Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az abortusz gyilkosság?

Az abortusz gyilkosság?

Figyelt kérdés

nem nem bűn... miért is lenne az? senki nem gondol bele hogy mi is az az ok okozat elhisszük hogy az gyilkos aki abortusz melett dönt de miért is lenne az? elsőnek jöhetne a maszturbálás az is gyilkosság lehet aszt mondani hogy de azok nem születnének meg embernek lehet de ha valaki kicsit szórakozik magával a párja elött már teljesen más gyereke fog születni akár még más nemü is ha az abortusz gyilkosság akkor a maszturbálás is gyilkosság na de itt nincs vége! valakivel nem lefeküdni is gyilkosság akitől gyereked lehetne például valaki megállítana az utcán és nem fekszel le vele az is gyilkosság mert lenne egy gyereketek na de akkor nézzünk egy másik végletet nem veteted el és a gyereked idővel egy sorozat gyilkos lessz és megöl 100 embert akkor azokért az életeket is te vetted el tényleg ne tegye meg valaki mivel nem uraljuk az ok okozatot csak elszenvedjük/megtörténik velünk ez a törvény ezért felelősek se vagyunk érte a gyilkosság meg nem alternatív magyarázat mert minket se szeretnénk ha megölnének de mi panaszod lenne ha abortusz áldozata lettél volna? semmi.. mert meg se történtél volna és lehet ennek olyan ok okozati történése lessz hogy 10 másik gyerek születik a helyedre szóval minden lélegzetünkel életeket veszünk és adunk csak a létezéssel na most onnantól számít embernek hogy megtermékenyült? ki mondja? miért lenne így? mert van agytevékenysége? ez sem igaz. talán érez? ez sem igaz. és az sem magyarázat ha nem tenné gyereke születne azért életet vesz el -.-' nem... ha megteszi senki nem tudja hogy annak milyen kihatása van a jövőre is ne is tegyünk így. gyilkosság ne nevettess annyira felb... osszant hogy valaki okoskodva megmondja a tutit nem pedig a meglásátait osztja meg semmire nem lehet alapozni ezeket az állításokat gyilkosság vagy nem? senki nem fogja tudni mert maga a létezés is folyamatosan halál és élet osztás ha a káoszban van rendszer értelemszerű hogy a lélek nem tőkön ülve vár a pillanatra hogy na termékenyedj meg és hupp bele ugrik a sejtekbe a lélek -.-' ugyamár... ez esetben a lélek ottermésével már eldőlt hogy megfog e születni vagy sem de ezt senki nem tudja ezért kéne alázat a tudatlanságunk felé de úgy tényleg. fogalmamsincs hogy az van e amit állítok de folyamatosan gondolkodom rajta és sose mondom hogy ez így van és kész hanem hogy ilyen logikus meglátásom van erről nem az én reszortom dönteni arról hogy ez épp a tény vagy illúzió ezért is felbasz mikor másokat akarok elítélni gyilkos? karma és vissza kapod? akkor már hogy fér össze a szándékkal a keresztények is jószándékból mészároltak mi is így mondjuk rá erre hogy gyilkosság közbe érvényét veszti a szándék így ha egy gyilkost mentesz meg akkor majd a te gyilkosodat is megmenti valaki! így igazságos ha tudtad ha nem... ebben semmi reláció az abortusz nem gyilkosság és még csak a legcsekélyebb bűn sem hanem egy döntés ami elindít egy ok okozatot ami magát a karmát is jelenti mondhatjuk azt hogy a magzat miért nem dönthet értem de a nő meg dönthet arról hogy nem táplálja támogatja tovább ezt az életet nem kötelességünk semmi. és nem mellesleg sokan elhiszik hogy nincsenek véletlenek így honnan tudjuk hogy az abortált sejtek... ember nem döntött? hogy mivel a jövőben nem volt előre látható itt születés miért került volna oda lélek. valóban ne tudhatja mi lessz de ha nem tudja mi lessz miért akkor lenne ott lélek mikor megtermékenyül a sejt ennyi erővel már akkor ott terem a lélek mikor elösszőr gondol arra hogy gyereke legyen. senki nem tudja mi hogy van. úgyhogy talán vissza vehetnénk és befejezhetnénk az ítélkezést mert abban nincs igazság tétel csak megtorlás már abban is ha ezt gyilkosságnak ítéljük arrol nem is beszélve hogy ki mondta hogy a halál rossz dolog? xd de ez már egy másik kifejthető téma a másik a gyilkosok felett is megtorlást hajtunk végre amihez nemlenne jogunk. nincs szó igazság tételről az nem lehetséges max megtörténik. de nem mi osztjuk a gyilkos max elkülöníteni van jogunk hogy magunka döntő képes lényeket megóvjunk mind addig míg veszélyes ránk nézve mint a vegyszert megfelelő üvegben tartani. és mindent megtenni hogy kiderűljön a gyilkos továbbra is veszélyt jelent e vagy sem



gondoltam leírom a gondolataimat a témában szívesen várok bármilyen cáfolatot a helyesírásom meg rossz mert diszes vagyok de ha valaki ezzel azonosítja az érvelésemnek az érvényességét akkor az már az érvelődöl is mindent elmond



2020. márc. 31. 01:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/84 anonim válasza:
51%

Hmm. Ez egy nagyon érdekes kérdés tetszik.

Szinte jobb mint a politika. Ennyi elszánt makacs, a másik véleményét értékelni nem képes gyűlölködő embert csak vallás-valláskritika és a politika kategóriáknál találni.


Először pár szó a kérdezőről:

A kérdés ilyen módon való kiírásának nem sok értelme volt. Én úgy látom, hogy nem azzal a céllal írtad ki a kérdésedet, mert nem "tudod", hogy az abortusz gyilkossság-e vagy sem. Elvégre pont mindenkit meg akarsz róla győzni, hogy nem az.

Nekem a kérdésedből az jön le, hogy gyűlöletből van írva. Azok ellen, akik gyilkosságnak tartják az abortuszt. Miközben tudod, hogy nem lehet meggyőzni őket az ellenkezőjéről. Ugyanúgy igaz egy fordítva.


De ha egyszer már közvélemény kutatásba kérdés, én is leírom a VÉLEMÉNYEM a témáról.


GYILKOSSÁG-E AZ ABORTUSZ?

Ehhez definiálnunk kell a gyilkosságot.

egy lehetséges deffiníció (értelmező szótárból):

"1. az a cselekedet, amikor valaki törvénytelenül (pl. nem önvédelemből, hanem szándékosan) öl meg valaki mást. Gyilkos által elkövetett emberölés, gyilkolás."

Az abortusz törvényes vagyis az így elkövetett emberölés nem gyilkosság.

Ahol törvényelen az abortusz ott gyilkosság.

Ilyen értelemben MAGYARORSZÁGON NEM GYILKOSSÁG az abortusz.


A KÉRDÉS ERKÖLCSI-FILOZÓFIAI kérdésként értelmezve viszont viszont felettébb érdekes.


Egyáltalán egyberölées-e? Ember lenne belőle, ha nem ölnék meg. Igen. Akkor ember? Igen. Ha megöljök az emberölés, nem? De.

AZ ABORTUSZ EMBERÖLÉS.

nem is értem azokat, akik azt mondják nem emberölés. Milyen másmilyen lény foganhatott volna meg az ember anya méhében? Kacsa??? Biológiailag az embrió ember. Az isten szerelmére mi más lenne?



De ERKÖLCSILEG honnantól ember valaki? Volt amikor rabszolgát tartani legális volt, mert "a néger nem ember", de fehér embriót elhajtani bűn, mert az ember.

Ez koronként és kultúránként változó.


A kérdező kérdése egyenlőre egy ártalmatlan kérdés. Egyenlőre, mert csak a gyakorin van. De MI LENNE, HA a parlamentbe lenne és BETILTANÁK AZ ABORTUSZT?

+ több gyerek születne. Több EMBER jönne a világra.

+ felelősségteljesebben védekeznének a párok

+ a szülők nagyobb hangsúlyt fektetnének a felvilágosításra

+ kevésbé lenne elöregedő a társadalmunk.

+ csökkenne a természetes fogyás mértéke (= élveszületések-halálozások), amire szükség lenne, mert jelenleg évente 25000-30000 fővel leszünk kevesebben!

+ összeegyeztethető lenne a keresztény tanításokkal

- szörnyű lenne azoknak a nőknek, akik önhibájukon kívül estek teherbe (kiszakadt gumi, nem működött fogamzásgátló tabeleta, erőszak stb...) és nem akarják a gyereket.

- arra lennének kényszerítve a nők (szintén emberek), hogy testükkel tápláljanak egy "élősködőt" 9 hónapig akaratuk ellenére.

- életek mennének tönkre. pl.: Egy 14 éves lány a barátjával védekezve van együtt, de kiszakad az óvszer. A lány terhes lesz és ki KELL hordania, meg KELL szülnia, akkor is, ha ezzel tönkre teszi az életét. Igen tönkreteszi. Teste olyan változásokon megy keresztül, amire még nem áll készen sem testileg sem lelkileg. Kortársai kiközösítik. Ha megtartja a gyereket oda minden kilátása egy normális életre. Ilyen traumára senkit sem szabadna kötelezni.

- a gyereknek se jó, ha olyan közegbe születik, ahol gyűlölet fogadta.

- a nők még kiszolgáltatottabbak lennének a férfiaknak.


ÖSSZEGZÉS: Az abortusz emberölés, de (Magyarországon) nem gyilkosság.

Bárkit inzultálni, mert abortoszun esett át rosszindulatú, gonosz és elitélendő cselekedet. Aki abortuszt csinál azért teszi, mert szükséges, nem mert embert akar ölni. "gyerek gyilkos" ezt előszeretettel szokták használni a katolikusok az abortuszon átesett nőkre, az ilyenek szááljanak már magukba! Nem szabad másokat ilyen szavakkal illetni. Ha így is gondolja valaki: Tartsa meg magának a véleményét! Egy abortusz lelkileg súlyosan megterhelő egy nőnek, nem kell még belé is rúgni egyet.


Amit az abortusz ellen tehetünk:

Nem a betiltása.

Nem a megvetése.

Nem az, hogy gyilkosnak kiáltjuk ki az abortuszon át esett nőket (egyébként is az abortuszt az orvos csinálja, de arra se mondjuk, hogy orvgyilkos)

A megoldás a FELVILÁGOSÍTÁS. Otthon, iskolában egyaránt.

Megoldás a VÉDEKEZÉS. TB-re feltetethető rézgyöngy lenne a legjobb megoldás. Hormonmentes és hatásos. 5 évig jó. Nem okoz meddőséget.


Ne vessétek meg a nőket, akik abortuszra adják a fejüket!

Világosítsátok fel gyermekeiteket! Fiúkat és lányokat egyaránt! Ha mindenki felvilágosítaná a gyerekét, akkor nem lenne ilyen jellegű tudatlanság.

2020. máj. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/84 anonim ***** válasza:
51%

A KÉRDÉS ERKÖLCSI-FILOZÓFIAI kérdésként értelmezve viszont viszont felettébb érdekes.



"Egyáltalán egyberölées-e? Ember lenne belőle, ha nem ölnék meg. Igen. Akkor ember? Igen."

Értelmezzük a kijelentésed logikáját:

Ember LENNE belőle, HA nem ölnék meg.

MOST (azaz a lehetséges abortusz pillanatában) azonban MÉG nem az.

"nem is értem azokat, akik azt mondják nem emberölés"

Érdekes, hogy saját magad kijelentését cáfolod meg.

"Milyen másmilyen lény foganhatott volna meg az ember anya méhében? Kacsa??? Biológiailag az embrió ember. Az isten szerelmére mi más lenne?"

Nem a FAJI, genetikai hovatartozás a kérdéses, hanem a MINŐSÉGI.

Ezerszer hangoztatott példa pl. a dió és a diófa esete.

Hiába azonos genetikailag a dió a belőle 50 év múlva kifejlődő hatalmas diófával, senki nem fog tüntetni a fakivágások miatt, ha diósbejglit falatozol a Városligetben.


"+ több gyerek születne. Több EMBER jönne a világra."

Több nem kívánt, egész életében feleslegességét érző ember.

"+ felelősségteljesebben védekeznének a párok"

Nos, ha a védekezés 100%-ban megvalósul, ebben az esetben rögtön hamissá válik az 1. állításod, sőt..! Ezesetben ugyanis azok sem fogannának meg, akiket ugyan nem akartak, de mégis megtartottak.

"+ a szülők nagyobb hangsúlyt fektetnének a felvilágosításra"

Vagy igen, vagy nem... lengyel és amerikai példák azt mutatják, hogy együtt jár a téma tabusításával.

"+ kevésbé lenne elöregedő a társadalmunk"

"+ csökkenne a természetes fogyás mértéke (= élveszületések-halálozások), amire szükség lenne, mert jelenleg évente 25000-30000 fővel leszünk kevesebben!"

Ez több dologtól függ. Lásd, 1. kérdés (több gyerek születik-e), 2. kivándorlás/bavándorlás mérlege 3. élettartam. Ha sokan hirtelen elkezdenének 100 éves korukig élni, akkor ugyanúgy az előregedés fokozódna egy állandó fertilitási ráta mellett is, és még a népességfogyás üteme is mérséklődne.

"+ összeegyeztethető lenne a keresztény tanításokkal"

Ott kezdődik a probléma, hogy a keresztény tanítások tiltják a hatékony fogamzásgátlást.


Házilagos módszerek, szövődmények miatti halálozás, sőt, későbbi steritás várható (tehát a későbbiekben már kívánt utódok sem jönnek létre)

A trauma hatására ugrásszerűen nőne a pszichológus-pszichiáter segítségére szoruló nők száma, illetve a szülők által elkövetett erőszakos bűncselekmények (élete minden keservéért a gyerek lesz a hibás, azon tölti ki a dühét). A kényszergyerekek szocializációja, iskoláztatása messze elmaradnak a normáktól, ezért ugrásszerűen nő a bűnözés, mint azt több tanulmány igazolja.

Megnőne az öngyilkosságok száma is. (terhes nők, később pedig az utódok körében - szintén több tanulmány igazolja).


"A megoldás a FELVILÁGOSÍTÁS. Otthon, iskolában egyaránt.

Megoldás a VÉDEKEZÉS. TB-re feltetethető rézgyöngy lenne a legjobb megoldás. Hormonmentes és hatásos. 5 évig jó. Nem okoz meddőséget."

Sok más módszer is számításba jöhet, hiszen mindenkinek más a szervezete. Más kontinenseken már bevállt, modern eszközöket (pl. felkar bőre alá behelyezett, de bármikor eltávolítható, 3 évig hatékony 1/4 gyufaszál méretű implant), illetve aki egyáltalán nem akar gyereket, az ne csak 40 éves kora után választhasson végleges megoldást.

2020. máj. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/84 A kérdező kommentje:
jól megfogalmazott kritika de veled is vannak baljok. nem kéne bele látni a téveszméid az én érvelésembe. ez vonatkozik arra hogy nem mondtam ellent magamnak én azt mondtam gyilkosság e. nem azt hogy ember ölés e figyelj már oda miért nekem kell energiát fordítanom mindenkinek a figyelmetlenségére? a gyilkosságra mondtam hogy nem, utána az emberölésre mondtam hogy ember ölés de csak utalva, pontosan ezért fejtegettem az emberi jelző jelentőségét maga az emberi jelző nem emel mások fölé, pontosan mint a magot vagy a diót megenni amiből fa nőhetne megint a lehetőség re lennénk hivatkozva. a társadalmi előny hátrány lényegtelen a témában mert saját egyéni kérdés. ki akar, ki nem. és akár tehet magasról a társadalmi következményekre joga van hozzá.mint ha a maszturbálás társadalmi követkeményei alapján tiltanánk, vagy engedéjeznénk. ugyan az. nem lettem volna sértő tényleg de kezd az idegeimre menni a sok értelmezési hiány nak a problémája. amivel engem próbálnak vagy az érvelésem minősíteni már siralmas és ideg örlő.
2020. máj. 4. 18:45
 84/84 A kérdező kommentje:
és igen itt csak törvényi szempont lenne de ugyan úgy rá lehet mondami egy szúnyog lecsapására hogy gyilkosság. életet veszel el suándékosan. és amúgy az is a fogalom értelmében. csak ez esetben mindenki gyilkos, vagy senki sem az. érvényét veszti a kijelentés ha az abortusz gyilkosság. így csak egy jogi fogalom marad amit arra használunk amire akarunk nem pedig minősítés.
2020. máj. 4. 18:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!