Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az abortusz gyilkosság?

Az abortusz gyilkosság?

Figyelt kérdés

nem nem bűn... miért is lenne az? senki nem gondol bele hogy mi is az az ok okozat elhisszük hogy az gyilkos aki abortusz melett dönt de miért is lenne az? elsőnek jöhetne a maszturbálás az is gyilkosság lehet aszt mondani hogy de azok nem születnének meg embernek lehet de ha valaki kicsit szórakozik magával a párja elött már teljesen más gyereke fog születni akár még más nemü is ha az abortusz gyilkosság akkor a maszturbálás is gyilkosság na de itt nincs vége! valakivel nem lefeküdni is gyilkosság akitől gyereked lehetne például valaki megállítana az utcán és nem fekszel le vele az is gyilkosság mert lenne egy gyereketek na de akkor nézzünk egy másik végletet nem veteted el és a gyereked idővel egy sorozat gyilkos lessz és megöl 100 embert akkor azokért az életeket is te vetted el tényleg ne tegye meg valaki mivel nem uraljuk az ok okozatot csak elszenvedjük/megtörténik velünk ez a törvény ezért felelősek se vagyunk érte a gyilkosság meg nem alternatív magyarázat mert minket se szeretnénk ha megölnének de mi panaszod lenne ha abortusz áldozata lettél volna? semmi.. mert meg se történtél volna és lehet ennek olyan ok okozati történése lessz hogy 10 másik gyerek születik a helyedre szóval minden lélegzetünkel életeket veszünk és adunk csak a létezéssel na most onnantól számít embernek hogy megtermékenyült? ki mondja? miért lenne így? mert van agytevékenysége? ez sem igaz. talán érez? ez sem igaz. és az sem magyarázat ha nem tenné gyereke születne azért életet vesz el -.-' nem... ha megteszi senki nem tudja hogy annak milyen kihatása van a jövőre is ne is tegyünk így. gyilkosság ne nevettess annyira felb... osszant hogy valaki okoskodva megmondja a tutit nem pedig a meglásátait osztja meg semmire nem lehet alapozni ezeket az állításokat gyilkosság vagy nem? senki nem fogja tudni mert maga a létezés is folyamatosan halál és élet osztás ha a káoszban van rendszer értelemszerű hogy a lélek nem tőkön ülve vár a pillanatra hogy na termékenyedj meg és hupp bele ugrik a sejtekbe a lélek -.-' ugyamár... ez esetben a lélek ottermésével már eldőlt hogy megfog e születni vagy sem de ezt senki nem tudja ezért kéne alázat a tudatlanságunk felé de úgy tényleg. fogalmamsincs hogy az van e amit állítok de folyamatosan gondolkodom rajta és sose mondom hogy ez így van és kész hanem hogy ilyen logikus meglátásom van erről nem az én reszortom dönteni arról hogy ez épp a tény vagy illúzió ezért is felbasz mikor másokat akarok elítélni gyilkos? karma és vissza kapod? akkor már hogy fér össze a szándékkal a keresztények is jószándékból mészároltak mi is így mondjuk rá erre hogy gyilkosság közbe érvényét veszti a szándék így ha egy gyilkost mentesz meg akkor majd a te gyilkosodat is megmenti valaki! így igazságos ha tudtad ha nem... ebben semmi reláció az abortusz nem gyilkosság és még csak a legcsekélyebb bűn sem hanem egy döntés ami elindít egy ok okozatot ami magát a karmát is jelenti mondhatjuk azt hogy a magzat miért nem dönthet értem de a nő meg dönthet arról hogy nem táplálja támogatja tovább ezt az életet nem kötelességünk semmi. és nem mellesleg sokan elhiszik hogy nincsenek véletlenek így honnan tudjuk hogy az abortált sejtek... ember nem döntött? hogy mivel a jövőben nem volt előre látható itt születés miért került volna oda lélek. valóban ne tudhatja mi lessz de ha nem tudja mi lessz miért akkor lenne ott lélek mikor megtermékenyül a sejt ennyi erővel már akkor ott terem a lélek mikor elösszőr gondol arra hogy gyereke legyen. senki nem tudja mi hogy van. úgyhogy talán vissza vehetnénk és befejezhetnénk az ítélkezést mert abban nincs igazság tétel csak megtorlás már abban is ha ezt gyilkosságnak ítéljük arrol nem is beszélve hogy ki mondta hogy a halál rossz dolog? xd de ez már egy másik kifejthető téma a másik a gyilkosok felett is megtorlást hajtunk végre amihez nemlenne jogunk. nincs szó igazság tételről az nem lehetséges max megtörténik. de nem mi osztjuk a gyilkos max elkülöníteni van jogunk hogy magunka döntő képes lényeket megóvjunk mind addig míg veszélyes ránk nézve mint a vegyszert megfelelő üvegben tartani. és mindent megtenni hogy kiderűljön a gyilkos továbbra is veszélyt jelent e vagy sem



gondoltam leírom a gondolataimat a témában szívesen várok bármilyen cáfolatot a helyesírásom meg rossz mert diszes vagyok de ha valaki ezzel azonosítja az érvelésemnek az érvényességét akkor az már az érvelődöl is mindent elmond



2020. márc. 31. 01:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:
50%

Jah, milyen rosdz hogy a probléma dorrását akarják kezelni a pszichiáterek, és nem az öngyilkosságra bíztatnak.

Mindenki saját döntése hogy meg akar e halni, de a töbjek szabad döntése ennek megakadályozása, vagy a lebeszélése erről a felelőtlen gondolatról.

2020. ápr. 2. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 A kérdező kommentje:
a legnagyobb problémám az ilyen vitákban hogy nem történik valólyában semmi hiába cáfolod meg a másikat ahogy egy kommentelő jól megmondta mintha egy téglának beszélne tökéletes példa és cáfolat volt hogy a kómában lévő emberért feláldozni magad vagy egy részed már gyilkosság ennyi erőből. tökéletes ellen érv és erre már nem tudott mit válaszolni. nem ismerte fel hogy megkora logikai hurokba került az érvelő ellen és FOLYTATTA ELMENVE A FÖLÖTT HOGY TÖKÉLETESEN MEG LETT CÁFOLVA ez bosszant fel nagyon több olyan válasz is jött ami konkréta nyilvánvalóvá tette hogy vagy nem fogták fel a felsorakosztatott dolgokat logikus követkesztetéseket vagy direkt elmennek melette. egyik roszabb mint a másik. jó példa de naggyából majdnem mind ilyen volt a deák nevű emberé ha jól emlékszem. azt mondta hogy ez nem jogi hanem erkölcsi kérdés. nos én direkt hogy teljes legyen a kép kitértem a jogtól egészen a lélek filozofiájáig pontosan ez miatt más szóval igen a leirtakban az erkölcs is szerepet játszik. pontosan abba hogy az hogy mi jó és mi rossz azt mi szabjuk meg direkt példával is ilettem hogy miért lehet ez erkölcsiled helytelen akár. az erkölcs nem egy sziklába vésett dolog mi szabjuk és formáljuk egy törékeny dolog és a mai erkölcseink így is bot lábon állnak rengeteg olyan dolgot kategorizáltunk jónak vagy rossznak hogy annak a megitélése is egy logikai hurkot szűl más szóval paradoxon és egy nézőpont ami paradoxonhoz vezet nem vezet megértéshez sem értelemhez pont az értelmetlenségbe visz bele ez erkölcsi kérdés. értem PONT EZÉRT KÖZELÍTETTEM MEG ERKÖLCSI SZENPONTBÓL IS A KÉPET és hozzám hasonlóan nagyon szépen remek érvekkel de a vége mindig ugyan az. gőgös emberek akik csak annyit tudnak reagálni hogy de akkor is gyilkosság és azt is lemerem fogadni hogy sokan végig se olvasták a leírást a legjobb hozzá állás az lenne hogy semlegesen állunk a témához és senkit nem próbálnánk kategorizálni az önkényes erkölcseink miatt ha nem tetszik cáfolj meg. oké ez megtörtént de ha megcáfolnak értékeld át amit gondolsz és vagy hozz fel olyat ami cáfolja az érvét ha azt is megcáfolja akkor cáfold meg azt is de ha horogra akadtál agy mássz le róla vagy fogadd el hogy most kifogtak. szomorú dolog a büszkeség mert elvakít. és amúgy én meg pont ellenkezőleg érzem hogy az abortusz nem gyilkosság ezért is zavartak az olyan érvek pl hogy de akkor is érzi mindeki hogy ez gyilkosság... nem én pont hogy nem érzem így és ez ösztönzött arra hogy gondolkodjak a témán szóval nem kéne a saját érzelmeinket se kivetíteni másra az aki meg azt mondta ő se akarta volna hogy helyette döntsenek az nem értette az ok okozati össze függések lényegét a leírtakban tök mindeggy mit akarsz vagy meg történék vagy nem és ha megtörtént volna egy percig se gondoltad volna azt hogy nem akarod mivel nem is léteznél olyan mint ha a nemlétező után sírnánk.... és mint mondtam az hogy a megtermékenyített sejteket kivenni már gyilkosság ugyan úgy a fogamzás gátlás is mert egy nem érző nem gondolkodó valamitől veszed el az élet lehetőségét nincs különbdég csak szaptunk egy valójában ott sem léő határt hogy na mostantól gyilkosság és most lehet ezen nyammogni!%%!!%%! nem baj ha alaki szeretettel áll a gyerekhez aki meg fog szülteni az szuper de nem látják a legtöbben hogy mikor máson akarunk megtorlást (rá kényszeríteni a saját akaratunk) annak nincs köze szeretethez mert a halál eddig se volt természet ellenes egyetlen amit valóban rossznak tartunk az éleben a negatív érzelmek és csak ennek előidézése a rossz dolog. de a legtöbb negatívo kiváltó dolog csak belőlünk ered pont mint az abortuszon át esett emberre azt mondani hogy gyilkos... generáljuk az elítélést és csak negatívot generálunk. semmi értelme inkább még káros is mint mondtam ha van rendszer a káoszban ha meg kell születnie akkor megszületik ha nincs akkor pedig tökmindeggy minden csak random.
2020. ápr. 2. 15:30
 33/84 A kérdező kommentje:
elnézést az elején rosszúl fogalmaztam egy komában lévő emberért NEM feláldozni magadból vagy magadat is gyilkosság
2020. ápr. 2. 15:33
 34/84 A kérdező kommentje:
egy kis dologra nem tértem ki felelősek vagyunk a döntéseinkért így is van de a felelösségét akkor is elszenvedjük ha nem akarjuk. nem te határozod meg hogy mivel vállalja a felelösséget. ha ölsz elkülönítenek mert veszélyes vagy az ÉLNI AKARÓ lényekre. ha háborúba ölsz akkor persze szabad csak lelki roncsá tesz... mintha ilyenkor nem vállalnál felelösséget. azzal hogy azt mondod vállalja a felelösséget úgy ahogy te jónak látod ezzel azt mondod csinálja azt amit te szeretnél mert kötelessége és ezt nevezzük diktátornak. és vállal felelösségetmég pedig elmegy abortuszra és válallja a kelemetlen procedúrát ugyan úgy felelösség vállalás kit érdekel hogy nem tartod annak? ha pedig nem vállalja akkor a felelössége a terhességnek minden velejárója ugyan úgy egy döntét felelösségének a vállalása minden percben a felelösséget mindenki vállalja a döntéseiért mert nem lehet nem vállalni....
2020. ápr. 2. 17:02
 35/84 anonim ***** válasza:
74%

A kómában lévó beteg egy szörnyű érv.

Ahoz az emberhez semmi közünk.

A helyzet inkább arra hasonlít, mikor elütünk valakit véletlen, nem a mihibánkból, és két döntés közül választhatnánk.

Vagy tovább megyünk, vagy segítünk.


És ha még nem is a mihibánk hogy egy élet függ tőlünk, és csakis egyedül személyesen tőlünk akkor is kötelességünk segíteni, mert a mi cselekedeteink okán csakis ránk számíthat az az élet...



Egyedül mi vagyunk érte felelősek.

Ha önszántából kefélt valaki az életért is ami ebből született ő a felelős.

2020. ápr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 A kérdező kommentje:
sejtettem hogy megint nem fogja fel alaki amit írtam most mondtam el hogy milyen alapon döntesz te hogy ő miért felelős? szörnyű példa? nem pont hogy ez a racionálisabb példa amit pedig te mondtál távolabb áll hasonlatban a témától. de megint mint a tégla amiket leirtál arra már irtam cáfolatot.............. nem nem jobb példa sőt szörnyű példa és pont a komás a reálisabb. elösször nem egy élet elvételéról van szó hanem hogy fel akarod építeni azt az életet hogy de oda adod a vesédet annak az embernek TUDOD CSALÁD TAGODAT SE KÖTELEZHETIK ARRA HOGY A VESÉJÉT ADJA ÉRTED és nem is lessz ezzel gyilkos. pontosan ezek a jobb példák ne ringasd abba a hitbe magad hogy a te példád áll közeleb a valóságot mert enél nagyobbat nem is lehetett olna ferdíteni. a vásét se adhatja bárki talán csak 1 valaki a környezetedből aki kompatbili és csak az ő feláldozásán múlik hogy élsz agy halsz de ha nem adja oda neked a veséjét akkor gyilkos? na ne nevettes ÉS LÉCI HA AZT MONDOD NEM EZ A PÉLDA ÁLL KÖZELEBB A TÉMÁHOZ fejsd ki konkrétan miért de ha bármivel ütközni og mit eddig leírtam akkor ne csondálkozz ha értetlennek tartalak. az hogy milyen közel áll hozzád az élet az meg megint teljesen fügettlen mert nincs olyan hogy tiéd... főleg nem olyan hogy a te gyereket vagyis a te tulajdonod te rendelkezel elette ezt erjük is ki a fejünkből ez is csak egy hibás nézet.
2020. ápr. 3. 13:15
 37/84 anonim ***** válasza:
37%

Az hogy van egy családtag aki beteg, még mindig nem jó példa a terhességre.

Nem tehetünk arról hogy vesére van szügsége a betegnek, és egy örröké meghatározó nagy áldozat a vesénket odaadni.


Ellenben az élet létrejöttéért, mint anya mi vagyunk a felelősek, mi feküdtünk le mással, ezért a helyzet létrejöttéért is mi vagyunk a felelősek, akár akarva-akaratlan is.


Lehet témában távolabb áll a példám de a helyzetet jól írja le.

Vezetünk, mellettünk balaki megbotlik a járdán és a kocsink alá esik.

Egyikünk sem akarta a helyzetet, de megtörtént. Abban a pillanatban csakis mi vagyunk a felelősek azért az életért, ha elhajtunk az cserbenhagyás....


Mi aktívan teszüttünk a fogantatásért, akár védekeztünk akár nem, csakis a mi tetteink következménye, tehát nem hagyhatjuk cserben.


Az hogy valakinek leáll a vesélye, ismétlem nem a mi tettünk következménye, és az áldozat a gyógyításra is sokkal nagyobb....

2020. ápr. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/84 anonim ***** válasza:
100%

#37 Azt nem érted, hogy a terhesség, nem annyiból áll, hogy valakinek felfuvodik a hasa, majd 9 hónap múlva sikít párat és kijön belőle a gyerek, amit onnantól örökbe adhat, és olyan, mintha mi sem történt volna.


És pont hogy a te példád nem pontos. Ha már gázoláshoz akarod hasonlítani a terhességet, akkor miért ahhoz hasonlítod, hogy ott kell maradnod és hívni a mentőket?


Hasonlítsd ahhoz, hogy ha elutsz valakit, akkor kotelesseged a saját szerveiddel pótolni az ő szerveit, és a véreddel pótolni az ő vérét, akkor is, ha beledöglesz. Ha ezt nem teszed meg, akkor sok szar senkiházi azt fogja rólad terjeszteni, hogy gyilkos vagy. Vágd ki a szerveidet, folytasd ki a véredet, mert ez az egyetlen módja, hogy helyrehozd, ha elutsz valakit, nem az, hogy ott maradsz és hívsz egy k urva mentőt.

Eszem megall. Hogy lehet valaki olyan egyszerű agyú, hogy legkomolyabb testi folyamatot, ami ráadásul 9 hónapig tart ahhoz hasonlítja, hogy hívni kell egy mentőt, ha elütsz valakit?

2020. ápr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 A kérdező kommentje:
elösször a mérték teljesen mindeggy amíg magadból áldozol. a másik cserben hagyásos gázolás? még mindig roszabb példa mi vagyunk a hibásak? pár sejtről beszélünk nem egy emberről. a másik ebben az esetben sem KÖTELEZŐ A VÉREDET ADNI akkor sem ha te ütötted el és még akkor sem gyilkosság te nem érted a lényeget hogy semmilyen áldozatot nem vagy köteles hozni a másik életért mármint olya áldozatot ami belőled vesz el. és miért hozom fel hogy pár sejtről beszélünk? mert az az érv hogy abból egy ember lessz és? tök mindeggy mert még nem az. de akkor az életnek a lehetőségének a megakadályozását ítéljuk el? ennyiből ha megkíván valaki és nem akar kotont húzni gyilkos vagy MERT UGYANÚGY EGY ÉLETTŐL VETTED EL A LEHETŐSÉGET. erre még mondhatnád azt hát de hogy az már megtörtént nincs vissza út. ohhhhh dehogy nincs az abortusz mint ahogy az is vissza lépés az élet adástól/támogatásától hogy nem fekszel le valakivel honnan jött ez a megtermékenyítés butaság hogy onnantól gyilkosság? ki mondja? ne tegyünk úgy mint ha nem csak pár sejtet szedetnél ki magadból. és így körbeis ért a kör mond azt erre hogy de abból ember lessz ahha akkor már megint eredj lefeküdni mindenkivel aki szembejön te gyilkos! :)
2020. ápr. 3. 16:33
 40/84 A kérdező kommentje:
megint rosszúl fogalmaztam egy részletet (nem akar kotont húzni). azt akartam mondani hogy (azt akarod hogy kotont húzzon)
2020. ápr. 3. 16:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!