. Mindezt úgy, hogy személy szerint nekem is hisztinek tűnik amit leírtál, de senki nem lát bele más fejébe, tartom magam annyira liberálisnak, hogy ha valaki amiatt akarja megölni magát, mert nem született kopoltyúval és nem párosodhat ámbrás cetekkel, akkor JOGA VAN HOZZÁ! Hiszen nem árt vele senkinek.


Viccet félretéve, gazdaságilag éppen előnyös lenne, hiszen aki már idáig eljut, hogy ki akarja nyírni magát, ott az állam hiába fektetett bele (családtámogatás, oltások, EÜ, oktatás), nem fog megtérülni. Rosszabb esetben viszont kapunk egy sorozatgyilkost vagy ámokfutót vagy csak több száz embernek okozunk kellemetlen perceket és a sofőrnek lelki traumákat, ha emberünk kiugrik a metró elé vagy leszaltózik rá az autópályára és másokat is életveszélybe sodor. Esetleg pont egy játszótér melletti lakótelepen ugrik fejest a betonba.


Ráadásul a pszichiátriai betegségek is kevésbé lennének lenézettek, mert csak azok maradnának életben, akik élni akarnak, küszködnek minden nap akár pánikbetegséggel, akár hanghallással vagy bármi mással, viszont amúgy teljesértékű emberek, karrierrel, családdal, álmokkal, tervekkel...


És nem menne feleslegesen egészségügyi forrás olyan emberekre, akik nem akarnak élni és nem csak most, mert összejöttek a dolgok, hanem évek óta ez a döntésük.


Ezt csak olyanok érthetik meg, akik ugyanígy éreznek. Átlag Józsi csak azt látja, hogy rinyálunk, pedig ő is volt már mélyponton mikor elhagyta az asszony a 2 gyerekkel meg a devizahitel, de ő bizony felállt Rocky motivációs videójától (nem úgy, hiszen nem homár, képletesen értendő). Ezek a kis mai fiatalság... cöh... csak hisztiznek de még egy működő vulkánba se képesek beleugrani.

2020. febr. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
Felőlem oszt az öli meg magát, aki akarja. A bajom mindössze annyi, hogy még erre sem képes egyedül, inkább gyilkossá tenne mást. Baromi önző.
2020. márc. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
40%
#38 Te se tudod hogy mit jelent a gyilkosság. Az a gyilkosság akinek akarata ellenére kioltjuk az életét. Az eutanáziába bele egyezik. Tehát ő is akarja. Hülye.
2020. ápr. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
Tehát akkor már nem is gyilkos, aki megöli, értem. Hülye.
2020. ápr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!